Başlangıç Seviyesi Uçak Tavsiyesi

ÖMER ÇEMREK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba,

Aranıza yeni katıldım.Havacılığa tutkum var.Başlangıç seviyesi için RC Uçak satın almak istiyorum.Nereden ve ne kadar civarına alabiliriz.Ankarada nerede uçuş yaptırıyoruz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Konu açarken NET bir şekilde belirtildiği üzere "LÜTFEN, YARDIM..." gibi genel ifadelerin konu başlığı olarak kullanımı yasaktır.

Lütfen kurallara uyalım.

NOT: Konu başlığını 1 kereye bahsus ben düzelttim :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lütfen konu açmadan önce forumda biraz vakit geçirip, daha önce paylaşılan KAYNAK konulara mutlaka okuyunuz. Yine de anlaşılmayan bir konu varsa, seve seve yardım ederiz.

Ömer bey merhabalar.Benim nacizane önerim Ankara'da bulunan modelcilerin uçuşlarına katılıp görerek karar vermenizden yana olacaktır.Elektrikli ve yakıtlı modeller olmak üzere sınıflandırabiliyoruz.Bu sayede bütçenizi de göz önünde bulundurarak hangisi içinize siniyorsa tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

Ben de yeni başlayan bir üye olarak, naçizane önerim :) Model almadan önce, bir simülasyon kumandası ile başlamanızdan yanayım :)
modele sonra karar verin :)
Yok illa ben uçak alacağım, düşürsem de zoruma gitmez diyorsanız :) Üstten kanatlı modellere yoğunlaşmanızda fayda var.
Ben fotobloktan kendim birşeyler deniyorum (f22 ) :) daha uçuş yapamadım ama yakındır :)

Keyifli ve aktif forumlar.

Merhaba,

Aranıza yeni katıldım.Havacılığa tutkum var.Başlangıç seviyesi için RC Uçak satın almak istiyorum.Nereden ve ne kadar civarına alabiliriz.Ankarada nerede uçuş yaptırıyoruz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
merhaba, başlanğıç olarak trainer bir mödel almanızı tavsiye ederim. ankarada bir çok uçuş pisti mevcut. bunların başında mamak model uçak pisti var, cankayada vecihi hurkus pisti var mühyede bir pisst daha var, gölbaşında free pist var. kendiniz bir trainer model yapmak ister iseniz kesimlerini yapıp size sedona trainer modelini verebilirim. isterseniz arf isterseniz kit.