buda benim zagi

kadir

Yeni Uye
Internetten indirdigim planlarla yapmaya calistigim zagi modeli..
Yardimlarinizi bekliyorum

buda benim zagi

Nasıl yani.

buda benim zagi

Konu yanlış yere açılmış. Teknik bilgi yok, resim yok, kullanılan plan linki yok....

Bu kadar YOK arasında nasıl yardım alabilirsiniz Kadir Bey ???

Resim yüklemek için şu konuya bakınız.

Ayrıca konu olması gereken yere taşındı.

Yanlış hatırlamıyorsam 120 cm Zagi yapıyordunuz. Peki daha önce yapılan şu paylaşıma baktınız mı ? Üsteki ARA menüsü size tahmin ettiğinizden daha çok yardımcı olacaktır ;)

buda benim zagi

Tabletten yuklemedi galiba .. yoksa fotograf gonderdim.
Konuyu yanlis yerde actigim icin kusra bakmayin .
Hayatimda ilk defa forum sitesine uye oldum sosyal paylasim sitelerine hic uye olmadim. (Bir facebookum bile olmadi : :eek: :eek: :eek: :()
Yol yordam gosterirseniz cok sevinirim.

buda benim zagi

Konuyu nasil tasiyabilirim.

buda benim zagi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

buda benim zagi

120 cm lik zagi yapimiyla ilgili forumu okudum.konu ile ilgili planlarin linki asagida.

buda benim zagi

Oldumu acaba

buda benim zagi

Kesimde hata var. Önü bu kadar düz duvar gibi olmamalı bence.

buda benim zagi

Duz degil amahala kopuk kesme aleti yapamadim o yuzden zimparaya devam zimpara islemi bittiginde duz olmayacak.umuyorum.

buda benim zagi

kadir' Alıntı:
Konuyu nasil tasiyabilirim.
Konuyuben dogru yere tasidim Kadir bey.

Simdi soyleceklerim biraz moralinizi bozacak ama ben yine soylemek zorundayim.

Hayatinda hic model ucurmamis birisi olarak zagiyi ucurmak Oldukca zordur. Hep diyoruz ki ilk modelinizi kendiniz yapmayin diye. Zira model yapmaninda ince ayrintilari var, toplam agirlik, agirlik merkezi....

Hazir yapilmis zagi almaniz ile kendiniz yapmaniz arasinda inanin %30 fark ancak var. bu yuzden illa zagi ucurmak istiyorum derseniz Hazir zagi almanizi siddetle tavsiye ederim. Sonraki zagileri kendiniz de yapabilirsiniz AMA resimlerden gordugum kadari ile henuz bu asamaya gelmemissiniz ki gayet de dogal. Bu isler Zaman ve tecrube istiyor ne yazik ki.

Mesela bunzagi muhtemelen kullandiginiz malzemeden dolayi agir olacak. Bizim soyledigimiz motor ve pervane yaptiginiz modele uygun gelmeyecek ve model bu yuzden rahat ucmayacak.... Bir suru problem sizi bekliyor.

Hazir modeli alirken tum bu yapim tecrubelerini de yaninda satin aliyorsunuz unutmayin ;)

buda benim zagi

Hazir bir zagi almak daha mantikli olccagini bende fark ettim. Ama baslmis oldugum isi bitirmek istiyorum.
Forumda okuduklarim dogru ise elektronikler baska modllerde de kullunaiyor.
Kalan kismi strofor ve yapistiricilarzaten 25 ila 30lira arasinda tutuyor.
Bu model ucmaya bilir zaten ucsada buyuk ihtimal kirima ugraycak
Iyi veya kotu bunu yapmanin verdigi haz bende cokbuyuk olacak.

buda benim zagi

kadir' Alıntı:
Hazir bir zagi almak daha mantikli olccagini bende fark ettim. Ama baslmis oldugum isi bitirmek istiyorum.
Forumda okuduklarim dogru ise elektronikler baska modllerde de kullunaiyor.
Kalan kismi strofor ve yapistiricilarzaten 25 ila 30lira arasinda tutuyor.
Bu model ucmaya bilir zaten ucsada buyuk ihtimal kirima ugraycak
Iyi veya kotu bunu yapmanin verdigi haz bende cokbuyuk olacak.
Modeli kendiniz yaparsanız gerçekten de daha fazla haz alırsınız ve çok şey öğrenirsiniz. Buna ben de katılıyorum. Ben daha çok heliciyim. Ama uçak uçurmanın da tadına varmak istiyorum. Bu nedenle ben de ilk uçağımı kendim yaptım. İlk deneme başarısızdı ama maddi zararım sadece köpük parasıydı. Aynı elektroniği ikinci modelde kullandım. O uçtu hatta pilotajımı geliştirdim biraz. Şimdi yeni bir modele başlıcam ve aynı elektronikleri kullanacağım.

buda benim zagi

Tesekkurler........

buda benim zagi

Bantlama islemi bitti...
Sira geldi elektroniklere... :halay: