Bayraktar tb2

İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhabalar, yapımını yeni bitirdiğim, bayraktar TB 2 ye benzetmeye çalıştığım uçağa ait bir video paylaşıyorum. ağırlık merkezini elimden geldiğince iyi ayarlamaya çalıştım, fakat uçak stall duruma düştü. Herhangi bir kırım olusmamasi ve genel tasarımı bu uçağı kompozitten yapma fikrimi güçlendirdi. Kompozit ile yapınca yeni video atacağım. Görüşmek dileğiyle...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kırım olmaması normal değil mi? Uçak yere yakın. Stall olmuş. Kuyruk üzerine stall pozisyondan düşmüş. Hatta belki kuyruk üzerine değil gövde üzerine düştü. Yerde bol bol kar var... Yani bu uçuşu veya kırımı referans alarak kompozitten yapmayı düşünmek bana pek doğru gelmedi.

Uçak bu motor ile uçuyor ama tam yetiyor gibi motor. Yani sürekli yüksek gazlarda uçmak durumunda kalacaksınız. Ağırlık dengesini burun hafif aşağıda olacak şekilde ayarlarsanız biraz daha iyi olur. Ama yine de motor gücü tam olarak yeterli gelmez diye düşünüyorum.

Planı olmayan bir uçağı kendinizin yaptığınızı varsayarsak; yatay stabınız olması gereken açıda olmayabilir. Bu yüzden uçak burun kaldırıyor olabilir. Haliyle kanatlar stall pozisyondan çıkamıyor olabilir. Bu durumda ilk söylediklerimin çok bi anlamı yok.

Ali Haydar abi esasen haklısın günler boyunca süren matemetiksel bazı hesaplamalar, uçağın mukavvadan yapımı, ortaya birşeyler çıktıktan sonra belirli başlı değişiklikler yaptım. Ve deprondan ürettim Buda beni ister istemez duygusal bir durumun içine soktu. O yüzden 100 TL ye 5 kavanoz bal satanlar gibi oldum. Fırçasız Motor tamamen kendi üretimim, kendi üretimim derken hazır bir motorun sargilarini değiştirmedim rotor vs. Hepsi cnc torna, Freze derken yerli milli model uçak motoru çıktı ortaya herşeyi bilinçli yapmaya gayret ediyorum. Yatay stab açısını tekrar gözden geçireceğim. ağırlık merkezini biraz daha burna verip pervaneyi buyuttukten sonra tekrar deneyeceğim.

Öncelikle bence çok büyük başarı. Kendi yaptığın motorun havada bir uçağı uçurduğunu görmek tarifsiz bir duygudur. Tebrik ederim.
Tabi pervane boyutu ayarlamak ve verim konusunda baya problem çıkar sanırım. Açıkçası çok bilgim yok. Merakla takipteyim. Yeni model yapmak yerine eldekiyle bol bol uçup eksikleri görmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Furkan dirican
Ali Haydar abi esasen haklısın günler boyunca süren matemetiksel bazı hesaplamalar, uçağın mukavvadan yapımı, ortaya birşeyler çıktıktan sonra belirli başlı değişiklikler yaptım. Ve deprondan ürettim Buda beni ister istemez duygusal bir durumun içine soktu. O yüzden 100 TL ye 5 kavanoz bal satanlar gibi oldum. Fırçasız Motor tamamen kendi üretimim, kendi üretimim derken hazır bir motorun sargilarini değiştirmedim rotor vs. Hepsi cnc torna, Freze derken yerli milli model uçak motoru çıktı ortaya herşeyi bilinçli yapmaya gayret ediyorum. Yatay stab açısını tekrar gözden geçireceğim. ağırlık merkezini biraz daha burna verip pervaneyi buyuttukten sonra tekrar deneyeceğim.
O motora kurban olurum ben yav.

• Beğen
Öncelikle bence çok büyük başarı. Kendi yaptığın motorun havada bir uçağı uçurduğunu görmek tarifsiz bir duygudur. Tebrik ederim.
Tabi pervane boyutu ayarlamak ve verim konusunda baya problem çıkar sanırım. Açıkçası çok bilgim yok. Merakla takipteyim. Yeni model yapmak yerine eldekiyle bol bol uçup eksikleri görmeni tavsiye ederim.
Kesinlikle öyle havaya attığım şey bı uçak değil sanki kedimi atiyorum.(adı üzüm bu arada çok severim) fakat bir motor üretmekten 5 kat zor olan balanslı bir motor üretmek.

İlk izlediğimde Bayraktar TB2 zannettim. Müthiş çalışma :hoppa:Şaka bir yana tebrik ederim. Havanın karlı olması da inişi yumuşatmış. Yeni videolarını bekliyorum.:RCKolik:

• Beğen