BİXLER 3

FERHAT

UÇAKMI :D
Herkese merhaba..Tasarımı ile dikkat çeken ve piyasaya yeni çıktı diyebileceğimiz bixler 3 hakkında fikirlerimizi paylaşmak için konu başlattım.

HobbyKing™ Bix3 Trainer/FPV EPO 1550mm Mode 1 (Ready-To-Fly)

RTF Fiyat: 106,78 EURO

Teknik Özellikleri:

Wingspan: 1550mm
Length: 948mm
ESC: 20A
Flying Weight: 890g
Motor: 2620-1400kv Brushless Outrunner
Prop: 8x5
Servo: 4 x 9g
Radio: HK -T6A 6 Channel 2.4ghz Mode 1
Battery: 3S 11.1V 2200mAh Turnigy Lipoly

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hücüm kanatları rudder ve elevatör bixler 2 ye göre daha keskin hatlara sahip,,Bunun yanı sıra iniş takımları eklenmiş...

Basit HK -T6A 6 Channel 2.4ghz kumandada rtf kutu içeriğinde.

HobbyKing™ Bix3 Trainer/FPV EPO 1550mm (ARF)

ARF Fiyatı: EU54.18

Tabi ARF olunca fiyat düşüyor ama ihtiyaç listeside biraz artıyor..
Required:
4~6 Channel Transmitter and Receiver
3S 11.1V 2200mAh Lipoly Battery
4~6 9g Servos
2620 1400kv Brushless Motor
20~30A Brushles ESC
8x4 Propeller

HobbyKing™ Bix3 Trainer/FPV EPO 1550mm (PNF)

PNF fiyatı: EU74.41

Specs:
Wingspan: 1550mm
Length: 948mm
ESC: 20A
Flying Weight: 890g
Motor: 2620-1400kv Brushless Outrunner
Prop: 7x5
Servo: 4 x 9g

Required:
4~5 Channel Transmitter and Reciever
1800mAh~2200mAh 3S Lipoly Battery
2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

Üzerinde bulunan STOK MOTOR sizce yeterlimidir?

Fiyatına göre değerlendirme yapılsa neler söylersiniz?

ARF fiyatı 54 EU olan BİXLER 2 ye göre kıyaslama yapılmak istense sizin tercihiniz hangisi olur?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu aralar bende bixler 3 almayı düşünüyorum. PNF kit alacağım, Turnigy 9x kumanda almıştım geçen aylarda. Tavsiye eder misinzi ?

İlk uçuracağım uçak olacak, Amacım fpv, ama bir anda o aşamaya çıkılmıyor bildiğinz gibi. Önce bir trainer uçakla yön duygusu kazanıp pratik yapmayı planlıyorum. Bu model hakkındaki görüşlerinizi alabilri miyim ?

Winddragon ile kıysalandığından nasıldır ? Yani ona vereceğim 400 liraya hem bunu hem accucel 6 ve adaptörünü hemde ufak tefek ihtiyaçlarımı alabiliyorum. Ne dersiniz

Ynt: BİXLER 3

Eğer ilk modeliniz olacaksa kesinlikle wingdraginla başlayin.Wing baslangic modelleri arasinda en iyisidir.Bixler 3 ü almayın.önce pilotajınızı gelistirin.Bixlerle başlarsaniz yuksek olasilik sirekt kirim yasarsiniz

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Eğer ilk modeliniz olacaksa kesinlikle wingdraginla başlayin.Wing baslangic modelleri arasinda en iyisidir.Bixler 3 ü almayın.önce pilotajınızı gelistirin.Bixlerle başlarsaniz yuksek olasilik sirekt kirim yasarsiniz

Bu hatayı hep yapıyorum, satın alırken daha iyisini almak istiyorum, doğrudan zorla başlayınca da sorun çıkınca moralim bozuluyor. İlk helikopterim Titan X50E idi mesela :)

Wing dragon çok tavsiye ediliyor biliyorum, ama şekli hiç hoşuma gitmiyor. Fakat bu defa herkesin yaptığını yapacağım, wind dragon alacağım.

Hangi modelini önerirsiniz? ve bildiğinz ekstra uygun fiyatlı bir site var mı ?
Wing dragon 3, wing dragon sportster ve wing fragon sportster 500 sınıfı diye 3 versiyon var, hangisi ?

Kesinlikle o hataya düşmeyin.Görselliğe önem vermeyin..Ben ilk olarak wing dragon sporter v2 ile başladım..Sizede onu tavsiye ederim

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Kesinlikle o hataya düşmeyin.Görselliğe önem vermeyin..Ben ilk olarak wing dragon sporter v2 ile başladım..Sizede onu tavsiye ederim

Teşekkürler.

O model sadece okmodel diye bir yerde var, 420 lira. Fiyatı normal ama thk gibi daha güvenilir bir siteden bulabilseydim daha iyi olacaktı, ama orada da stokta kalmamış.

Thk da çabuk tükenir ama kısa süredede stoklara geri gelir.Forumda güveniir siteleri arastırın iralardan alin.sikinti olmaZ

Wing dragon 3 ile Wing dragon V2 Sporster arasında çok fark var mı ? Bilgisi olan var mı bu konuda.
WD3 hem 120 lira daha uygun, hem stokta var. Ne fark var arada acaba. Ürün sayfalarını inceledim ama kayda değer bir fark bulamadım tasarım dışında.

BİXLER 3

Özgür Kılınç' Alıntı:
Wing dragon 3 ile Wing dragon V2 Sporster arasında çok fark var mı ? Bilgisi olan var mı bu konuda.
WD3 hem 120 lira daha uygun, hem stokta var. Ne fark var arada acaba. Ürün sayfalarını inceledim ama kayda değer bir fark bulamadım tasarım dışında.

Wing 3, 8.6V Nimh Batarya ile çalışıyor..wingsporter 2 ise lipo batarya ile çalışıyor....wing 2 de kutu içeriğinde batarya ve şarj aleti var..2 nin pervanesi 2 ,3 ünkü 3 bacaklı..2 nin hücum kanadı ile 3,ünkü farklı..

Teknik olarak senin dikkat edeceğin nokta nimh ve lipo batarya farkları..Bunuda forumda araştır ayrıntılı bilgi edinebilirsin..Ben ayrıntısını bilmiyorum..Onun dışında fark yok..3 üde alabilirsin..internette yorumları oku ve araştır..Çok kafanı karıştırmadan hemen kararını ver ve al...

BİXLER 3

Wd 3 ün bataryası Nimh, sporterin lipo. Içinden şarj aleti falan çıkar ikisinden de ama wd 3 ünkü Nimh pil şarj eder. Nimh pil kullanan modelciler çok az genelde lipo pil kullanıyorlar. Wd 3 de aileron yok yani dönüşleri arka dikey stabilizator rudder sayesinde yapılıyor. Almışken wd sporter v2 alın bence. Wd3 ten avantajlı. Wd 3 te lipo pil ile uçar ama bunlar hep masraf ile olur. Yine wd sporter parasına yaklaşırsınız.

BİXLER 3

Teşekkürler arkadaşlar,

Fiyatı çok problem değil. Yalnız sporster v2 almak yerine 500 sınıfı olan daha tercih edilebilir gibi. Kurulum videolarını inceledim oldukça hoşuma gitti. Basit ve sağlam bir uçak. Zaten v2 ye 400 vermek yerine büyüğüne 500 vermek arasında pek fark yok. Diğeri thk stoklarında da yok zaten.

Şarj cihazını satmıştım ama 2-3 tane 2200 mah 3s pil var evde, 2 yıllık daha 1 yıl ömürleri var. Onları da kullanabilirim uyarsa. Servo vs. de var evde, 500 sınıfı daha mantıklı gibi.

BİXLER 3

Özgür Kılınç' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar,

Fiyatı çok problem değil. Yalnız sporster v2 almak yerine 500 sınıfı olan daha tercih edilebilir gibi. Kurulum videolarını inceledim oldukça hoşuma gitti. Basit ve sağlam bir uçak. Zaten v2 ye 400 vermek yerine büyüğüne 500 vermek arasında pek fark yok. Diğeri thk stoklarında da yok zaten.

Şarj cihazını satmıştım ama 2-3 tane 2200 mah 3s pil var evde, 2 yıllık daha 1 yıl ömürleri var. Onları da kullanabilirim uyarsa. Servo vs. de var evde, 500 sınıfı daha mantıklı gibi.

5000 ile 2 arasında çok bir fark yok..Ama 2. ile 3 arasında benim gözümden kaçmış olan aileron farkı var..500 de alabilirsiniz.Uçuş karakteristiği olarak ikiside aynı..Ama 3 almayın

BİXLER 3

Bence boşuna 500 sınıfı için 100tl fark vermeyin. Sporter v2 alın o 100tl yede yedek ana kanat falan alırsınız. Fiyatlar birden yükseldi bu sene. Geçen sene sporteri 320 ye almıştım şimdi 420.

BİXLER 3

Kadir Kurt' Alıntı:
Bence boşuna 500 sınıfı için 100tl fark vermeyin. Sporter v2 alın o 100tl yede yedek ana kanat falan alırsınız. Fiyatlar birden yükseldi bu sene. Geçen sene sporteri 320 ye almıştım şimdi 420.

Öyle dolar kuruna bağlı olarak herşey zamlandı. V2 thk stoklarında yok, alacak güvenilir bir yer de bualamadım. Varsa bildiğiniz bir yer alayım. Kış gelmeden pratik yapayım hemen :)

Özgür Kılınç' Alıntı:
Teşekkürler.

O model sadece okmodel diye bir yerde var, 420 lira. Fiyatı normal ama thk gibi daha güvenilir bir siteden bulabilseydim daha iyi olacaktı, ama orada da stokta kalmamış.
Okmodel hakkında şüphenız olmasın İzmir'de şubede Deniz Sert çalışıyor neredeyse her gün oradayım :)