Bir sipariş hikayesi

kenan özendi

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
19 Aralık'ta helicopters.co uktan bir sipariş geçtim. 254 pound. Adamlara 50 pound yazın dedim ama umarsamamislar. Ocagın ilk haftası ülkemize giriş yaptı kargom. Derken PTT den bir evrak geldi işte 150 eurodan pahalı olduğu için bizim anlaşmalı Ünsper'den işlem yaptırabilirsiniz dediler.

Ünspedi aradım gümrük vergim haricinde işlem ücreti olarak 1230,15tl para istediler. Bunlara çok kızdım. Gönderin benim kargomu İzmit'e ben burdan halledrim dedim. İzmit'te gümrük müşavirliği furmaları işte ortalama 10-12 bin liraya yakın tutar istediler yine çok kızdım. Hemde pişman oldum. Kargoyu geri İngiltere'ye yolladım, üçretsiz olarak.

İngiltere'ye ulaşınca magzaya üzerine bu defa 67pound yazın diye rica ettim. Bu defa kargomu royalkargoya 1 şubatta verdiler amma oradaki grevden ötürü bugün anca kargomu sapasağlam alabildim. Üstelik 315 TL fiyata 🥳
Sizlere önerim ya ünsped ne istiyorsa verin razı olun yada fiyatın düşük beyanını rica edin.
Herkese kazasız belasız uçuşlar ve alisverişler😁

"Gümrük vergim haricinde" kısmını anlamadım. Normalde gümrük vergisi de 1000 civarında, bunun üzerine işlem ücreti olarak 1200 küsür, toplamda 2200 mü istendi? Eğer öyleyse hoş değil, yoksa toplam 1200 ise, bunun bini vergi iki yüzü işlem ücreti ise bişey değil.

Vay arkadaş ne günlere kaldık. :embarras: Eskisen hem kurlar düşük hem de bu işler çok basitti. :undecided:

19 Aralık'ta helicopters.co uktan bir sipariş geçtim. 254 pound. Adamlara 50 pound yazın dedim ama umarsamamislar. Ocagın ilk haftası ülkemize giriş yaptı kargom. Derken PTT den bir evrak geldi işte 150 eurodan pahalı olduğu için bizim anlaşmalı Ünsper'den işlem yaptırabilirsiniz dediler.

Ünspedi aradım gümrük vergim haricinde işlem ücreti olarak 1230,15tl para istediler. Bunlara çok kızdım. Gönderin benim kargomu İzmit'e ben burdan halledrim dedim. İzmit'te gümrük müşavirliği furmaları işte ortalama 10-12 bin liraya yakın tutar istediler yine çok kızdım. Hemde pişman oldum. Kargoyu geri İngiltere'ye yolladım, üçretsiz olarak.

İngiltere'ye ulaşınca magzaya üzerine bu defa 67pound yazın diye rica ettim. Bu defa kargomu royalkargoya 1 şubatta verdiler amma oradaki grevden ötürü bugün anca kargomu sapasağlam alabildim. Üstelik 315 TL fiyata 🥳
Sizlere önerim ya ünsped ne istiyorsa verin razı olun yada fiyatın düşük beyanını rica edin.
Herkese kazasız belasız uçuşlar ve alisverişler😁
Kenan bey kargoyu ücretsiz geri nasıl yolladınız ? Yani hiçmi teslim almadınız ? Otomatik olarak ücretsiz gerimi gitti ? Ürün geri gidince para iadesi almadan tekrar aynı ürünü düşük bedel göstererek mi tekrardan yolladılar ?

Gümrükten ürünü geri iade yaptık bu konuda mağazanın iadeyi kabul etmesi önemli. Yoksa geri de gönderemezsiniz. Midland heli paypalden 16 pound kargo ücreti istedi bunu yapamayınca
Mağazadan tekrar kargo için 16 poundluk bır ürünü aldım, o ürün parasını tekrar kargo ücreti olarak kabul ettiler. Ve ürünlerin fiyatlarını kırparak totalde 67 pound yazarak tekrar gönderdiler.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Şimdi tamamdır. :) Mesela amainhobbies ücreti asla düşük göstermiyor. Bir kaç kez sormuştum. Malesef dediler. Midland ın ürün bedelini düşük göstermesi iyi. Ama bence siparişi geçmeden önce yazışmak lazım. Böyle böyle bir ürün sipariş geçeceğim. Ürünü düşük gösterirmisiniz diye ? Zaten alışveriş yapabileceğimiz bir amainhobbies birde midland kaldı.

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
1230 işlem ücreti+yüzde elli de vergi 👏👏👏
1200 işlem 1000 vergi toplam 2200 ise hoş değil demiştim. Şimdi oransal olarak daha hoş durdu, toplam miktar olarak hiç hoş durmadı :lollol:

254 poundluk bir ürün (=yaklaşık 290 euro), normal şartlarda anlaşılıyor ki gümrük ve "işlem" ücreti ile beraber 10200 tl yapıyor. Logo 550sx mesela sadece kit olarak 13-14 bin lira demek. Bunun elektroniği nerde... (ki eskiden kit toplam maliyetin kabaca 1/3 ü ederdi.)

Hobiyi günümüzde sürdürenlere büyük saygı duydum şu an :D

Ne olur ne olmaz diye kumanda, şarj ekipmanları, lehim ekipmanları, P380 ve kuyruk titreşim sorununu zamanında çözemediğim oxy3 modellerimi elde tutuyordum. Geri dönüş bir hayalmiş onu anladım :laugh: