Benim moralim sifırr sifırrr sifır

Utku Yeni

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
MERHABA Uzun süredir foruma giremiyordum.bi köy kaçamağı yaptım.özlemişim buraları.neyse ben konuya gireyim bugün sabah herzaman uçuş yaptigim yere gittik ailecek.herzamanki gibi uçağın kanatlarını ve bağlantilari yaptim.uçuş yaptiğim yer bomboş bir arazi.arabayi parkedip 30 metre kadar arazinin içine giriyor hand launch kalkıs yapiyoruz.bende 2-3 haftadir ucus yapmadim ve cok ozlemisim o heyecanla gunes gozlugunu takmayi unutmusum.neyse basladim ucmaya 5-6 dakika sonra cok sakin ve alcaktan ucmaya basladim.ne oldugunu anlamadan ucagin yonu gunese dogru dondu ucagi goremedim elektrik tellerine dogru gidiyor.yapcak bisey yok tak diye bi ses geldi.ucak yere dustu.neyse cok hasar almasi ama sinir oldum :eek:f: topladim ucagi geri donduk bu ufak hasarlara ne yapabilirim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence çok kötü bir durum yok gibi bu kadar moral bozacak :)

Tellere takılıp orda da kalabilir di :)

Ki bu hobide bence önce moral bozmamayı öğrenmek gerekiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geçmiş olsun, daha büyük kazanız olmasın umarım.

Ben 1 saat önce tarot 680 hexacopterimi sulara gömdüm.

Ağlasam da faydası yok.

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:

Ağlasam da faydası yok.

Dragonfly...
Ercan hocam sana da geçmiş olsun :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ercan ÇINAR' Alıntı:

Ağlasam da faydası yok.

Dragonfly...

Geçmiş olsun ikinize de.

Biz genelde kanatların hücum kenarını elyaflı bant ile kaplıyoruz. Böylece sizin yaşadığınız problem pek yaşanmıyor.

Ercan Abi bulabildiniz mi peki multirotoru?

nazar boncuğu olmuş.

Seçkin Albamya' Alıntı:
Geçmiş olsun ikinize de.

Biz genelde kanatların hücum kenarını elyaflı bant ile kaplıyoruz. Böylece sizin yaşadığınız problem pek yaşanmıyor.

Ercan Abi bulabildiniz mi peki multirotoru?
Bugün oğlumun doğum günü, belki akşam hava kararmadan şinorkel ve gözlüğü alıp tarayacağım.

Dragonfly...

Utku seninki nazarlık olmuş ;) Böylece bundan sonra çok daha dikkati olursun, canını sıkacak bir şey yok. Biz neler neler gördük, bu onların yanında sinek ısırığı bile sayılmaz :D

Ercan,

Esas sana büyük geçmiş olsun :-\ Hayırdır nasıl oldu ?? Inşallah en azından kalanları bulabilirsin ? Gerçi deniz suyu peki iyi gelmiyor elektronik ekipmanlara ama hiç yoktan iyidir diyeceğiz... Allah beterinden saklasın :embarras:

Hepinize Geçmiş Olsun.

Ne kadar burada yazsam da moralinizi bozmayın diye sizleri gayet iyi anlıyorum. Sırf Uçakları, quadları uçurabilmek için zaman zaman 50 zaman zaman 200 km Ankara'dan uzaklaşıyoruz. sonra ya bir lastiği eksik koymuş oluyoruz, ya da bataryalar tam dolu olmuyor, ya da ters giden herhangi bir şey oluyor ve ya hiç uçamıyor ya da yere çakılıyor modellerimiz. sonra da tüm gün mahvoluyor.

Akabinde bir kaç hafta daha bekliyor bir de hava bozarsa tekrar hayal kırıklığı yaşıyoruz.

Ama dönüp tekrar tekrar yeni modeller alıyor, yapıyor ve hayaller kuruyoruz.

Uçurunca da çocuklar gibi şen oluyor, mutluluktan dört köşe oluyoruz.

Bunun için moralini bozma, sabırla heyecanla hobine devam et.

Utku Geçmiş olsun
Ercan Geçmiş olsun (Ufaklığın Yeni yaşı için gözlerinden öpersin)

Ercan abi geçmiş olsun.dediğiz gibi bu nazar boncuğu olsun bundan sonra daha dikkatli ve tellerden olabildiğince tellerden uzak durcağım. :RCKolik: :RCKolik:

öncelikle geçmiş olsun hasarlar sadece fotoğrafta gördüklerimden ibaretse hiç can sıkıntısı yapacak bir şey yok şimdi elektrikli su ısıtıcısında suyu fokurdayana kadar kaynat iyice kaynayan suyu baskı görmüş ve zedelenmiş yerlere yavaş yavaş dök yanlız dikkatli ol diğer sağlam yerlere fazla gelmesin kaynar su köpüğü genleştirecek eski haline yakın bir form almasını sağlayacaktır

Geçmiş olsun Utku. Moraller bu tarz durumlarda illaki bozulur ama fazla takılacak birşey de yok, malesef bu işin doğasında olan şeyler. :rolleyes:

Ercan bey sizin kayıp içinde geçmiş olsun. :(

İkinize de geçmiş olsun diliyorum.Malesef modelcilikte zaman zaman bu tarz hadiseler başımıza gelebiliyor.Her ne kadar üzülsekte faydası olmuyor.Bu nedenle mümkün mertebe uçuş esnasında güneşten kaçınmanızı ve modeli başınızın üzerinden geçimemenizi tavsiye ederim.Zira oryantasyon kaybına neden oluyor.Allaha şükür bu problemden dolayı kırım yaşamadım ama ciddi oranda oryantasyonunuzu etkiliyor birkaç defa başıma geldi.Tekrardan geçmiş olsun.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Helisini suya gömen arkadaşa ayrıca üzüldüm. Benim hücum kenarlarda bu tarz çok göçük var ve ben pek önemsemiyorum. Uçuş performansımı etkiliyor mu ? Bence biraz etkiliyor ancak öyle çok aman aman yormuyor beni. Herkese kazasız kırımsız uçuşlar...