Benzin Motor Seçimi

İlgi Alanı
Multikopter
Abilerim hepinize merhaba elektrikli rc model uçak ve 2 yıldırda yarış dronu yapıp kullanıyorum. RC uçak için benzin motoru almak istiyorum benzin motorlu rc araç kullanmadım. Siz başlangı için nasıl bir şey seçmeliyim ve motor alırken nelere dikkat etmeliyim, bide nasıl temin edebilirim ? Tavsiye model yazarsanız sevinirim

Sevgili kardeşim, ben de diş fırçası almak istiyorum. Hangisini alayım?
Umarım hatayı görebiliyorsundur...

Bir kere istediğin şey gerçekten "benzinli" motor mu? Yoksa "patlar motor" mu demek istiyorsun?
Motor almak için normal olarak önce bir uçak lazım ki ona UYGUN bir motor seçebilelim değil mi?
Bugüne kadar hangi uçakları uçurdun?
Bu iş için ayırabileceğin bütçen ne kadar?
İş "benzinli" motor almakla bitmiyor. Saha ekipmanı düzmen gerekecek. Örneğin nitro motorlar için uygun yakıt, yakıt bidonu, yakıt pompası, buji kızdırıcı ve starter minimum ekipman listesini oluşturacak.
Senin kafanda nasıl bir şey var acaba?

Sevgili kardeşim, ben de diş fırçası almak istiyorum. Hangisini alayım?
Umarım hatayı görebiliyorsundur...

Bir kere istediğin şey gerçekten "benzinli" motor mu? Yoksa "patlar motor" mu demek istiyorsun?
Motor almak için normal olarak önce bir uçak lazım ki ona UYGUN bir motor seçebilelim değil mi?
Bugüne kadar hangi uçakları uçurdun?
Bu iş için ayırabileceğin bütçen ne kadar?
İş "benzinli" motor almakla bitmiyor. Saha ekipmanı düzmen gerekecek. Örneğin nitro motorlar için uygun yakıt, yakıt bidonu, yakıt pompası, buji kızdırıcı ve starter minimum ekipman listesini oluşturacak.
Senin kafanda nasıl bir şey var acaba?

hocam öncelikle haklısınız

ft storch tarzı üstten kanatlı ve wing tipi uçaklar uçurdum ortalama olarak 1500 tl gibi bir bütce ayırabilirim. Düşündüğüm model üstten kanatlı trainer tip bir model olucak. Merak ettiğim benzinli yada patlar avantajları. Yada sökümü bakımı kolay başlangıç denilebilicek modeller.