At9 'la devam etmeli miyim?

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
KDS 550 dfc modelinde kullanmak üzere uygun fiyatlı fiyat performans ürünü olarak radyolink at9 kumanda almıştım.

Kumanda ile yaklaşık iki buçuk senedir aktif olarak uçuyorum bütün modellerinde sorunsuz bir şekilde kullandım Üstelik simülasyonda da aynı kumandayı kullanıyorum oldukça memnunum diyebilirim.

Kumanda tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyor yani güncel pahalı kumandaları hiçbir zaman aratmadı. gerek renkli ekran, Olsun gene kanal sayısının fazlalığı olsun, sitik hassasiyeti, sertliğini ayarlanabilir olması, sbus, ppm micro alıcılar, uzun menzilli alıcılar ve bu alıcıların uygun fiyatlı ve kaliteli olması VS. kumandadan oldukça memnunum şimdi aynı kumandayı X7 modelinde kullanmayı düşünüyorum, fiyatı bu kadar uygun kumanda ile 700 lük makina uçurulurmu bilemiyorum, ama pahalı kumanda bana hiç bişey katmayacak sadece daha fazla para vermiş olacağım [emoji5]

Kumandanın sitiklerine elde tutuluşuna VS oldukça alıştım, severek kullanıyorum yani, siz olsaydınız ne yapardınız? Kumandaya güvenmelimiyim?

ali yalçın' Alıntı:
KDS 550 dfc modelinde kullanmak üzere uygun fiyatlı fiyat performans ürünü olarak radyolink at9 kumanda almıştım.

Kumanda ile yaklaşık iki buçuk senedir aktif olarak uçuyorum bütün modellerinde sorunsuz bir şekilde kullandım Üstelik simülasyonda da aynı kumandayı kullanıyorum oldukça memnunum diyebilirim.

Kumanda tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyor yani güncel pahalı kumandaları hiçbir zaman aratmadı. gerek renkli ekran, Olsun gene kanal sayısının fazlalığı olsun, sitik hassasiyeti, sertliğini ayarlanabilir olması, sbus, ppm micro alıcılar, uzun menzilli alıcılar ve bu alıcıların uygun fiyatlı ve kaliteli olması VS. kumandadan oldukça memnunum şimdi aynı kumandayı X7 modelinde kullanmayı düşünüyorum, fiyatı bu kadar uygun kumanda ile 700 lük makina uçurulurmu bilemiyorum, ama pahalı kumanda bana hiç bişey katmayacak sadece daha fazla para vermiş olacağım [emoji5]

Kumandanın sitiklerine elde tutuluşuna VS oldukça alıştım, severek kullanıyorum yani, siz olsaydınız ne yapardınız? Kumandaya güvenmelimiyim?
Ali bütün sorularına zaten paragraf aralarında cevap vermişsin kesinlikle devam et.Gelen gideni aratmasın.Bu arada x7 in hayırlı olsun.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç bir sorun yaşamamışsın ve Kuman'dan da memnunsun. Bu durumda aynen devam Ali %p

Bence de problem yaşayacak olsaydın çoktan yaşardın. Sıfır farklı bir kumanda aldığını düşün ilk etapta onda bile problem çıkabilir :)

Bence gerek yok :)

Bence kumandanızdan memnunsanız ve problem yaşamadıysanız kullanmaya devam edebilirsiniz.Daha önce bir başka forumda ucuz kumandayı pahalı nitro uçağa takarak emanet etmeyeceğini söyleyen arkadaşlarımız vardı.Ekonomi sınıfında olan kumandalara hep önyargı ile bakılıyor nedense.Mesela ben Turnigy 9X kumanda ve Frsky DJT 2.4ghz ACCST modül ve alıcısını kullanıyorum.Stok modül ve alıcı kalitesiz,sinyal kopukluğu yaşarsın falan demişlerdi.Ben de ne olur ne olmaz diye frsky modülünü satın aldım.Sonra ne mi oldu? Stok modül ile en ufak bir problem yaşamadım. ;) Keşke modül satın almasaydım dedim kendi kendime.Daha sonra yeni aldığım modülü ise sırf Fail Safe özelliği için taktım kumandaya.Halen daha kullanıyorum kumandamı ve çok memnunum.Pahalı kumandalarda olan özelliklerin hemen hemen hepsi var.Benim işimi fazlasıyla görüyor neden fazla para vereyim? Kalite olarak orta kalite ama kötü kumanda değil.Radiolink AT9 da, Turnigy 9X benzeri bir kumanda.Bence bu işte en önemli şey menzil.Ben şunu anladım ki, her söylenen lafa itibar etmemek lazım. ;) Saygılar.

