Avşa adasına havadan bakalım

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Hafta sonu kaçamağında, Pazar sabahı, adanın kuzey doğusunda kısa bir uçuş gerçekleştirdik.

Açıkçası FPV yer ekipmanı olmadan uçmak oldukça zor oluyor, kadrajı tutturmak açısından...

Keyifli seyirler...

:saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şahane bir muzik seçimi ile güzel ve dinlendirici, izlemesi keyifli bir çalışma olmuş Ercan, ellerine emeğine sağlık :thumbup: :bravo:

Yanlız dikkat ettim de az da olsa videoda Jelly Efect var :rolleyes:

Elinize sağlık Ercan Bey, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Deniz gerçekten insanı farklı hissettiriyor...

Güzel bir müzik eşliğinde havadan görüntüleme gerçekten keyifli olabiliyor :)

kopterin vızıltısı ise tam tersi bir etki yaratıyor...

Jelly efekt konusunda, katılıyorum size, konfügirasyon üzerinde pervane balansları dışında hiçbir noktada ince ayarlamalara girişmedim. Açıkçası girişsem de o yükseklik ve rüzgarda bu ekipmanlarla bundan iyisi olur mu emin değilim. Fırsat bulursam, her seferinde yalnızca bir ekipman üzerinde değişiklik/ ayar yapıp sonuçları karşılaştırmam lazım.

Çekim yaptıkça daha da deneyim kazanıyor insan, bakalım ekipmanları denize gömmez isek, benzer uçuşları yapmaya devam...

Evet işte bu %p

Çok güzel bi çekim olmuş. :bravo:
2:30-3:40 arasındaki bölgelere bayıldım.
Lakin 3:55 teki o görüntü yıktı beni :( :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güzel video olmuş eline sağlık:) lakin Şu titreşimi nasıl çözücez bende muzdaripim o konuda :((( pervaneler karbon mu plastik mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pervane ler karbon. Ben rüzgara vs ye de bağlıyorum. Bir de tarot 2d gimbal ne bekliyorsun diyorum.

Ama bu gimbal ve kamerayı hexa tarot 680 gövde 700kv 4s pille uçtum.

Şahane bir görüntü vardı. Yarın kısa bir kesit paylaşırım.

Velhasıl pervane boyutları büyüdükçe titreşim bence daha da sağırlaşıyor sakinleşiyor.

Dragonfly...

Yani diyorsun ki ne kadar büyük alet o kadar sakin görüntü, yarın tekrardan dronu toplayıp plastik pervane ile uçmayı deniycem. İlk başlarda plastik pervane ile uçuyordum sanki daha soft uçuyordu, karbonlar hiç esnemiyo daha agrasif uçuyo gibi geldi bana :S