Bataryalarda S nin önemi

Kaan Çeteci

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
RC uçak yapmaya yeni başladım ve bütçem kısıtlı benim pil almam lazım ama piller bir böbrek parası, en azından benim için, Flıte Test in Explorer modelini yapıyorum. Kendi halime göre 2S 2200mAh bir pil bulmuştum fakat listede 3S istiyor Ben 2S alsam bana zararı dokunurmu yada 3S alsam ne gibi bir yararı olur

Kardeşim 3s ve 2sdeki 's' harfi pilin hücre sayısını belirtir. 2s pilin zararının dokunduğunu hiçbir yerde okumadım :lol: Ama 3s yerine 2s kullanırsan muhtemelen uçağın yerde taksi yapar sadece.
Bu soruyu sorduğuna göre genel anlamda çoğu şeyi bilmiyorsun. Bence kayıt olduğunda sana gelen mesajı oku ve okuduklarını yap ;)

S = pilin hücre sayısı , yani ? Voltaj değerinin değişmesi . 2s pil 7.4v demek . 3s pil 11.1 v demek .Yani hücre başına 3.7v demek . Sadece okadar da değil tabi... Şimdi siz @Ali Haydar GÖK kardeşimin dediği gibi bildiklerinizin hepsini unutun ve hiçbir şey bilmeyen bir adam gibi herşeyi tek tek tane tane okuyun .

Kardeşim 3s ve 2sdeki 's' harfi pilin hücre sayısını belirtir. 2s pilin zararının dokunduğunu hiçbir yerde okumadım :lol: Ama 3s yerine 2s kullanırsan muhtemelen uçağın yerde taksi yapar sadece.
Bu soruyu sorduğuna göre genel anlamda çoğu şeyi bilmiyorsun. Bence kayıt olduğunda sana gelen mesajı oku ve okuduklarını yap ;)
Zarar derken uçağın dinamiklerine uçar mı uçmaz mı vs anlamında dedim efenim

Zarar derken uçağın dinamiklerine uçar mı uçmaz mı vs anlamında dedim efenim
"Yaranının" yazmaya çalışmış @Ali Haydar GÖK abim. Size en basitinden söyle anlatayım. 2s ile uçmaz, uçması için ise 3s ile aynı devri sağlayacak bir motora ihtiyacınız olacaktır. Bunu nasıl hesaplarım derseniz; biraz bu konuda araştırma yapmanız gerekecek. Ben buraya onu yazmayacağım. Çünkü s değerini öğrenmeden maalesef devir hesabı yapmak pek doğru olmayacağı yönünde düşünüyorum.
Yanlışım varsa affola abilerim.

• Beğen
Tepkiler: Kaan Çeteci