Balsa Yakıt Deposu

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Balsa levhadan 25 cc yakıt deposu yapmak için 2 mm levhadan parçalar kestim. Yakıt deposunun iç ölçüleri 50 mm x 50 mm x 10 mm, dış ölçüleri 54 mm x 54 mm x 14 mm. Balsa parçalara 24 saatte kuruyan epoksi yapıştırıcıyı etil alkolle incelterek levhaların üzerine sürdükten sonra parçaları bir gün boyunca vakumladım. Kutu şeklinde monte ettikten sonra anten borusundan kestiğim yakıt borularını metal epoksiyle yapıştırdım. İki kat inceltilmiş epoksi sürüp depoyu kapadım. Deponun dış kısmına da önce inceltilmiş epoksi, daha sonra son kat olarak inceltilmiş metal epoksi sürdüm. Metal epoksi ağırlık yaptığından bunun yerine 24 saatte kuruyan epoksi sürmek daha iyi olur. Şu anda depoyu deniyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Hey gözünü sevdiğimin 404'ü!... Gençliğimizin ilk göz ağrısı. Nasıl vaz geçeriz, değil mi @Levent Suberk bey? Ben de motor bölmesinde yakıt yalıtımı için aynı yöntemi kullanıyorum. Bu arada, balsadan depo yapmak da başkasının aklına gelmezdi herhalde? ?? Uzun vadede sonuç nasıl olacak bakalım? ?

Hey gözünü sevdiğimin 404'ü!... Gençliğimizin ilk göz ağrısı. Nasıl vaz geçeriz, değil mi @Levent Suberk bey? Ben de motor bölmesinde yakıt yalıtımı için aynı yöntemi kullanıyorum. Bu arada, balsadan depo yapmak da başkasının aklına gelmezdi herhalde? ?? Uzun vadede sonuç nasıl olacak bakalım? ?
404 en beğendiğim markalardan biri. Ucuz ve kaliteli. Geçenlerde bir markanın fiyatını sordum, 90 lira denince şaşırdım. 404 e devam.

Depo iş görecek gibi. Zaten her uçuştan sonra yakıt deposu boşaltılıyor. Depo yapımında tüm yüzeye epoksi sürülmesi şartıyla, bu depo bana göre başarılı. %15 nitro yakıt ile deniyorum.

Elinize sağlık Levent bey, harika ve sıradışı bir iş olmuş.

Depo yapımında tüm yüzeye epoksi sürülmesi şartıyla, bu depo bana göre başarılı.

Aynen, epoksi işin anahtarı, kesintisiz bir epoksi katmanı varsa içerde hiçbir sorun olmaz. :saygilar: