Blade 130x Harici Esc Modifikasyonu

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
130x'inizi 3s pille uçurmayı düşünüyorsanız veya güçlü bir motora geçiş yapacaksanız ve kart üzerindeki escnin yetersiz gelebileceğini düşünüyorsanız, mikro model de olsa ben governorsuz uçmam diyorsanız, yada benim gibi sadece yapmak için yapacaksanız, buyrun size yöntemi.

Uyarı: Bu modifikasyon ince lehim işçiliği gerektirir, bu konuda kendinize güvenmiyorsanız denemeyin.

Öncelikle ana kartı modelden söküp rudder bağlantı soketinin olduğu köşede ama arka yüzünde, kartın en ucunda olan direnci tesbit ediyoruz. Resimlerde görülen ucuna kendinize göre en uygun olan soketi lehimlemeniz gerekiyor. Kullanacağınız kablonun yeterince ince olmasına dikkat edin. Gereğinden kalın bir kabloyu oraya lehimlemek çok zor olacağı gibi, kalın bir kablo sök-tak işlemleri sırasında yada bir kırım sırasında bağlı olduğu direnci ve lehim pedlerini de kopararak oradan çıkabilir, o zaman motor fonksiyonu dışında her fonksiyonu çalışan şirin olduğu kadar işe yaramaz bir kartınız olur :) Kabloyu düzgünce lehimledikten sonra sıcak silikon, japon vb bir malzeme ile sabitlemeniz ve lehim noktasının hareket etmemesini sağlamanız da sizin için iyi olacaktır. Bu nokta esc pwm sinyali verir. Bu sinyal pozitiftir, yani istediğiniz escyi kontrol edebilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mikro şeytan işidir, ben şahsen böyle şeylere cesaret edemem. :laugh: Ama yapanlara da helal olsun tabi. :bravo:

Paylaşım için teşekkürler Emre ellerine sağlık :thumbup:

Fakat sen de neden governor düzgün çalışmadı anlam veremedim. Gerçi böyle bir modelde governor ne kadar gerekli orası da ayrı bir konu. Önemli olan özellikle motor upgrade edilmiş ise, onu düzgün yanmadan besleyebilsin yeter :thumbup:

Onu ben de pek anlayamadım, aslında çalışmaması için bir neden yok. Ama uzun uzun da uğraşmadım açıkçası, bu esc bu modele büyük geliyor, içime sinmedi. Daha sonra belki daha farklı bir esc ile denerim.

Emre, herşeyi geçtim, lehim yeteneğini tekrar takdir ediyorum.

Dün gece devo7e'ye monte etmek için flysky'ın A7105 modülünü söktüm, ama devo'ya lehimlemeyi pek gözüm yemedi. rg174 kablo ve u.fl konnektör takmayı düşündüğüm bir kaç tane modül var, onlara da dokunamıyorum bu yüzden :).

Zafer SAHIN' Alıntı:
Emre, herşeyi geçtim, lehim yeteneğini tekrar takdir ediyorum.

Dün gece devo7e'ye monte etmek için flysky'ın A7105 modülünü söktüm, ama devo'ya lehimlemeyi pek gözüm yemedi. rg174 kablo ve u.fl konnektör takmayı düşündüğüm bir kaç tane modül var, onlara da dokunamıyorum bu yüzden :).

Gönder abi, yaparım ben burda elimden gelirse :D