Arkadan motorlu Fpv Uçak

İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba öncelikle arkadan motorlu bir fpv uçak yapmak istiyorum. Aynı zamanda aksiyon kameramı da takıcam ve havadan görüntüleme yapmak istiyorum yüksek irtifada uçacak yavaş olan bir uçak tavsiye eder misiniz ? Boyutu önemli değil.

İlhan bey tavsiye etmek zor.
Hazır bir kaç model arasında hangisi alacakmıssınız gibi sormuşsunuz..
Kumandanız uygun olursa her model yüksekten uçar...
Action kamera takacagınızı ve görüntüleme yapacağınızı yazmışsınız. Sonrada boyutu önemli değil diyorsunuz.
Maalesef kullanacağınız ekipmana bağlı (ağırlık ve hacimsel olarak) pek çok değişken ile birlikte modelin boyutu da buna bağlıdır.

İlhan bey tavsiye etmek zor.
Hazır bir kaç model arasında hangisi alacakmıssınız gibi sormuşsunuz..
Kumandanız uygun olursa her model yüksekten uçar...
Action kamera takacagınızı ve görüntüleme yapacağınızı yazmışsınız. Sonrada boyutu önemli değil diyorsunuz.
Maalesef kullanacağınız ekipmana bağlı (ağırlık ve hacimsel olarak) pek çok değişken ile birlikte modelin boyutu da buna bağlıdır.

Hazır bir model almicam modeli kendim yapıcam. Elimde 1300 kv 1310 g çeken bir motor var. 3s 2400 mah lipo pil var.
Elimde bir aksiyon kamerası var onunla birlkkte bide fpv kamera bağlamak istiyorum.

Forumda ve internet ortamında uygun modeller var.
Araştırıp bir kaç model arasında seçeneksiz kalırsanız o zaman konu başlığınıza net cevap alırsınız.
Önemli olan pervanenin kamera önüne gelmemesi, uzun uçuş süresi olması vs.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: İLHAN KÖŞKER
Ben de bu tip bir model ile giriş yapmayı düşünüyorum. Bir kaç yıl önce model uçak ile ilgili bir ön araştırma yapmıştım ancak faaliyete geçmeden askıya almıştım. Artık yapma zamanı geldi diye düşünüyorum. Aslında amacım ilk önce model uçağımı yapmak daha sonra bunu haritacılıkta fotogrametri denilen yöntemle harita üretimi yapmak. Bunun için motor, batarya, alıcı-verici, servo, esc ve autopilot&gps modülleri hariç bir fotograf makinesi yani ekstradan yaklaşık 250gr yük taşıyabilir bir model olması gerekiyor. yaklaşık 200 m yükseklikte 10km mesafe katedebilir bir uçak olması gerekiyor. Bütçe konusunda rahat davranmayı düşünüyorum. Bilgi ve tecrübelerinize biraz daha araştırma yaptıktan sonra başvurmayı düşünüyorum ama yeri gelmişken paylaşmak istedim :)

Bilgi ve tecrübelerinize biraz daha araştırma yaptıktan sonra başvurmayı düşünüyorum ama yeri gelmişken paylaşmak istedim :)
Yeri gelmişken rica etsek müsait bir zamanda Profilinizdeki Kullanıcı Ad-Soyadınızı güncelleyebilir misin ?

Ben de bu tip bir model ile giriş yapmayı düşünüyorum. Bir kaç yıl önce model uçak ile ilgili bir ön araştırma yapmıştım ancak faaliyete geçmeden askıya almıştım. Artık yapma zamanı geldi diye düşünüyorum. Aslında amacım ilk önce model uçağımı yapmak daha sonra bunu haritacılıkta fotogrametri denilen yöntemle harita üretimi yapmak. Bunun için motor, batarya, alıcı-verici, servo, esc ve autopilot&gps modülleri hariç bir fotograf makinesi yani ekstradan yaklaşık 250gr yük taşıyabilir bir model olması gerekiyor. yaklaşık 200 m yükseklikte 10km mesafe katedebilir bir uçak olması gerekiyor. Bütçe konusunda rahat davranmayı düşünüyorum. Bilgi ve tecrübelerinize biraz daha araştırma yaptıktan sonra başvurmayı düşünüyorum ama yeri gelmişken paylaşmak istedim :)
hocam öncelikle dediğiniz gibi 10km mesafe gibi şeyler için ciddi anlamda para harcamanız gereken şeyler bnm yapmak istediğim uçak sadece gopro taşıyak fpv sistem olarakda hazır bir kamera alıcı almayı düşünüyorum dediğiniz gibi bir uçak yapmak için ilk başta iki üç tane kendi modelinizi yapın bn 7 tane bu yıl içerisinde model yaptım 4 dü vasat 3 ü güzeldi tecrübe gerektiriyor ilk başta basit bir uçak yaparak deneyim kazanıp ondan sonra böle bir uçak yapın. Bnm kendi fikrim bu. Model uçak yapması kolay gibi gözüken ama ciddi emek istiyen birşey. Bnm kendi fikrim yanlışım varsa düzeltin iyi günler. :D

me
hocam öncelikle dediğiniz gibi 10km mesafe gibi şeyler için ciddi anlamda para harcamanız gereken şeyler bnm yapmak istediğim uçak sadece gopro taşıyak fpv sistem olarakda hazır bir kamera alıcı almayı düşünüyorum dediğiniz gibi bir uçak yapmak için ilk başta iki üç tane kendi modelinizi yapın bn 7 tane bu yıl içerisinde model yaptım 4 dü vasat 3 ü güzeldi tecrübe gerektiriyor ilk başta basit bir uçak yaparak deneyim kazanıp ondan sonra böle bir uçak yapın. Bnm kendi fikrim bu. Model uçak yapması kolay gibi gözüken ama ciddi emek istiyen birşey. Bnm kendi fikrim yanlışım varsa düzeltin iyi günler. :D

Haklısın emeksiz hiçbir şey olmaz. Masraf konusunda imkanım nispetinde kaçınmadan elimden geleni yapacağım. 10 km konusu da şöyle: kumandadan 10 km uzağa uçmayacak. Aşağıdaki resimdeki gibi autopilot ile alanı tarayacak.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tahminen toplam katettiği mesafe 10 km olması lazım. Taşıyacağı fotoğraf makinesi de goprodan çok az daha ağır. Elektronikçiyim ve gömülü sistemler konusunda da fena sayılmam. ileride kendi autopilot modülümü yapmayı düşünüyorum ama ilk hedef model uçak konusunda kendimi geliştirmek.

İlk başta bir trainer model yapıp uçurmayı düşünüyorum ancak bu model için aldığım malzemeleri asıl hedefim olan modelde de kullanabilmeliyim.

• Beğen
Tepkiler: İLHAN KÖŞKER