Blade 130x harici fbl ünite montajı :)

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar, aslında aklımda Xk k120 micro heli almak vardı, 130x'i RC panoda, uugun fiyatlı görünce aynı zamanda tork tüplü olması beni cezbetti ve böyle bir proje içine girmiş bulundum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kbar ve klone Futaba alıcı yerleşimi.

130x'i RC panoda, uugun fiyatlı görünce aynı zamanda tork tüplü olması beni cezbetti ve böyle bir proje içine girmiş bulundum.
O güzel görünümlü tork tube bir de kendine has sorunları olmasa :D Neyse toplaması ve kurcalamasın güzel bir model ama özellikle kuyrukta sorun yaşarsan hiç canını sıkma çünkü bu model öyle bir model :)

Montaj sonrası FBL ünite ile performansını merakla bekliyoruz Ali :thumbup:

Mehmet abi model ile yorumları aldıktan sonra okudum malesef :lol:

Genel kanı, model kırıma çok dayanıklı, melesef kuyruk titreşimi genel problemli olarak görünüyor, bende bunu ünite takarak ne kadar absorbe ederim bilemiyorum. Sonuçta elimizde pc üzerinde ayar yapabileceğimiz bir model olacak.

Deneyip göreceğiz bizede uğraş çıktı işte :evil::saygilar:

Sadece aklında bulunsun ama sakın bu modele daha fazla para harcama :)

Bu arada senin pilotaja gidecek micro model hem güç hem performans olarak Blade 180, bu da aklının bir köşesinde bulunsun ;)

Elketronik yerleşimi bitti, esc proglamlaması yapıldı, geriye birtek servoları bağlayıp ayar yapması kaldı :halay:umarım uçar :heartxf:

Evet arkadaşlar az önce maiden'i içerde yapmış buluyorum, biraz ayar sonrası eminim daha daha iyi olacak.
Valla sonuç harika %p:thumbup: Belki 1 tık daha iyi olabilir kuyruk ama bence microdaki hafif kuyruk kaymaları normal, fazla takılmadan uçmaya devam etmek lazım :)

Ellerine sağlık Ali, güzel bir is çıkardın :bravo:

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın