Aranıyor Araştırma için destek talebi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kayra eren

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar ben makine mühendsiliği öğrencisiyim kendimi içten yanmalı motorlar konusunda geliştirmeye çalışıyorum bu konuda bir çok çalışmam oldu bu zamana kadar.
Şu anda bir benzinli motor incelemk ve üzerinde çalışma yapma gereği duyuyorum bu konuda dört veya iki zamanlı fark etemz boyut da çok önemli değil tabi çalışır durumda olması güzel olur ama çalışmaz haldeki motorda benim işimi görür bu standartlarda fazla motur olan varsa bana satabilir mi

Küçük 0.8 cc nitro motor olursa satabilirim. Yeni durumda. Aslında bu ilanı aranıyor bölümünde verseniz iyi olur.

Küçük 0.8 cc nitro motor olursa satabilirim. Yeni durumda. Aslında bu ilanı aranıyor bölümünde verseniz iyi olur.
0.8 cc aslında küçük kalıyor ama onada talibim bana bir kaç tane lazım sizdende almak isterim. Aranıyor bölümüne yazdığımı sanıyordum kusura bakmayın.

Buraya yazmana gerek yok. Hurdacıları dolaşsan istemediğin kadar motor bulursun.
segmansız motor gerekiyor bana hurdacıdan kastın araba hurdacısıysa o tip dört zamanlı işime yaramıyor şu an çok yaşadığım ilde rc motor bulacağım bir hurdacı yok

çok güzel bir proje olacağa benzer.. tabi motorla bitmiyor bu iş.. aerodinamiği var... sabilizasyonu var... alıcı - verici senkronizasyonu var.. sana önerim, bu formdaki eğitileri incelemen , simulasyon kullanman ve devam etmen. kolay gelsin.

çok güzel bir proje olacağa benzer.. tabi motorla bitmiyor bu iş.. aerodinamiği var... sabilizasyonu var... alıcı - verici senkronizasyonu var.. sana önerim, bu formdaki eğitileri incelemen , simulasyon kullanman ve devam etmen. kolay gelsin.
Çalıştığım alan aracın tamamı değil sadece motor teknolojisi genel bir çalışmadan ziya özele indirgenmiş bir çalışma daha çok stroke gibi şaft açıları gibi emme basıncı gibi motora içten yanmalı motora özel alanlardaki bir çalılma yinede tavsiyeniz için çok teşekkür ederim inşallah ilerde bir gün bu alanlardada çalışmayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: TÜRKALP KUCUR
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ufak bir fikir vereyim
bunu şök dağıt incele işin bitince de letgodan 3 aşağı verir satarsın

segmansız motor gerekiyor bana hurdacıdan kastın araba hurdacısıysa o tip dört zamanlı işime yaramıyor şu an çok yaşadığım ilde rc motor bulacağım bir hurdacı yok

İlk mesajında benzinli demişsin. Segmansız neredeyse imkansız. Kastım otomobil motoru değildi zaten. Zincir testere, tırpan vs gibi araçların motorlarıydı. Bunların tamircilerinde bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bir de ne "araştıracağını" anlasak...
Elimizde hali hazırda bir çok tip motor roporu var ancak üzürinde oyana yapabileceğimiz motorlar değildi biz kaba tabirle mootrla oynayacağız ama bu her yerdeki ilkel modifiyeler gibi değil bir araç fabrikadan çıkarken tam olarak amaca yönelik olarak motor dizaynınyapılır tork değerlerini sabit tutabilmek için vites dişli çapları gibi değerler bizimde bu konuda atıyorum emme odası tasarlayıp bir motora bağlayığ içine sensör koyup dakikada kaç mg oksijene ihtiyaç duyuyor soğuk havada sıcak havada verimi sabit tutmanın yolu yakıt kalitesinin etkisini nasıl azalfırız gibi yüzlerce çalışma alanı sayılabilir ama biz elimize geldikten sonra çalışma alanını motora özel seçeceğiz ama şu aşamada sadece motor teknolojisi diyenilirim.

Elimizde hali hazırda bir çok tip motor roporu var ancak üzürinde oyana yapabileceğimiz motorlar değildi biz kaba tabirle mootrla oynayacağız ama bu her yerdeki ilkel modifiyeler gibi değil bir araç fabrikadan çıkarken tam olarak amaca yönelik olarak motor dizaynınyapılır tork değerlerini sabit tutabilmek için vites dişli çapları gibi değerler bizimde bu konuda atıyorum emme odası tasarlayıp bir motora bağlayığ içine sensör koyup dakikada kaç mg oksijene ihtiyaç duyuyor soğuk havada sıcak havada verimi sabit tutmanın yolu yakıt kalitesinin etkisini nasıl azalfırız gibi yüzlerce çalışma alanı sayılabilir ama biz elimize geldikten sonra çalışma alanını motora özel seçeceğiz ama şu aşamada sadece motor teknolojisi diyenilirim.

Cok etkileyici....

Ne zaman biter ? Birkac hafta surer diye dusunuyorum... Dakikadaki mg oksijen onemli...

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Ayrıca, yazmaya başladığında büyük harf ve bitirdiğinde nokta (.) koyduğun için kutluyorum! Arası hiç önemli değil!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...