Burdur Buluşması 21.06.2015

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar , bugün burada hava bir sağanak bir açık olduğu için , aslında planda olmadan küçük bir buluşma yapabildik.Hava muhalefeti yüzünden pilleri bile şarj etmemiştim , akşama doğru bir fırsat oldu ve hemen evimin yakınlarındaki bir boşlukta birer pillik uçuş yaptık.Uçmaya giderken yine her zamanki gibi basit bir hover , kırılmasın diye uçuşun biran önce bitmesi için edeceğim dualar gibi alışılagelmiş , uçamama sendromumla sahaya vardık.Ancak sahada benim bile tahmin edemeyeceğim şeyler oldu ve ben de , yanımda gelen kardeşim Ömer Alp Aktan'da , ilk alan turlarımızı attık Elhamdülillah.... :bravo: :halay: :yuppi: :yuppi:
Buluşmaya yine benim ufaklık da eşlik etti , bazı yerlerde onu azarlamak zorunda da kaldım , bu sebeple benim despot bir baba olduğum imajı oluşmaması için , :D bu durumun bir mecburiyet olduğunu ifade etmeyi uygun görüyorum arkadaşlar... :saygilar:

Fotoğraf çekmeyi unuttuk :D , ama bana göre izlemeniz gereken , gayet çenemin düştüğü 3 güzel video çektik.Videoların kimi kısımlarında , o esnadaki heyecanımdan kaynaklı dil sürçmelerim , anlatım bozukluklarım falan oldu , sürç-i lisan ettiysem affola diyorum ve videolarla sizleri başbaşa bırakıyorum.Keyifli seyirler arkadaşlar.... :thumbup: :halay: :RCKolik:

Modellerimizle açılış konuşması (kendimize gaz verme kanuşması desek daha doğru olur.. :lollol: )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kendimize gaz verdikten sonra Ömer'in , benim tahminlerimi alt üst eden uçuşu :D , Kendisi bir süre simülasyon ve 977 ile çalıştı ve ilk defa 450 sınıf model uçurdu bugün..Bir de söylemeyi unuttum , modellerimiz ünite gibi teknolojik yeniliklerden mahrum , çıbıklı klasik modellerdir arkadaşlar... :bravo: :halay:

Ben yıllardır uçmayı hayal eden ama hover ötesine pek gidememiş zayıf bir pilotum arkadaşlar , Ömer böyle uçunca bana bu forumda 5 yıldız takılmış bir üye olarak ne yapmak düşüyordu... :D Ya çakıp rezil olacaktım , ya da artık uçacaktım.... :lollol: Hadi bakalım ......... :)

İzlediğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar , verdik kırkı attık korkuyu , bundan sonra bol aksiyonlu , maceralı videolar gelecektir inşallah......... :saygilar: :RCKolik:

Hakan bey ömeri de sizi de tebrik ederim,çok güzel bi konu olmuş.Bence hard 3d uçabilen bi pilottan daha fazla heyecan ve keyif almıştır ömer ,ne mutlu ona,her ikinize ,tüm burdur ekibine kırımsız uçuşlar...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Hakan bey ömeri de sizi de tebrik ederim,çok güzel bi konu olmuş.Bence hard 3d uçabilen bi pilottan daha fazla heyecan ve keyif almıştır ömer ,ne mutlu ona,her ikinize ,tüm burdur ekibine kırımsız uçuşlar...

Teşekkür ederim Murat bey :saygilar: , gerçekten dediğiniz gibi oldukça heyecenlı ve bir o kadar keyif alarak uçtuk..Genç olarak bu hobiye başlamanın elbette büyük avantajı var , ve Ömer bu konuda şanslı.Umarım uçuşlarımız süregelecek ve pilotajımızı da geliştireceğiz.İzlediğiniz için tekrar teşekkür ederim.. :saygilar:

Abi herşeyden önce, samimisin. Öylesine söylenmiş değil, ağzımdan ender çıkan bir laftır bu.

