Boeing 747 Depron Uçak yapımı

İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle bu hobiye başlamamda yol gösteren Mehmet Küçüksarı abime teşkkür edrek başlamak istiyorum.

2 sene kadar bir süre öncesinde bu forumu ve yabancı forumlardanda rcgroups.com forumuna üye olarak çalışmalarıma başladım ilk aylarda oldukça hızlı başladığım ve ciddi para harcayarak ouşturduğum hangarımdan halen bir uçak uçurmuş değilim. :) Çeyiz hazırlar gibi sürekli alım yaptım, şimdilerde bi dünya para vererek aldığım ürünleri koyacak yer bulamıyorum, biliyorum bu işle ilgilenen kişilerin en büyük dertlerinden biridir bu.

Alım yaptığı dönemlerde kendim bişeyler yapmaya karar verdim ve ne yazıkki yarım kaldı, şimdi resimlerini payşacağım ve sizden özellikle elektronik bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Öncelikle aynı resimleri yabancı forumda da paylaştım ve ordan da yazıştığım kişiler var, Bu resimleri burda paylaşmak ve olurda bu işe kalkışan kişiler olursa burası bir kaynak olsun istedim.
Öncelikle yapmaya çalıştığım modelin proje çizimlerini merak eden olursa bilgisayarımda kayıtlı yollayabilirim. Yada kendileri bi araştırma yaparlarsa mutlaka bulacaklardır. değişik forumlarda paylaşılmıştır.

Bilmiyorum forum kurallarına uyar mı ama rcgorup forumda

Bu linkteki konuyu takip etmiştim o dönem. ilk sayfasından da projeye ulaşabilmek mümkün.

• Beğen
Tepkiler: HAYATİ FİDAN

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oğlumun adını yanlış yazmışım Murat Furkan, demeden edemedim :)

Son hali bu resimlerdeki gibi. Daha bugün çektim resimleri.

Sormak istediğim aklıma gelen ana konular ;

bu uçak projesinde 4 motorluydu, fakat ben o dönem projedeki motoru hobykingde bulamamıştım. Ellerinde yoktu ve

bu linkteki motordan 4 adet aldım. Bu motorlar içinde 30 A ESC aldım yine 4 adet.
(Resimdeki motor gerçekte maviydi fakat ben görüntü orjinal olsun diye gri sprey boya ile boyamıştım.)

Fakat motorlar elime ulaştığında baktım ki oldukça büyük ve ağırlığı taşıyacak şekildeydi, bu nedenle motor sayısını 2 ye düşürmeye karra verdim. tesisatı da bu şekilde yaptım.

İniş takımı için;

bu linkteki ürünü almıştım yine aynı siparişle.

Şimdi sormak istediğim sorulardan en önemlisi bu 2 motorla devam etmelimiyim yoksa aynı motorlardan 2 adet daha takarak 4 e mı çıkarmalıyım?

Bir sonraki sorum eğer 2 motor olursa yada 4 motor olursa kullanmam gereken pil ne olmalı.

Ayhan bey, paylaşım için çok teşekkürler, sorularınızın yanıtını bilmiyorum fakat modeliniz şahane olmuş, tebrik etmek istedim. :) Umarım en kısa zamanda uçuş videosunu da izleriz. :saygilar:

Can Sismaneli' Alıntı:
Ayhan bey, paylaşım için çok teşekkürler, sorularınızın yanıtını bilmiyorum fakat modeliniz şahane olmuş, tebrik etmek istedim. :) Umarım en kısa zamanda uçuş videosunu da izleriz. :saygilar:

Üstadım 1 seneyi aşkın bir süredir daha elim değmedi bu uçağa. İş yoğunluğu hayatın akış hızı gündemin çok hareketli olması bir türlü fırsat olmuyor. Bu sene geçti nasipse seneye bahar aylarına bitirirsem ne mutlu bana.

Merhaba ayhan bey öncelikle emeğinize sağlık, bu modelin ayrıntılı planı mevcutmu elinizde belirtmiş olduğunuz siteden indirdim plan fakat pek bir şey anlayamadım ölçüler belirtilmemiş.

BOŞ VAKTİM OLURSA BENDE YAPICAM BU UÇAKTAN YA PEK Bİ GÜZEL OLUYOR

Ellerinize sağlık.

Elinize sağlık güzel çalışma olmuş.Bu şartlarda 2 motor ile devam edecekseniz modelin ismini 777 olarak değiştirebilirsiniz. :saygilar:

Bu arada arkadaslar konunun sahibi Ayhan arkadasimiz uzun suredir aramizda degil ne yazik mi, bilginize :saygilar:

Üstadım 1 seneyi aşkın bir süredir daha elim değmedi bu uçağa. İş yoğunluğu hayatın akış hızı gündemin çok hareketli olması bir türlü fırsat olmuyor. Bu sene geçti nasipse seneye bahar aylarına bitirirsem ne mutlu bana.
Ayhan bey nedir son durum?:D

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682