Blade 180 CFX Indoor Maiden, Micro ikon ve AT9 Kumanda

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
Arkadaşlar o bu şu sorun derken ayları bulan sabırlı bekleyişimin sonunda artık güzel bir mikro helim oldu. Kuyruk ayarlarını da dışarıda yapmam mümkün olmadığı için ev içerisinde en ideal sonuca ulaşana kadar denedim ve şimdilik iyi gözüküyor. Evet belki ikon üniteli, kurtarma ve self level özelliğe sahip ilk Blade 180'i ben toplamadım ama sanırım AT9 kumanda ile uçan tek kişiyim Türkiye'de :laugh:

Bu gece hevesle ıdle 3 te testlerimi yapıp videoya alarak bir maiden formatı yapmaya çalıştım. Gönül isterdi ki günlük güneşlik havada dışarıda çimenlik düz bir alanda maiden yapabileyim ama şimdilik böyle müsait oldu. Üstüne bir de farklı kanat ve kanopi kombinasyonuyla pozlar verdi kendisi. :) Makyajı ve upgrade parçaları cepime bayağı zarar veren Blade imi sizlere sunmanın zevkini yaşıyorum. Umarım daha güzel videolarla yine burada paylaşımlarımı yaparım. :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok güzel görünüyor gerçekten 1o numara olmuş şu sıralar bulabilirsem bende almayı düşünüyorum bi 180 cfx :saygilar:

Hayırlı olsun. Model çok çok şık olmuş. Maiden için alan dar gibi ama sorun olmamış. Her an bi yere çarpacak diye korktum.

Modelin hayırlı olsun kırımsız uçuşlar Cem, ana rotor çık ani durdu sıkışan bişey var gibi modelin özelliğimi acaba 180x kullanan arkadaşlar bilir ama daha bir serbest dönmesi lazım değilmi?

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Modelin hayırlı olsun kırımsız uçuşlar Cem, ana rotor çık ani durdu sıkışan bişey var gibi modelin özelliğimi acaba 180x kullanan arkadaşlar bilir ama daha bir serbest dönmesi lazım değilmi?
Bana öyle gelmedi. Gayet normal bence mikro bir heli için.

Hüseyin , Allah nazarlardan saklasın , çok yakışıklı ve güzel olmuş , maşallah... :thumbup:
Maiden için sabırsızlanmışsın , ev içinde ancak bu kadar olur , inşallah güneşli bir günde yeşillikler içinde yaptığın uçuşları da izlemek nasip olur , palleri yere değmesin... :RCKolik:

Hayırlı olsun cem maidenin çok yakışıklı duruyo canavar :saygilar:

Hayırlı olsun Cem Kardeşim...Yeşil canopy ile çok şık duruyor. 180 cfx gerçekten çok güzel bir model. Bende çok memnunum. Uzunca süre bu modeli kullanacağım diye düşünüyorum...Tabi parçalar upgradeler falan derken cebi biraz zorluyor :) Ama uçuş performansı ve verdiği keyif masrafına değiyor. Ki sen 3 ay sonra uçuşa hazır hale getirdinki senin aldığın keyif bir başka olmalıdır :)

Hayırlı olsun Cem, gayet güzel görünüyor. Paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Cahit Kaş' Alıntı:
Hayırlı olsun. Model çok çok şık olmuş. Maiden için alan dar gibi ama sorun olmamış. Her an bi yere çarpacak diye korktum.
Cahit Kaş' Alıntı:
Bana öyle gelmedi. Gayet normal bence mikro bir heli için.
Her iki konuda da Cahit hocama katılıyorum. Alan bana da dar geldi, kaldı ki 180 çevirdiği devri ve sesi bildiğim :laugh:

Mustafa modelin durma şeklinde bir sıkıntı yok, gayet normal şekilde durmuş.

Bu arada paller ile canopy arasındaki uyum gözlerden kaçmıyor. Her iki kombinasyon da süper olmuş :bravo: Keyifli ve kırımsız uçuşların olsun :thumbup:

Değerli abilerim, arkadaşlarım yorumlarınıza ve iyi dileklerinize teeek tek çok teşekkür ediyorum. Çok sağolun. İnşallah daha güzelleri de sizin olur. Kırımsız uçuşlar hepimize. :RCKolik:

Hayırlı olsun, çok yakışıklı model. :thumbup:

Hayırlı olsun kardeşim benimde sevdiğim bir model güle güle kullan kırımsız uçuşlar

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar hold çekince yaklaşık 3 saniye gecikmeli motoru susturuyor. Bu da zaten muhtemel hold ile kırımdan kurtarma seçeneğini yok ediyor. Sizce bu konfigrasyonda bu gecikmenin sebebi nereden kaynaklanıyor olabilir? Ayrıca önce kumandayı açıyorum sonra pili takıp bekliyorum tüm kanallar bind oluyor ama esc bind olmuyor. Kumandayı iki saniye kapatıp tekrar açınca motor sesi gelip uçuşa hazır oluyor? :rolleyes: ???

Sorunu bilmiyorum ama ben once pili takiyorum. Daha sonra kumandayi aciyorum.bu sekilde dene istersen.