Banggood ' un Hızlı kargo Secenegi

Murathanaksoz

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar :saygilar:

Hobiciliğime yenik düşüp hızlı kargo istedim, sanki atlı kovalıyormuşçasına...

surveilzone ve banggooddan ayrı ayrı sipariş verdim ve ikisi de 3-8 iş günü diyor (seçtiğim kargo seçeneği için) . Bu günlerin doğruluk payını test eden oldu mu acaba ? 20 Dolar verdik hakkaten 1 haftada gelir mi, deneyen var mıdır ?

Hızlı kargo

Hic uzakdogudan Hizli kargo ile siparis gecmedim. Ama Amerika ve Ingiltereden gelen hizli kargolar (UPS, DHL) gercekten hizli. MAX 1 hafta icinde elimizde oluyor.

Bakalim senin sipariste durum ne olacak Murathan ;)

Hızlı kargo

ahhh be abi ingiltereden vericektim vazgeçtim bee tüh :/ iş benim şansıma kaldıysa yandım vallahi haberdar edeceğim ama geliş tarihini

Banggood'dan EMS Express ile istediğim bir kaç siparişim oldu. Birisi gerçekten 1 hafta içinde Türkiyeye girdi fakat 8 gün gümrükte kaldı. Diğeri ise 2.5 haftada ancak giriş yaptı ve 2 gün içinde elimde oldu. "Expedited Shipping"i ise hiç denemedim.

Hobbyking'den ve Flying'den Ups ile aldığım kargolar olmuştu. 4-7 günde geldiler. En son Hong Kong'dan Scorpion fabrikasından esclerim geldi Dhl ve Fedex ile, gümrük vs bir sorun olmazsa 4-5 günde geliyor. Banggood'dan dün sipariş verdim expedited seçeneği ile, shipped durumda, ama henüz bir tracking kodu falan veren olmadı.

İnfinity hobiden bir zamanlar 3-5 parça siparişim olmuştu..Sadece EMS ile gönderiyordu...7-8 gün gibi bir sürede elimde oldu kargo ama her ne hikmetse gümrüğe girmiş , paketin tam yarıbelinde karnıyarık gibi bir falçata kesiği vardı ve eğreti bantlanmıştı...İyi ki içinde narin ya da hassas bir elektronik ekipman falan yoktu , yoksa adamlar bildiğin harakiri yapmışlardı pakete... :D

Hadi ya. Dedim sabah foruma girerim gönüllere su serpilir, şuan verdiğim fazladan hızlı kargo parası boşa gitti diye düşünüyorum ;D

Bu kargo işleri ülkeye göre... Uzakdoğunun normali 20-30 gün, hızlısı 7 gün... İngilterenin normali 7 gün, hızlısı 2 gün...

Emre Kaman' Alıntı:
Hobbyking'den ve Flying'den Ups ile aldığım kargolar olmuştu. 4-7 günde geldiler. En son Hong Kong'dan Scorpion fabrikasından esclerim geldi Dhl ve Fedex ile, gümrük vs bir sorun olmazsa 4-5 günde geliyor. Banggood'dan dün sipariş verdim expedited seçeneği ile, shipped durumda, ama henüz bir tracking kodu falan veren olmadı.

Mail at abi bir kere bir arkadaşında başına gelmiş. Mail yoluyla takip kodu verdiler ( DHL takip kodu )

Banggood hala çıkarmadı kargoyu 8 iş günü diyorlardı. Kavga ettim adamlarla "6 gün kaldı hayırdır nasıl olacak bu işler" dedim. "Gelecek gelecek" diyorlar :mad:

Acil gerektiğinde İngiltereden almak gerek.
Takipsiz 3-5 pound fiyatlı en ucuz Royal Mail kargosu bile 1 haftada geliyor.
Çinden acilse de HK Air Mail 2 hafta civarında getiriyor.

Tabi hepsinin üstünde DHL var, gümrük sınırının altındaysa kullanılabilir. Abd den 18 saatte evime teslim ettikleri oldu.

Özgür Kılınç' Alıntı:

Tabi hepsinin üstünde DHL var, gümrük sınırının altındaysa kullanılabilir. Abd den 18 saatte evime teslim ettikleri oldu.

Dersimi aldım. Mini quad parçası az var ingilterede :(

Emre Kaman' Alıntı:

Valla Banggood'dan beleş kargo dışında birşey alınmazmış, onu öğrenmiş oldum arkadaşlar. 1 nisanda vermiş olduğum sipariş 2 nisanda shipped durumuna geçti, ancak expedited seçeneğine 10'ardan 20$ vermiş olmama rağmen tracking kodu falan gelmedi. Sipariş acil ulaşsın diye bu yolu seçtim, ancak demin live chat üzerinden zorla ele geçirebildiğim tracking kodlarına göre, 7 nisanda ilk kayıt açılmış ve sadece "shipment notification", yani henüz paket kargonun elinde değil. Üstelik bir de dhl'e vermişler :mad: Neyse, gümrük derdim yok bu siparişte.

Her neyse, expedited işi yalan, tamam hızlı kargoyla geliyor nihayetinde, ama hızlı kargoya varana kadar bir hafta geçiyor.
EMS buraya çabuk ulaşıyor, ancak ems ile gelen her paket gümrük incelemesine alınıyor ve 5-15 gün gümrükte sürünüyor.

Beleş kargo en temizi, şimdiye kadar BG'dan takılan ürünüm olmadı, gümrük incelemesine giren ürünüm bile olmadı. 8-40 gün arasında gelen paketlerim oldu.

Kıssadan hisse. İşiniz aceleyse, BG'dan sipariş vermeyin, mal bir şekilde gelir, ama ne zaman geleceğini Allah bilir. Kargoya ne kadar para ödemiş olduğunuz önemli değil.

Daha da banggood ve surveilzone dan hayatta hızlı kargo almam. Boşuna para verdik hala tracking code yok ortada. Canlı yardımları da atarlı filan bir de !

Özgür Kılınç' Alıntı:

İngiltereden takipsiz kargo deneyimim oldu inceleme sonucu bana ulaşması imkansız di çünki sokak apartman bilgilerim yani üçüncü satır adresim kırpilmis ti sadece iki satır adres ondada sadece mahalle ve telefon numaram vardı öncesinde ptt gidip bizim mahallenin ptt görevlisine telefo bırakmıştim önlem için ve kargo geldi telefon ettiler gelin alın diye aldım dediğim gibi hiç bir bilgi yoktu eğer takipsizlik kargo vereceksiniz ilk satira telefon yazın ve en kısa sekliyliyle adres yazın elinize geçer.

SM-G900F cihazımdan gönderildi