Bi 10 yıl kadar önce hobide şu an bulunduğum noktada olsaydım, gözümü Dunkan, Kyle gibi pilotlara çevirirdim.

Şimdi ise gözümü sana, Mehmet, Tevfik, Yavuz, Mordo ve bilimum abilerime çevirmiş durumdayım.

Sizleri izleyince diyorum ki, orta yaşta aile babası da olsam, çocuk sahibi de olsam... Uçarım. Hobimize heves de bitmez, zaman da.

Uçuşlar güzel ama kendi adıma çıkardığım anlam böyle işte. Onun için paylaşımına ayrıca teşekkür ederim.

Yılda bir yada iki kez Antalya - Kaş ziyaretinde bulunuyoruz. Yolumu Burdur'dan geçirmeye karar verdim. Gelecekte bir buluşma denk getirebilir miyiz, bakalım :)

Hakan abi tebrik ediyorum valla :bravo:
kendi grubunu olusturmussun Ömerle.

Gercekten bir partnerin bile olmasi uçuş icin cok onemli bir olay.

Kendini kahraman olarak dusunmen bence yerinde olmus bu alan turu gelişmesiyle.
Hadi olmadi diyelim sen bizim yine bitanecik abimiz ve KAHRAMANIMIZSIN :thumbup:

Ellerine saglik videolar ve uçuş icin.Bir diger çubuklu modelci de benim biliyorsun, çubuklu modelciler olarak neslimizi sürdürüyoruz ,tarihe henüz gomulmedik ama cok az kaldı ben de yazın tarihe gömülecem :D
Yazın bir haftasonunda da ben oradayım Hakan abi ,Denizli ekibini kafalayamazsam tek gelicem dağ yolundan :)
Ufaklik zıpır maşallah az daha büyüsün de simülasyon eğitimleri başlar artık :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan abi tebrikler. İlk korkuyu yendinmi gerisi geliyor zaten :)

Abi hersey cok guzel bence, bravo diyorum, onemli olan bu hobiyi bir sekilde yapmaktir eglenmek keyif almaktir, siz bunu yapmissiniz daha ne olsun...

Hakan ve Ömer tebrikler. :thumbup: dün öğlen seninle konuştuktan sonra uçacağını hiç düşünmemiştim, güzel bir sürpriz oldu.

Bende henüz fazla bir ilerleme yok, ama sen bir aşama daha atladın kardeşini ve seni tekrar tebrik ediyorum, oğlunda maşallah pür dikkat izliyor :) geleceğin modelcisi olacağının

sinyallerini veriyor.

Hakan'ım harikasınız gerçekten :bravo: Öncesi seni sonra da Ömer'i canı gönülden tebrik ediyorum :bravo:

Ömer'in yeni modelde hayırlı olsun. İlk uçuş olarak gerçekten tek kelime ile harika, eeee nede olsa hocası kim ;)

Seni de ayrıca tebrik ediyorum kardeşim. Alan turuna çeyrek kala, SCALE giydirmenin zamanı yavaş yavaş geliyor gibi :halay:

En önemlisi de artık senin yanlızlığın da son buldu. İnşallah bundan sonra Ömer ile beraber çok daha keyifli uçuşlarınız olur :)

Hakan abi efsane bir buluşma yapmışsınız. :bravo: :bravo:

Biz de diyoruz ses seda çıkmıyor Hakan abiden, meğerse altyapıdan modelci geliyormuş. :thumbup: Helal olsun sana abi, dediğin gibi baktın ortamda modelci yok sende kendi modelcini kendin buldun. :laugh:

Hilmi biraz sahada sizi zorlamış olsada ben ufaklığı gördüğüme çok sevindim. :) Maşallah çok büyümüş, çokta tatlı Allah nazarlardan saklasın onu. Ömer'den de altyapıdan bir modelci Hilmi :laugh:

