Brain / Ikon Governoru Ayarlama - Giriş (Soft Start, Auto Rotation Bail Out)

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar yeni bir video serisi ile karşınızdayız. :)

Brain/Ikon ünitelerimizin, hem eski, hem yeni versiyonlarının dahili governorunu kullanmak üzerine hazırlayacağımız bu seride, şimdilik Castle, Scorpion ve Hobbywing escler için olan ayarları anlatmaya çalışacağız. Videolar tamamlandıkça konumuzun faydalı bir kaynağa dönüşmesini umut ediyoruz. Aşağıdaki videoda ünite governoru ile ilgili "Soft Start, Auto Rotation Bail Out" gibi birkaç önemli noktaya değinmeye çalıştım. Devam videolarında escler ile ilgili ayarlara değineceğiz.

:RCKolik:

Ünite Governor Ayar Serisi

Ünite Governoru Nedir? Esc Governoru ile Farkları
Unite Governor devreye almadan önce Pinyon kontrollü nasıl yapılır ?
Brain / Ikon Governoru Ayarlama - Giriş (Soft Start, Auto Rotation Bail Out) Bu konudasınız
IKoN Ünite Nitro Governor Ayarları
Brain Governor Ayarlama - Hobbywing Esc
Brain Governor Ayarlama - Scorpion Esc
Brain Governor Ayarlama - Castle Esc

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar giriş videomuzda şöyle bir bahsedip geçmiş olduğum "Governor Engage" durumu, yani governorun devreye girmesi ile ilgili bir ek video hazırladım, keyifli seyirler :)

En can attığım ve yeni denemeye başladğım "Auto Rotation Bail Out" konusu kapsam dışı kalmış, olmaz ki canım :laugh: ;D

Şaka bir yana yine temel, özet bilgilerle hazırlanmış hap şeklinde müthiş bir konu olmuş kardeşim, ellerine emeğine sağlık :thumbup:

Hobbywing, Scorpion ESC ile detaylı ayar konularını da dört gözle bekliyoruz :RCKolik:

Her ne kadar çok güzel anlatmış olsan da, "Auto Rotation Bail Out" görsel olarak merak eden arkadaşlar için "OnTheSnap" hazırlamış olduğu test videosunu burada da paylaşalım ;)

Emre abi ellerine sağlık. :bravo:
Konunun yakından takibinde kalacağım. ESC ve governor (yani sen) anlatımına bayıldım, inanılmaz anlaşılır olmuş. Şuan neden soft start ve governorun her ikisinin de esc ya da unite tarafından kontrol edilmesi gerektiğini tam anlamıyla anladım. Tekrar çok teşekkürler abi :bravo:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ellerine sağlık Emre , detaylı ve anlaşılır video olmuş . Devamını da merakla bekliyoruz. :bravo: :bravo:
Mehmet abi bailout videosu da oldukça anlaşılır.Tesekkürler. :bravo: :bravo:

Emre abi süper anlatım ,keyifle izledim %p

henüz yeni ikon gov ayarlamış biri olarak şunu diyebilirim; v3 esc nin gov özelliğini kapattım ,soft start a hiç dokunmadım(bu ayrıntıyı bilmiyordum)

ama gov harika çalışıyor şuan bahsettiğin devir dengesizliği oluşmuyor(enazından bende)

yanlız şöyle bi sorunum var; gov açık iken motor yaklaşık 5 sn sonra start almaya başlıyor. gov kapalıyken sıkıntı yok normal çalışıyor.

Emre eline sağlık, konuyla hiç alakası olmasa bile herkese senin videolarını izlemesini tavsiye ediyorum. :D :bravo:

Çok keyifli bir anlatım olmuş. :thumbup:

Emre (Nam-ı diğer Gov-Man) : Baba kalk gidelim...
ESC : Bir dur babacım tail-kick yaptırıcan adama, sakin :lollol: :lol: :lol:

Çok sevdim bu serileri ara ara izlerim ben artık, OnTheSnap'inki pek sarmadı Emre'ninkinden sonra. :laugh: :RCKolik:

ali yalçın' Alıntı:
.. yanlız şöyle bi sorunum var; gov açık iken motor yaklaşık 5 sn sonra start almaya başlıyor. gov kapalıyken sıkıntı yok normal çalışıyor.

Gerçi Emre kardeşimiz bu konuları ilerleyen günlerde anlatacak :thumbup: ama sen o zamana kadar “Advance Menu > Common >Governor” menüsündeki "Deadzone" değeri bir bak Ali. Sıfır ise 50 yapıp bir deneyebilirsin. Geçikmenin azalması gerekiyor ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gerçi Emre kardeşimiz bu konuları ilerleyen günlerde anlatacak [emoji106] ama sen o zamana kadar �Advance Menu > Common >Governor� menüsündeki "Deadzone" değeri bir bak Ali. Sıfır ise 50 yapıp bir deneyebilirsin. Geçikmenin azalması gerekiyor ;)
Tamamdır abi teşekkürler bugün sahaya gidecem zaten dener sonucu yazarım

Mehmet abi kopya vermişsin ama ;D ;D

Ali Mehmet abimiz cevabı vermiş, deadzone değeri ile o gecikmeyi ortadan kaldırabilirsin. Ancak deadzone değerini çok fazla arttırmak esc arm sorunlarına yol açabilir. 1sn kadar bir gecikme olacak şekilde bırakabilirsin.

Bu arada Hobbywing ayar videomuzu hazırlıyorum, bugün veya en geç yarın yayınlanmış olacak. Peşinden de Scorpion videosu gelecek arkadaşlar :)

:RCKolik:

Abiler ben Brain governor ile başladım bu serüvene. Sağolsun bir şey bilmeden Emre Abi önemli kısımları düzenlemişti. Ama bir sorun var, arada bir bizim kuyruk kalkış sırasında daha devir almadan bir titremeye başlıyor, bir titremeye başlıyor aman Allahım. Toprağı kazma niyeti var. Acaba neden bilemedim, sonra hold çek-hold bırak baktım aynısı tekrar hold çek-hold bırak düzeldi ve uçuş... Çözemediğim sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadığım birinci mesela bu. Sonrasında havada hold çektikten sonra devrin birden eski haline gelmesini sağlama. İşte artık bu sorunları bu kaynaktan izleyip bulacağız. Teşekkürler. :saygilar: :RCKolik:

Emre hocam eline emeğine sağlık.

Arkadaşlar giriş videosuna ek bir video hazırladım, ilk mesaja ekledim. İzlemenizi tavsiye ederim :)

Doğuş ilk durumun governorla pek alakası olacağını düşünmüyorum, mekanikten başlayıp, daha sonra elektroniğe doğru kuyruk kısmını bir incelemek lazım. İkinci sorunda anlattığın durum ise auto-bailout, ki o kısma şu aşamada pek girmedik :D Hobbywing ayar videosunda kısaca bahsi geçecek, ancak o kısımla daha sonra ilgilenmeyi planlıyorum.

Auto-bailout'daki problem gerek esc tarafında, gerekse ünite tarafında olsun, işlerin gerçek hayatta manuellerde anlatıldığı gibi gerçekleşmemesi arkadaşlar. Ya bende bir problem var, ya da o kısmın kodlarının henüz doğru düzgün yazılamamış olmasında. Kendi adıma, auto-bailout özelliğini içim rahat edecek kadar test etmeden, olayın tüm işleyişini kafamda oturtmadan, videoda anlatma riskine girmek istemiyorum :)

Sahadan canlı yazıyorum [emoji16]

Değeri 150 yapınca yaklaşık 1sn sonra start alıyor sanırım yeterli olur

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buradan da eline sağlık diyorum abi konular oku oku bitmiyor maşallah[emoji4]

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi