AT9S kumanda alicisı R9DS ile Kbar Vbar bağlantısı

İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle herkese hayırlı aksamlar yeni aldığım at9s kumanda yi trex 450 modelime tanıtmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim kumandanın R9DS alıcısı ve mini kbar ünite arasinda ki kablo bağlantılarını baglayamiyorum yardım içi şimdiden teşekkürler..

Hocam bende r9ds alıcı var o kafamı karıştırıyor bağlantıları baya karışık gonderdigin linkte alıcı farklı ama

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Alıcılar farklı veya markalar değişik olabilir.Lakin kanal değerleri ve görevleri aynıdır.Mesela ale veya aileron birisinde 3. Kanalda ise diğerinde 5. Kanalda olabilir , ama görevi aynıdır.
Sen kendi alıcının kanalları nasıl sıralı önce onu öğrenmelisin.1,2,3,4,5,6 diye mi yazıyor, yoksa Thr, ale,ele, gibi kanalların direkt isimleri mi yazıyor.
Buna göre o resimdeki bağlantıyı rahatlıkla yapabilirsin, tamamen doğru yaptığından emin olmadan enerji vermezsen bir sıkıntı da yaşamazsın.

Nesim ek olarak alıcını sbus moduna alıp bağlantıyı sbus olarak yapmanı tavsiye ederim, alıcı üzründeki bind tuşuna iki kere basarsan alıcının rengi kırmızıdan maviye dönecektir buda sbus a geçtiğini gösterir, sbus çıkışı alıcı üzründe yazar, alıcıdan üniteye tek kablo üzründen tüm komutlar gider. Bu ufak hatırlatmadan sonra Hakan abinin bastettği Rasim abinin detaylı anlattığı konudan ayarları yapabilirsin, takıldığın yerde sor yardımcı olalım.

Abi dediğini anladım da video bakarak biseyler yapmaya çalıştım ama benim alıcı r9ds fazla kanalı var ve kbar in üzerin de gelen bi kablonun ucu tekli diğer ucu ise üçlü şekilde ayriyetten iki kablo daha var onlar kafamı karıştırıyor niye nereye baglayacagimi bilemiyorum servo bağlantılarını yaptım bi onlarda takildim

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Öncelikle herkese hayırlı aksamlar yeni aldığım at9s kumanda yi trex 450 modelime tanıtmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim kumandanın R9DS alıcısı ve mini kbar ünite arasinda ki kablo bağlantılarını baglayamiyorum yardım içi şimdiden teşekkürler..

1- ALICIYI "BİND"liyorsun.
2- Alıcıyı "S-BUS" moduna getiriyorsun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

3- Resimleri takip et. Bağlantı bu şekilde yapılacak.

4- V-STABİ 5.3 programını açıyoruz,üniteyi USB kablosu ile
bilgisayara bağlıyoruz ve yönergeleri takip ederek
kurulumu yapıyoruz.
(İlk Ayarlar sırasında palleri ve kuyruk pallerini söküyoruz tabi, throttle da sorun olmadığını ve çalıştığını teyit ettikden sonra, açı ayarlarına sıra geldiğinde palleri takıyoruz, motor kablolarını söküyoruz bu defa.):saygilar:

Son düzenleme:
Levent abinin anlatım şekline hayranım çok güzel anlatıyor abi çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için ama bi sorum olacak ti abi iki ucu erkek kablo ne kumanda dan nede kbar kutusundan cıktı abi yani öyle bi kablo yok elimde kendim videodan yararlanarak s-bus girişini kullanmadan bağlantıları yaptım model normal çalışıyor şimdilik daha uçurmadım ama bi sıkıntı olurmu acaba

Birde abi kbar uzerinde gelen bi kablo var bi tarafında 1 uc var diğer tarafin da işe 3 ucu var

Levent abinin anlatım şekline hayranım çok güzel anlatıyor abi çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için ama bi sorum olacak ti abi iki ucu erkek kablo ne kumanda dan nede kbar kutusundan cıktı abi yani öyle bi kablo yok elimde kendim videodan yararlanarak s-bus girişini kullanmadan bağlantıları yaptım model normal çalışıyor şimdilik daha uçurmadım ama bi sıkıntı olurmu acaba

Birde abi kbar uzerinde gelen bi kablo var bi tarafında 1 uc var diğer tarafin da işe 3 ucu var

• Beğen
Tepkiler: Nesim aydin
Kullandım abi bu kabloyu başta anlattığın konuda o kablo yoktu o yüzden sordum