Şöyle bir ortam hayal ettim şuan Hakan abi :

Allah o günleri görmeyi nasip ederse bundan 15 - 20 yıl sonra; Hilmi'yle Doruk (benim ufaklık olur, daha 2 yaşında) almışlar helileri bam bam uçuyorlar.
Bizde böyle şenzlonglarda şemsiyenin altında, elimizde çay taktik veriyoruz " Oğlum bak orda piro'da elevatörde gecikiyorsun, sol tarafa aileron da zayıf kalıyor. Kaç kere söyledim sana git biraz sim çalış diye " :lol: :lol: :lol: :lol:

Konuya dönüp uçuşlara gelirsek Ömer kardeşimize zaten Maşallah denebilir ancak, genç kardeşlermiz çok iyiler öyle de olmaları lazım. :thumbup:
Senin uçuşu ise ayrı bir keyifle izledim tabiki. Bence gayet rahat olabilirsin abi, modele hakimiyet konusunda çok iyi bir noktaya ulaşmışsın. :bravo: Senin scale modellerinle uçuşlarını izleyeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. :halay:

Daha çok güzel uçuşlarınızı izleyeceğimize eminim, Burdur skid'leri yerden kesti artık abi. :halay: :halay: :halay:

Ergün Gürer' Alıntı:
Abi herşeyden önce, samimisin. Öylesine söylenmiş değil, ağzımdan ender çıkan bir laftır bu.

Bi 10 yıl kadar önce hobide şu an bulunduğum noktada olsaydım, gözümü Dunkan, Kyle gibi pilotlara çevirirdim.

Şimdi ise gözümü sana, Mehmet, Tevfik, Yavuz, Mordo ve bilimum abilerime çevirmiş durumdayım.

Sizleri izleyince diyorum ki, orta yaşta aile babası da olsam, çocuk sahibi de olsam... Uçarım. Hobimize heves de bitmez, zaman da.

Uçuşlar güzel ama kendi adıma çıkardığım anlam böyle işte. Onun için paylaşımına ayrıca teşekkür ederim.

Yılda bir yada iki kez Antalya - Kaş ziyaretinde bulunuyoruz. Yolumu Burdur'dan geçirmeye karar verdim. Gelecekte bir buluşma denk getirebilir miyiz, bakalım :)

Ergün hocam , bu güzel düşünceleri bilakis sizden okumak , beni daha bir mutlu etti , çok naziksiniz , elbette bekleriz , başımızın üzerinde yeriniz var , geleceğiniz günü sabırla bekleyeceğiz....... :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hakan abi tebrik ediyorum valla :bravo:
kendi grubunu olusturmussun Ömerle.

Gercekten bir partnerin bile olmasi uçuş icin cok onemli bir olay.

Kendini kahraman olarak dusunmen bence yerinde olmus bu alan turu gelişmesiyle.
Hadi olmadi diyelim sen bizim yine bitanecik abimiz ve KAHRAMANIMIZSIN :thumbup:

Çok teşekkür ederim Halil İbrahim , yanlız uçan biri olarak beni anladığınızı biliyorum , gerçekten partner olayı hızlandırıyor ve keyif katıyor.Ayrıca kahramanlık konusundaki düşüncelerin için çok duygulandım ve mahçup oldum :embarras: , sizler de benim gönlümün kahramanlarımsınız , sağol varol sevgili kardeşim :saygilar:

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Ellerine saglik videolar ve uçuş icin.Bir diger çubuklu modelci de benim biliyorsun, çubuklu modelciler olarak neslimizi sürdürüyoruz ,tarihe henüz gomulmedik ama cok az kaldı ben de yazın tarihe gömülecem :D
Yazın bir haftasonunda da ben oradayım Hakan abi ,Denizli ekibini kafalayamazsam tek gelicem dağ yolundan :)
Ufaklik zıpır maşallah az daha büyüsün de simülasyon eğitimleri başlar artık :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim Mehmet , sana kapılar her daim açık , birilerini bekleme , bir haftasonu vakit bulursan atla gel , erken gel ki , günün keyfini çıkaralım..Ne de olsa , neslimiz tükenmedi , çıbıklı kardeşliği :D

tamerkaymakci' Alıntı:
Hakan abi tebrikler. İlk korkuyu yendinmi gerisi geliyor zaten :)

