AT-6 TEXAN 1300mm

bydmrblk

Kıdemli Uye
Herkese Merhaba Arkadaşlar :saygilar:
Benden hiç alışagelmedik bir konu olduğunun farkındayım :laugh: ama herşeyden tatmak gerekiyormuş.
Hep Sümer Abi ile Türker Abi' nin tatlı takışmalarını takip ederim ;D bu vesileyle pek belli etmesemde uçak konularının tamamını okumaya çalışırım. Özellikle Sümer ve Ömer Abi' nin teorik bilgilerini okumak ayrı bir zevk veriyor.

Nerden sardım uçağa derseniz, Gaziantep' te bir abimiz var Barış ALP diye kendisi savaş uçaklarına hasta ve bu hasta olduğu uçakları kendisi yapıyor. Sadece maket kartonu, sıcak silikon ve kaplama için renkli kolibantı kullanarak
Uçaklarını imal ediyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Projeyi yabancı kaynaklardan indirip, autocat programından çıkarıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

El emeği göz nuru oluyor uçaklar.

Bunlardan bir tanesini bana verebileceğini söyledi bende alttan kanatlar ilk başlarda zor olur, trainer model değil dedim. O da haklı olduğumu ama vereceği uçağın dihedral açısının iyi olduğunu ve 3d heli kullandığım için kumanda hakimiyetimin iyi olduğunu uçurabileceğimi söyledi. Ben de düşüneyim dedim ve başladım sim çalışmaya ;D
Düzgün kalkışlar, inişler, alttan kanatlı modellerle çalışmalar yaptım.
Bol bol bilgi okudum.

Ve uçağı sadece elektronik ücretini cuzi bir fiyat ödeyerek aldım :halay: hobimiz devam etsin diyerek uçağa ücret almadı abimiz :bravo:

Alır almaz bir kaç düzenleme de ben yaptım, kabini değiştirdim, içine destek yaparak koltuk görünümü verdim, Kerem' in logosundan pilota benzer bir karakter yerleştirdim :laugh: kaplaması kalkan yerleri yeniledim. Propun ve kanatın alt kısımlarının nikelaj özellikli hafif bir kaplama ile belirginliğini arttırdım. Keyfi uğraştım yani :D

Pazar günü maiden uçuşumuzu çok rüzgar olmasına rağmen başarıyla gerçekleştirdim. Sağ salim indirdim :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AT-6 TEXAN 1300mm

Vay ibrahim ne yapıyorsun sen, ne ısın var senin karanlık tarafta :lol: :lollol:

Şaka bir yana öncelikle arkadaşının masallahi var, helal olsun gerçekten. Söylemesen ilk resimdeki modellerin hepsini de hazır model zannederdim.

Şaka bir yana uçağında keyfi ayrı bir güzel. Hele grupta ucakci fazla ise helinin yanına böyle küçük bir uçak almak en güzeli.

Şimdiden bol kırımsiz ucuzları dileriz :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

AT-6 TEXAN 1300mm

Elinize sağlık. Tebrikler. Modeller çok güzel olmuş.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay ibrahim ne yapıyorsun sen, ne ısın var senin karanlık tarafta :lol: :lollol:

Şaka bir yana öncelikle arkadaşının masallahi var, helal olsun gerçekten. Söylemesen ilk resimdeki modellerin hepsini de hazır model zannederdim.

Şaka bir yana uçağında keyfi ayrı bir güzel. Hele grupta ucakci fazla ise helinin yanına böyle küçük bir uçak almak en güzeli.

Şimdiden bol kırımsiz ucuzları dileriz :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler Mehmet Abim :saygilar:

Her şey zıttıyla kaimmiş :laugh: karanlık aydınlık geziniyoruz abi işte :lol: :lollol:

Harbiden modeller süper yapılmış beni çok cezbetti ve biri benim oldu, ortama ayak uydurmak lazımmış :halay:

Hep scale bir modelim olsun istemişimdir, heli de olmadı ama uçakta buldum sanırım ;)

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize sağlık. Tebrikler. Modeller çok güzel olmuş.

