Banggood $ ile ödeme alıyor

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Bu gün her zaman alışveriş yaptığım site olan Banggood'dan telefonuma ekran koruyucu sipariş edecektim ama artık Banggood $ olarak ödeme istiyor. Yani önceden hesaptan TL olarak çekiyordu direkt. Şuan bankadan dolayı kur farkı ödeyeceğiz diye düşünüyorum doğru mudur?

Son düzenleme:
Her zaman dolar ile alıyorlar ödemeyi siz kredi kartıyla alım yaparsanız bankanız güncel kuru, dolara çevirip bangood hesabına aktarıyor, Türkiye den alışverişe kapatıldı derseniz anlarım.

Az önce 11 tl lik alışveriş yaptım sıkıntı olmadı, yanlız para birimini dolara çevirmeniz gerekiyor alım yaparken.

Her zaman dolar ile alıyorlar ödemeyi siz kredi kartıyla alım yaparsanız bankanız güncel kuru, dolara çevirip bangood hesabına aktarıyor, Türkiye den alışverişe kapatıldı derseniz anlarım.

Az önce 11 tl lik alışveriş yaptım sıkıntı olmadı, yanlız para birimini dolara çevirmeniz gerekiyor alım yaparken.

Bende onu söylüyorum zaten, önceden TL seçiliyken direkt alabiliyorduk, şuan sistem dolara çeviriyor öyle alın diyor.
Banka kur farkı ödeyeceğiz diye düşünüyorum, sizde böyle bir durum oldu mu? Yani Banggood'daki TL değeriyle, hesabınızdan çekilen TL değeri aynı mı?

Son düzenleme:
Çok ilginç. Daha üç dört gün önce TL olarak sipariş verdim. Gerçi onların kuru da çok farklı değil ya neyse... Ben kredi kartına TL olarak yansısın istedim.

Bende onu söylüyorum zaten, önceden TL seçiliyken direkt alabiliyorduk, şuan sistem dolara çeviriyor öyle alın diyor.
Banka kur farkı ödeyeceğiz diye düşünüyorum, sizde böyle bir durum oldu mu? Yani Banggood'daki TL değeriyle, hesabınızdan çekilen TL değeri aynı mı?
Şimdi baktım aynı değil

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok ilginç. Daha üç dört gün önce TL olarak sipariş verdim. Gerçi onların kuru da çok farklı değil ya neyse... Ben kredi kartına TL olarak yansısın istedim.
3 gün önce pervane almıştım TL ile ödeme yapmıştım, karttanda TL çekmişti ama bu gün TL yi seçsem bile ödeme sayfasında sitem $ olarak seçiyor böyle ödeyin diyor, bizde banka kuruna kalıyoruz mecburen.

Dolar alsak banka kurundan patliyoruz, TL alsak banggood’un cevirdigi kurdan patliyoruz... Her turlu bize giriyor zaten :)
Çok doğru söylediniz.

Şimdi baktım aynı değil

Banka kuru daha fazla giydiriyor, bu da güzelmiş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar biraz konu dışı ama paylaşayım dedim çok şaşırdım çünki.Aliexpress ten x5 e 3 takım pal aldım.Ödemem 6 Ağustosta onaylandı paller bugün 18 Ağustos PTT urla şubesine ulaştı:eek: 12 gün. Varmı böyle bişey yaw?:halay:

Evet tamı tamına 12 gün.Valla şaşırdım bende,hemde standart ücretsiz gönderim.Ama PTT yarım gün çalışıyormuş bugün,geç kaldım:bravo:
Geçen seferki Aliexpress ESC siparişim bir ayı geçmiş idi.