Öyle Tamerim , öyle de , işte o ilk korkuyu atmak için , kendini hazır hissetmek gerekiyor , ama bazen o da yetmiyor , illa birileri pozitif enerji vermeli ki , süreç hızlansın.Çok teşekkür ederim...... :saygilar:

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Abi hersey cok guzel bence, bravo diyorum, onemli olan bu hobiyi bir sekilde yapmaktir eglenmek keyif almaktir, siz bunu yapmissiniz daha ne olsun...

Çok sağol Selçuk kardeşim , evet , uçamasam da hobiden kopmadım hiçbir zaman , ama uçunca , her şeye değdiğini düşünüyorum , şimdi hobi daha anlamlı ve daha keyif verici oldu...... :saygilar:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hakan ve Ömer tebrikler. :thumbup: dün öğlen seninle konuştuktan sonra uçacağını hiç düşünmemiştim, güzel bir sürpriz oldu.

Bende henüz fazla bir ilerleme yok, ama sen bir aşama daha atladın kardeşini ve seni tekrar tebrik ediyorum, oğlunda maşallah pür dikkat izliyor :) geleceğin modelcisi olacağının

sinyallerini veriyor.

Sağol Tevfik abi , dünkü görüşmemizde inan uçacağımızı ben de bilmiyordum :D , çünkü planda yoktu , artık seni bekliyorum abi , gerçekten sıkıntı yapacak bir durum değilmiş , sadece kendine güven ve heliyi semalara doğru gönder...922 den talimliyiz biz abi , inanıyorum , sen de bu hafta ilk alan turunu kesinlikle atabilirsin. %p
Oğlanı hiç sorma :D , çok hevesli , inşallah büyüyünce , şimdiki olan ilgisi ve dikkati eksilmez..... :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hakan'ım harikasınız gerçekten :bravo: Öncesi seni sonra da Ömer'i canı gönülden tebrik ediyorum :bravo:

Ömer'in yeni modelde hayırlı olsun. İlk uçuş olarak gerçekten tek kelime ile harika, eeee nede olsa hocası kim ;)

Seni de ayrıca tebrik ediyorum kardeşim. Alan turuna çeyrek kala, SCALE giydirmenin zamanı yavaş yavaş geliyor gibi :halay:

En önemlisi de artık senin yanlızlığın da son buldu. İnşallah bundan sonra Ömer ile beraber çok daha keyifli uçuşlarınız olur :)

Mehmedim ,sağol kardeşim , aslında bu hobiyi yapabilmemizin , iyi kötü de olsa birşeyler için çabalamamazın , esas mimarı Sen'sin biliyorsun.Türker kardeşimin de hakkını teslim etmeliyim.Bu bakımdan size karşı vicdanen kendimi sorumlu hissettim her zaman , çünkü hep bana ayrı bir ilgi ve emek verdiniz , inşallah bundan sonra daha da gelişerek , emekler karşılığını bulmalı diye düşünüyorum.
Evet , Ömer'in heliyi de denemiş olduk , 450 sınıfını çok istiyordu , artık bundan sonra o 3D için kendini geliştirecek , ben de zaten çok yüksek olmayan hedefime yaklaşmış olacağım.Bu yaz o scaleyi mutlaka uçurmak istiyorum ve sizlerle o anları paylaşmak istiyorum...Nasip..... :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Hakan abi efsane bir buluşma yapmışsınız. :bravo: :bravo:

Biz de diyoruz ses seda çıkmıyor Hakan abiden, meğerse altyapıdan modelci geliyormuş. :thumbup: Helal olsun sana abi, dediğin gibi baktın ortamda modelci yok sende kendi modelcini kendin buldun. :laugh:

Hilmi biraz sahada sizi zorlamış olsada ben ufaklığı gördüğüme çok sevindim. :) Maşallah çok büyümüş, çokta tatlı Allah nazarlardan saklasın onu. Ömer'den de altyapıdan bir modelci Hilmi :laugh:

Şöyle bir ortam hayal ettim şuan Hakan abi :

Allah o günleri görmeyi nasip ederse bundan 15 - 20 yıl sonra; Hilmi'yle Doruk (benim ufaklık olur, daha 2 yaşında) almışlar helileri bam bam uçuyorlar.
Bizde böyle şenzlonglarda şemsiyenin altında, elimizde çay taktik veriyoruz " Oğlum bak orda piro'da elevatörde gecikiyorsun, sol tarafa aileron da zayıf kalıyor. Kaç kere söyledim sana git biraz sim çalış diye " :lol: :lol: :lol: :lol:

Konuya dönüp uçuşlara gelirsek Ömer kardeşimize zaten Maşallah denebilir ancak, genç kardeşlermiz çok iyiler öyle de olmaları lazım. :thumbup:
Senin uçuşu ise ayrı bir keyifle izledim tabiki. Bence gayet rahat olabilirsin abi, modele hakimiyet konusunda çok iyi bir noktaya ulaşmışsın. :bravo: Senin scale modellerinle uçuşlarını izleyeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. :halay:

Daha çok güzel uçuşlarınızı izleyeceğimize eminim, Burdur skid'leri yerden kesti artık abi. :halay: :halay: :halay:

Türkerim alemsin... :laugh: , inşallah o günleri görürüz , Hikmet'i bilemem de , Doruk inanıyorum mükemmel bir pilot olacak inşallah.. :thumbup:
Sana özellikle teşekkür ediyorum kardeşim , senin sayende bu hobinin temel kavramlarını öğrendim , ve dağıldığım noktalarda Mehmet'le Sen ,bana ayrı ve özel bir emek verdiniz , bu iyiliğinizi asla unutamam . :saygilar:
Evet , Burdur artık skidleri yerden kesti , inşallah daha sık uçuşlar ve videolarla , forumumuzu şenlendirmeye devam edeceğiz...Scaleye çeyrek kaldı.. :halay: :halay:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Hakan abi tebrikler :halay: :halay:

Teşekkür ederim Doğukan :thumbup:

Hakan abi çok güzel etkinlik olmuş ,

işim dolayısıyla Burdur'a gelip giderim çok sık olmasa da , bir gün bir etkinlik te beraber planlayalım, Denizli'den Uğur kardeşimi alıp gelirim, Isparta'dan Mehmet kardeşimizi de çağırırız, uçarız hepberaber,

güzel videoların devamını bekliyoruz :bravo: :bravo:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Hakan abi çok güzel etkinlik olmuş ,

işim dolayısıyla Burdur'a gelip giderim çok sık olmasa da , bir gün bir etkinlik te beraber planlayalım, Denizli'den Uğur kardeşimi alıp gelirim, Isparta'dan Mehmet kardeşimizi de çağırırız, uçarız hep beraber,

güzel videoların devamını bekliyoruz :bravo: :bravo:

Teşekkür ederim Kağan , Burdur'a zaman zaman geliyorsun , neden haber vermiyorsun güzel kardeşim , bi çayımızı içer , yemeğimizi yer öyle dönerdin , illa uçuş yapmak da şart değil.Madem ara sıra geliyorsun , ilk geleceğin günü haberdar et , Mehmet'e de haber verelim , işi olmazsa Tevfik abi de gelir , Burdur semaları hem bir Goblin görmüş olur , hem uçar uçar açılırız. :halay: :halay: :saygilar: