Bütün Abilerim Selam Olsun !!

İlgi Alanı
Hepsi
RCKOLİK FORUM SİTESİ YÖNETİMİNE
Ben aranıza henüz katılmış 17 yaşında bir THK Genç Kanat üyesiyim. Mersinde bir arkadaşımla beraber RC uçak yapmak istiyoruz. Fakat normal bir RC uçağından başka üzerine droneların birçok özelliğini de eklemek istiyoruz. Bu konuda bizi yönlendirebilecek birisi var mı?
Saygılarımla.
Kadir Batuhan ŞAYAN
RCKolik New Member

Adınız / Soyadınız
Kadir Batuhan ŞAYAN
Nereden Katılıyorsunuz
Mersin
İlgilendiğiniz Model
Hepsi
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
THK nın model uçak kurslarını aldım
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Aramıza ve foruma hoşgeldin Kadir.

Malum çocuklar bile yürümeden önce apalamayı öğreniyorlar. O yüzden senden ricam hemen üye olur olmaz, aklında yapmak istediğin model ile ilgili olurak forumu soru bombardımanı tutma :D

Peki ne yapayım abi diyeceksin. İşte sana tecrübe ile sabit yol haritası:

1- öncelikle vakit ayırarak şu konuya mutlaka göz at.

2- hemen bir simülatör kumandası edinip, pc de normal uçak nasıl uçurulur onu öğrenmeye çalış

3- sonrada arkadaşım ile beraber gerçek uçuşları pratik edeceğin, sorunsuz uçtuğu bilenen bir başlangıç modeli topla.

4- Alışveriş yapabileceğin siteler için

NOT : Forumda defalarca paylaşılan konular için, üst menüde bulunan ARAMA özelliği kullanılmadan, ya da başka birde örneği olmayan her bölümde bulunan INDEKS kaynak konularını okumadan alel acele açılacak tüm konular şimdiden söyleyeyim SILINMEK zorunda kalacaktır.

NOT-2: Biz burada “Balık sunmuyoruz. Öğrenmek isteyene balık tutmayı öğretmeye çalışıyoruz”

Şimdilik bu kadar tavsiye yeter diye düşünüyorum :saygilar:

Mehmet Abi arkadaşımla beraber zaten simülasyon deneyimimiz oldu. Uzak değiliz bu konuya yani. Sadece RC ye başlarken bir bilene danışmak istedik. Sonuçta biz daha yeniyiz. Bizde sizden nasıl balık tutulacağını öğrenmek istiyoruz sadece. Teşekkürler Saygılar