Bu nasıl bir kırım. (Trex 700)

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Böyle bir kırımın nedeni ne olabilir merak ettim doğrusu. Montaj hatası mı, üretim hatası mı yoksa başka bir şey mi?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla bu kirimdan sayilmaz ;)

Bi skid birakmis yerde o kadar :D pallerde bile bisey yok , ana saft muhtemelen hatali uretim dir yada o rulmaz bozulmus veya safta ki ufak deformeler , yamukluklar ( olsada ucusda belli olurdu dicem ama ) rulmanin orda direnc gostermis olabilir saftda bildigin ortadan atmis birakmis kendini sasirtici ;)

Thunder tiger ve sab saftlari cok daha etli ve kalin aligne nazaran ..

Edize katılıyorum, bu olay kırım sayılmaz :laugh: Benzer bir durum bizim başımıza gelse, helinin parçalarını toplardık :-\

Ne yalan söyleyeyim ilk defa main shaft ortadan ikiye ayrıldığını görüyorum :rolleyes: Malzeme hatası, daha önceki kırımlardan gelecek olası hasarlar.... epey bir neden olabilir :rolleyes:

Hep acaba havada rotor çıkarsa ne olur diye merak ederdim, demek böyle oluyormuş. :laugh: Komple çıktığında kendi kendine dönerek enerjiyi sönümlemiş, fazla tehlikeli olmamış. Ama palin sadece bir tanesi kurtulursa daha tehlikeli olur bence, o zaman ciddi bir mesafe alarak fırlayacaktır diye düşünüyorum. Tam bir blade olur yani. :eek:
Böyle şeyler malesef bu işin bir parçası, kimbilir hangi sebepten meydana geldi. ???

Ama benim tahminimde Mehmet abi gibi. Daha önceden kırım geçiren ve hasar görmediğine kanaat getirilen bir main shafttı bence. Geometrik olarak deforme olmamıştır belki ama metal aksamlardaki hasarlar her zaman gözle görülemiyor, darbeden kaynaklanan şokla kılcal bir çatlak oluşması yeterli. Bu sebeple yük ve vibrasyonla kopmuş olabilir diye düşünüyorum.

Malzemede bir akma yok dikkat ederseniz, zaten o kalınlıkta bir shaftın o yükle akarak kopması mümkün değil bence, çatlak olmalı.

Ama acayip sevdiler modeli sağlam görünce :)

Peki bu nasıl bir uçuş????Adam uçmatan başka herşeyi yapıyo. :DD: Hayal bile edemezdim :D

Onur İLGAR' Alıntı:
Peki bu nasıl bir uçuş????Adam uçmatan başka herşeyi yapıyo. :DD: Hayal bile edemezdim :D
Onur Bey, ilk şok olsa gerek ama zamanla alşıyorsunuz :laugh: Heliler aynı olsada uçaranlar bu dünyadan değil yalnız, bunu bilerek seyredin :D

modele dans ettiriyo dedikleri bu olsa gerek ritimle uçuyo adam pisko ya