Bulutların üstünde görüntü

ServoServet

Havada Özgürce :)
Herkese iyi geceler. Yeni s500 quad topluyorum. Daha sadece frame aldım.Kurdum evin ortasında öyle duruyo. ;D Geri kalan parçaları sipariş etmeden geri dönüş olmasın diye biraz araştırma yapıyorum. Amacım hava çekimi. Şu arkadaş gibi bulutların üstünde çekim yapmak için hangi motoru almalıyım.

Eleman 880 kv kullanmış.

Bu motorların kv sı o yükseklikler için yeterli olurmu. Saygılar...

elemanın görüntü muhteşem bulutların üstüne keşfettim gibi hissettim resmen :)

pek bilgim yok ama motorlar kadar alıcı-vericinin de o yükseklikte önemi vardır değil mi?

Belli bi mesafeden sonra o işi gps'e devredecez gibi gözüküyo. Kumanda belli mesafeye kadar düşünüyorum.

Riskli ve yasak hocam yolcu uçakları vs var. bir kaza olsun istemezsiniz lütfen o kadar yükseklerde uçurmayın, yükseklik için motorların alakası yok, uçabilen her quad yükselebilir.

videodaki bulutlar o kadar yüksekte değil tahmin ediyorum 400-500 metrede anca, o zamanıda yakalamak çok zor:)

Uçuracağım yer köy. Hiç uçak geçtiğini görmedim. :) . Bide bu adamın hexa sı var

İlk uçağa bindiğimde kapalı havada bulutların üstüne çıkınca baktım her yer güllük gülistanlık , o zamandan beri heves ederim bu bulut işine. Bi kere çıksam kafi. Hevesim geçecek hemen. :)

Peki bu boyutlarda bi quadcopterde 880 kv ile 980 arasında çok büyük bi fark olur mu? Onu sormak isterim. Saygılar...

Bulutların üstünü bende heves ediyorum, hiç uçağada binmedim ama risk işte :) uçacağınız yeri iyice incelemek lazım zaten uçunca iniş aşırı yavaş oluyor saniyede bir metre falan anca iniyor hızlı inince dengesini kaybediyor o yüzden hızlıca çıkıp 1 dakika falan kaydedip hemen inişe geçmek gerekiyor.

kv olayını şöyle açıklayayım kv ne kadar azalırsa motorun gücü o kadar artar kuvvetli döner fakat yavaş döner
kv artıkça seri döner ama güçsüz döner

kv azaldıkça büyük pervane önerilir
kv arttıkça ufak pervane önerilir

bahsettiğiniz motorların arasında pek fark yok bence
bende 800 kv motor kullanıyorum s500 frame'de fakat titreşim sorunum var

pervanelerden şüpheleniyorum bakalım :)

Bulutlu havalar hangi saatlerde oluyor genelde acaba :rolleyes:

İlk okulda sosyal bilgiler dersinden hatırladığım kadarıyla (20 yılı geçti) buluttan buluta fark ediyor. Bu adamlarınki en alt tabaka bulut herhalde. :) Ben başka bir makinemi çok yükseklere çıkınca baktım kaybolacak direk düşürüyorum. Yere 20 m kala tekrar gaz verdiğimde özelliğinden dolayı kendini toparlıyo. Belki uçuş kontrol kartlarınında böyle özellikleri vardır. Biraz riskli ama hiç yarı yolda bırakmadı. :)

Titresim motorlardan olabilir balans var mi diye bir kontrol et. ios yada android farketmez uygulama magazasina 'vibration meter' yazip bi uygulamayi indir, pervaneler yokken calistir motorlari. Uygulamayi telefondan acii tek tek kollara koy telefonu hocam. Balans sorunu varsa titresimi gorursun zaten:)

Sent from my iPhone using Tapatalk