BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar hobbyking'den bir adet bixler almayı düşünüyorum. Kargosu 25 dolar olmak üzere yaklaşık 230 tl yapıyor. Esc hariç tüm ekipmanları içeriyor. Elimdede esc olduğu için tam bana göre :) Yalnız şu ikisi arasında kaldım.

Aralarında 10 cm olmasına rağmen biri 1300 mah lipo diğeri 2000 mah civarı lipo istiyor. Sadece 10 cm ise fark ben 1300 mah lipo isteyeni tercih edeceğim. Siz hangisini önerirsiniz ? Hız olarak acaba hangisi daha hızlıdır ?

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Bixler 1.1 olanı almaya karar verdim. Son anda fikrimi değiştirecek birisi yok ise :)

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Bana kalırsa bu kararında devam et, eğer FPV yapmıyacaksan! Çünkü 2'nin yapısını daha çok ekipman taşıyacak ve daha uzun uçuş mesafesi va zamanı sağlayacak şekilde tasarlamışlar. Ayrıca 2'de isteğe bağlı flap var ki bu senin için gereksiz bir teferruat olacaktır. Eğitim uçuşları için Bixler 1.1 daha uygun.

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Teşekkürler Ömer Abi. Fpv yapmayacağım zaten.1.1 i alacağım. Pil olarak yurtdışındaki forumlarda 1.1 modeli için 2200 mah kullananlar olmuş.Acaba 2200 mahlık mı sipariş versem yoksa firmanın önerdiği 1300 mahlık mı alsam ?

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

rc nin olmazsa olmazı 450 lik helidir 450 lik helide 2200 mah 3s pil kullanılır o yüzden ben heliyede yedek olsun diye bixler 2 almıstım flaplarıda aktig hale getirdim
bence hobide yarın gerekırse neden bunda flap yok diye düşünecegine bulunsun kullanma belkı bigün kullanırsın çünki bixler 2 hız yapabiliyor ve gerektiğinde durdurmak için flap çok işe yarar :)

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

oguzhannn' Alıntı:
Teşekkürler Ömer Abi. Fpv yapmayacağım zaten.1.1 i alacağım. Pil olarak yurtdışındaki forumlarda 1.1 modeli için 2200 mah kullananlar olmuş.Acaba 2200 mahlık mı sipariş versem yoksa firmanın önerdiği 1300 mahlık mı alsam ?

Eğer maddi imkanın varsa ikisindende al. Çünkü zaten en az iki pile ihtiyacın olacaktır. Tek pille sahaya gidersen, her uçuştan sonra en az bir, bir buçuk saat beklersin. Tabii 2200 Mah'lik pilin boyutlarına da dikkat etmelisin.

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Arkadaşlar hobbyking de uçaklar indirime girmiş.Bixler 2 83 dolardan 62 dolara düşmüş. Bende bixler 2 sipariş verdim :)

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

ben 3 yıldır Bixler kullanıyorum. burun kısmında takılı ağırlıklar var. onları çıkardım. 2200 pil ile gayet başarılı. kendi üzerinde gelen motoru tavsiye etmem. ben 2200kv turnigy motor monte ettim. daha atak.

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Serkan Bey ben bixler 2 aldım. Stok motorla uçuşlar yaptım. Ayrıca dediğiniz 2200 kv turnigy motordandan aldım. Ama henüz onu montaj fırsatım olmadı.2200 kv lık motorda kaçlık pervane kullanıyorsunuz ? Genelde 6x4 veya 5x5 öneriyorlar.

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

oguzhannn' Alıntı:
Serkan Bey ben bixler 2 aldım. Stok motorla uçuşlar yaptım. Ayrıca dediğiniz 2200 kv turnigy motordandan aldım. Ama henüz onu montaj fırsatım olmadı.2200 kv lık motorda kaçlık pervane kullanıyorsunuz ? Genelde 6x4 veya 5x5 öneriyorlar.
6x4 kullanıyorum. Tgy

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Bixler super bisey ama fpvsiz falan nasil zevk alican bundan ya
Bir gun illaki kus bakisi izlemek isteyeceksindir bence hem kamera hemde fpv kamera ikiside olmali.. Benim en cok merak ettigim bunlar nekadar yukseklige ulasiyor ve kumanda menzili nekadar orjinalinde ?

Telefondan yaziyorum turkcenin katliami icin ozur
Birde nasil alisveris yapiyosun o sitelerden bu konuda banada yardim edermisin toplam 25 dolar extra maliyetimi oluyo kargo yani birde gumrukten sorunsuz gecicek mi

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Bixlere motor upgrade olarak turnigyinin aşağıdaki linkteki motorunu kullandım. Gerçekten performans olarak gayet başarılı sonuç aldım. Daha da iyisi araştırırken 2. linkteki motoru sipariş verdim. Yalnız bir noktayı atladığımı sonradan farkettim. Motor maksimum 47 amper çekiyor..Yalnız Bendeki piller 2200 mah 20C. Sizce bu pilleri kullansam kısa zamanda piller şişermi ? Hatta ilk kullanımda şişer mi ?

BİXLER SEÇİMİ HAKKINDA

Arkadaşlar yukarıda 2. linkte belirttiğim motoru bixler 2 modelime taktım. 2200 mah 45c gens lipo ile model tabiri caizse adeta yardırıyor :) Herhalde 3s kombinasyon ile kullanılabilecek en iyi motor bu. 20C turnigy piller ile ise gazı %80 de kullanıyorum.Tam gazda sanırım pilleri baya bi zorlar.