Teşekkürler Ali Abi, yapan arkadaş işinin ehli :thumbup:

AT-6 TEXAN 1300mm

İbrahim hayırlı olsun, kırımsız ve keyifli uçuşlar. :saygilar:

AT-6 TEXAN 1300mm

Levent Uygun' Alıntı:
İbrahim hayırlı olsun, kırımsız ve keyifli uçuşlar. :saygilar:

Teşekkürler Levent Abi, hepimiz için inşallah :saygilar:

AT-6 TEXAN 1300mm

Eline sağlık İbrahim :bravo:

Çok kafana takma, her helicinin böyle kısa hevesleri oluyor... :lollol: :lol:

Şaka bir yana, uçaklar şahane. Çok kendini kaptırıp heliyi aksatma ama :thumbup:

AT-6 TEXAN 1300mm

Modeller çok güzel,bende model yapmaya meraklıyım,bu arkadaşın yaptığı modelleri tanıttığı bir konu,adres vs varmı acaba?

AT-6 TEXAN 1300mm

Ibrahim ucaklar gercekten cok guzelmis. Kazasiz belasiz isallah.

AT-6 TEXAN 1300mm

İbrahim , şok olmadım desem yalan olur :eek: , ama arkadaş gerçekten işinin ehliymiş Allah nazarlardan saklasın... :thumbup:
Böyle sanatkar ve üretken modelci , nadir olarak hele hele sizin o taraflarda daha nadir olarak denk gelir...Sen şeytanın bacağını kırmamışsın resmen rövaşatadan doksana çakmışsın be abiciğim. :evil: ;D

Modelin de pek bir şirin doğrusu , uçuşun da güzel olmuş , daha ne olsun , hem arkadaşlarınla ortak bir yanın olmuş , 5 dakikalık hard 3D uçuş arası kaymaklı kadayıf olur bu artıkın.... ;D :halay:

AT-6 TEXAN 1300mm

Yapan arkadaşa helal olsun. Sana da... :)
Su akar yolunu bulurmuş. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AT-6 TEXAN 1300mm

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun modelin duruşu harika, senin inişte güzel daha ne olsun, Kırımsız olsun İnşallah. :thumbup: :thumbup:

Teşekkürler kardeşim :saygilar:

Emre Kaman' Alıntı:
Eline sağlık İbrahim :bravo:

Çok kafana takma, her helicinin böyle kısa hevesleri oluyor... :lollol: :lol:

Şaka bir yana, uçaklar şahane. Çok kendini kaptırıp heliyi aksatma ama :thumbup:

Heli her zaman ilk sıralarda abi ;) onun yeri başka ama uçağı da sevmedim desem yalan olur :laugh: baksana duruşlarına şunların :halay:

İsmail Tuncay DAL' Alıntı:
Modeller çok güzel,bende model yapmaya meraklıyım,bu arkadaşın yaptığı modelleri tanıttığı bir konu,adres vs varmı acaba?
Teşekkürler İsmail abi :saygilar:
Benim bildiğim yok ama isterseniz kaynakları öğrenebilirim.
Facebook' ta bu uçakları yaparken paylaşımlarda bulunmuş. Yorum kısımlarında biraz muhabbet dönmüş bi bakın isterseniz.

tamerkaymakci' Alıntı:
Ibrahim ucaklar gercekten cok guzelmis. Kazasiz belasiz isallah.

Teşekkürler Tamer'im. Hep birlikte kardeşim :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İbrahim , şok olmadım desem yalan olur :eek: , ama arkadaş gerçekten işinin ehliymiş Allah nazarlardan saklasın... :thumbup:
Böyle sanatkar ve üretken modelci , nadir olarak hele hele sizin o taraflarda daha nadir olarak denk gelir...Sen şeytanın bacağını kırmamışsın resmen rövaşatadan doksana çakmışsın be abiciğim. :evil: ;D

Modelin de pek bir şirin doğrusu , uçuşun da güzel olmuş , daha ne olsun , hem arkadaşlarınla ortak bir yanın olmuş , 5 dakikalık hard 3D uçuş arası kaymaklı kadayıf olur bu artıkın.... ;D :halay:
Yine benzetme yine Hakan Abim :lollol:
Benzetme sanatının ve adamın kralı :saygilar: :saygilar:
Arkadaş ciddi sağlam :thumbup:

Model çok şirin, ortak bir nokta bulmamız güzel, e heveste yok değildi şimdi, fırsat bulmuşken değerlendirmek gerek %p

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yapan arkadaşa helal olsun. Sana da... :)
Su akar yolunu bulurmuş. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Sümer Abi :saygilar:
Beğenmene sevindim :)

Su akar yolunu bulur derken doğru yolu bulduğumu mu ima ediyorsun abi :laugh: