Ball Link Pense Problemi

Safak ALTINTAS

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar aliexpress ten ball link pensesi aldım. Sökmede problem yok ama ben mi beceremiyorum bilemedim ball link i takma sırasında problem yaşıyorum.
Pense de mi problem var emin olamadım. Pense nin boncuklu tarafının "U" kısmı ball un arka tarafına sıkışmıyor, ball içerisinden çok rahat geçiyor, bu yüzden destek alacak bir yer olmuyor.

Bi bakabilir misiniz benim pense de mi problem var ?
Her iki ucundaki "U" çapları aynı. Bu normal mi ? Yoksa boncuk olan taraftaki daha mı küçük olmalı ?
Ya da bu pense helikopterin ebatına göre değişiyor mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Biraz daha küçük olsaymış iyiymiş... Benimkinde biraz daha küçük ve takması da rahat oluyor çoğu zaman.. (bazen swasha giremiyor heli boyutu küçük geliyor vs.)

Ama sökmek daha işkence bi olay, sökerken sıkıntı yoksa takarken elle de olsa idare edilir. Biraz can acıtır ama fazla sıkıntı yaratmaz. Sökmek dediğim gibi daha zor.

Ball Link Pense Problemi

Rasim, sökmek çok kolay, tık diye geliyor. Ama takmak ancak kenar bi noktadan destek alıp oluyor o da yuva tarafına zarar verecek gibi. Mecbur elle takılacak artık. :D

Ball Link Pense Problemi

Şafak bende elle takıyorum bendede aynı sorun oluyor, bazan el girmeyecek yerlere karga burnunu bezle destekleyip takıyorum, diğer bir dikkat etmen gereken konu ise eğer sökerken kolay takarken zorsa üzerinde yazı veya harf olan taraf dışta kalacak ona da dikkat etmelisin.

Ball Link Pense Problemi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Şafak bende elle takıyorum bendede aynı sorun oluyor, bazan el girmeyecek yerlere karga burnunu bezle destekleyip takıyorum, diğer bir dikkat etmen gereken konu ise eğer sökerken kolay takarken zorsa üzerinde yazı veya harf olan taraf dışta kalacak ona da dikkat etmelisin.
Teşekkür ederim. Harf olan taraflar dışarda, onu Mehmet abinin videosunda izlemiştim. Pense çok güzel oturuyor sökerken sanırım bu yüzden kolay. Takarken mecbur elle takıyorum zor oluyor tabi.

Ball Link Pense Problemi

Genelde küçük modellerde takarken pense pek ise yaramıyor. Takmayı illa el ile yapılabiliyor, esas onemli olan kısım sökme kısmı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ball Link Pense Problemi

Şafak o pensenin ağzı geniş gibi geldi gözüme...Benim pense de rengine kadar aynı ama ağzı daha dar...Benim ball'lar üstelik 3,8 mm çaplı olmasına rağmen tutuyor...Seninkiler de bildiğim kadarıyla 5 mm olmalı...Fakat o açıklık bana fazla gibi geldi...Belki foto yanıltıyordur..

Ball Link Pense Problemi

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Şafak o pensenin ağzı geniş gibi geldi gözüme...Benim pense de rengine kadar aynı ama ağzı daha dar...Benim ball'lar üstelik 3,8 mm çaplı olmasına rağmen tutuyor...Seninkiler de bildiğim kadarıyla 5 mm olmalı...Fakat o açıklık bana fazla gibi geldi...Belki foto yanıltıyordur..

Yok abi haklısın iki ucun da genişliği birbiriyle aynı. Ball link karşılığı ile aynı genişlikte. Bu yüzden sökerken ball'u tutmuyor.
Bakayım becerebilirsem boncuk olan tarafı birazl bükerek daraltıcam.