Söylediklerinde genel olarak haklısın Tamer ama Turnigy 9X ile ilgili küçük bir parantez açayım. Bu kumandanın bazı versiyonlarında heli ile ilgili ciddi yazılımsal hatalar vardı zamanında.

Bu hata nedeniyle Çubuklu Heli'yi ayarlayamamıştık mesela.

Yani bence herkes birgün Futaba'cı olmalı :lol:

İşin şakası bir yana, memnunsan hiç başka şeyler arama Ali. :)

"Çalışıyorsa elleme" felsefesinden yola çıkarsak, devam Ali :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Söylediklerinde genel olarak haklısın Tamer ama Turnigy 9X ile ilgili küçük bir parantez açayım. Bu kumandanın bazı versiyonlarında heli ile ilgili ciddi yazılımsal hatalar vardı zamanında.

Bu hata nedeniyle Çubuklu Heli'yi ayarlayamamıştık mesela.
Mehmet abi ben şahsen Turnigy 9X V2 öneriyorum almak isteyen arkadaşlarımıza.Kalite bakımından daha iyi kumandalar da var hiçbirine lafım yok gerçekten güzel kumandalar var.Fakat Turnigy 9X V2'de o kumandalardan geri kalmıyor.Neden Turnigy 9X V2 öneriyorum ona da açıklık getireyim.Dediğiniz gibi bu kumandada daha önce yazılımsal hatalar vardı ve V2 sürümünde düzeltildi.En azından söylenen bu.V2 sadece HobbyKing tarafından üretiliyor.Bazı arkadaşlar flysky th9x ile aynı olduğunu söylüyorlar.Görünüş olarak aynı olsalar da yazılımsal olarak fark var.Rapor edilen bazı hatalar Turnigy 9X V2'de düzeltilmiş durumda.Ben hiç helikopterde kullanmadım fakat sorun yaşamadım.Belki sizin sorun yaşamanızın sebebi eski sürümden kaynaklı olabilir.Bu kumandayı almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem HobbyKing'den alsınlar ve yanında istedikleri renge göre ekran aydınlatma kiti ve kumanda liposu alıp taksınlar.Modül değiştirmek isterlerse FRSKY DJT 2.4 GHZ Combo modül setini tavsiye ederim ve tabi ki tercihe kalmış birşey. %p

Değerli yorumlar için teşekkür ederim, tüm kanaat ın, istediğim şekilde olması sevindirici [emoji5] at9 um la devam ediyorum [emoji7]

Tamer Öztürk' Alıntı:
Mehmet abi ben şahsen Turnigy 9X V2 öneriyorum almak isteyen arkadaşlarımıza.Kalite bakımından daha iyi kumandalar da var hiçbirine lafım yok gerçekten güzel kumandalar var.Fakat Turnigy 9X V2'de o kumandalardan geri kalmıyor.Neden Turnigy 9X V2 öneriyorum ona da açıklık getireyim.Dediğiniz gibi bu kumandada daha önce yazılımsal hatalar vardı ve V2 sürümünde düzeltildi
Büyük ihtimal bizim ki V1 olabilir ;)

ali yalçın' Alıntı:
Değerli yorumlar için teşekkür ederim, tüm kanaat ın, istediğim şekilde olması sevindirici [emoji5] at9 um la devam ediyorum [emoji7]
Bende rahat rahat at9 la tsa yi uçururum o zaman [emoji106]

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
Bende rahat rahat at9 la tsa yi uçururum o zaman [emoji106]

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Neden olmasın[emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi