Cepten mesaj yazarken yazı yok olması sorunu yaşayan var mı ?

İlgi Alanı
Uçak
@Mehmet Kucuksari Adminim, daha önce birkaç kere garip bir “yazı yokolması” probleminden bahsetmiştim hatırlarsanız.

Fotolar arasında yarım kalan yazılar var, ben bunları tamamen yazıyorum, sonra “enter”a basıp alt satıra inince veya mesajda başka bir yeri yazarken hop yazdıklarım kayboluyor..

Var mı başka bu tür sorunlar yaşayanlar cepten yazarken? Chrome ile de Safari ile de yaşıyorum aynı sorunu..

Alt satıra inerken böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ama yazı yazarken yazdıklarımın çıkmadığını farkettim. Sonra ana ekrana gelip hemen chrome'a geri döndüğümde, aslında yazılarımın yazılmış olduğunu görüyorum. Bunu çok kez yaşadım. Veya sildiğim birkaç harf sonrası kelimelerin birbirleri ile birleştiğine şahit oldum. Ama sorun telefonumda olabilir diye düşündüm. 6gb ram ve snapdragon 730 işlemci var. Kötü bir telefon olmadığı halde böyle sorun yaşıyorum.

Özgür abinin durumu da benzer olabilir diye düşündüm. Sonuçta yazmaya başladığında ne kadar yazdığını biliyoruz :D Birkaç paragraf olsa sorun olmayabilir belki :)

Arkadaşlar konuyu biraz araştırdım. Belki hatırlarsınız en son büyük güncellemede "Yazı Editörümüz" değişmişti.

Anladığım kadarıyla bu tür hatalar IOS'da yaşanıyor ve sorun Xenforo tarafında değil de "Yazı Editörü" kısmında.

Xenforo geliştiricileri bu tür sorunları "Yazı Editörü" geliştiricileri ile paylaştıklarını ve takip ettiklerini yazmışlar. Ama aradan 6 ay geçmesine rağmen sorunlar aynen devam ediyor.

Bir forum yöneticisi yaşanan sorunlarını şu videoda gayet güzel bir şekilde özetlemiş (alt satıra geçme sırasında yaşanan sorunlar, büyük / küçük harf sorunu, yazı kaybolması, )

@Özgür Evren Varol kardeşim bu sorunlar sana tanıdık geldi mi ? ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Xenforo forumunda açılan konuyu güncellemek için bir mesaj attım. Bakalım nasıl bir geri dönüş olacak :rolleyes:

@Özgür Evren Varol kardeşim bu sorunlar sana tanıdık geldi mi ? ;)

Tam olarak aynı şeyler oluyor adiminim. Bugun acaba ekranimin videosunu cekip paylassam mi diyordum sorunu gostermek icin, gerek kalmadi :) İlaveten bir de geriye dogru silip sonra tekrar enterla yeni paragrafa veya satira gectigimde onceki yazilanlar silinebiliyor.

tek fark bende otomatik duzeltme yok klavyemde, bilmiyorum bir etkisi var mı ama..

Çok teşekkürler vakit emek harcayıp ilgileniyorsunuz :saygilar:

tek fark bende otomatik duzeltme yok klavyemde, bilmiyorum bir etkisi var mı ama..
Pek zannetmiyorum kardeşim. Anlaşılan o ki IOS tarafında bu editörün epey bir hatası var.

Kullanılan Yazı editörün ismi "Froala" ve yakın bir zamanda V4 çıkmış. Bakalım bizim Xenforocu abiler konu ile ilgili nasıl bir geri dönüş yapacak.

Hayır işin ilginç yani Xenforo kurucu ortaklarından birisi Chris adında bir kişi ve kendisi de IOS kullanıyor ;D
Çok teşekkürler vakit emek harcayıp ilgileniyorsunuz :saygilar:
Ne demek kardeşim, ben teşekkür ederim. Yeter ki soruna bir çözüm bulabilelim :saygilar:

Uzun bir Yazı yazılacağı zaman, tarayıcıya, masa üstü sitesi komutu verilerek, Masa üstü bir pc den yazı yazıyor gibi yazmak sorun çözebilir sanırım

Uzun bir Yazı yazılacağı zaman, tarayıcıya, masa üstü sitesi komutu verilerek, Masa üstü bir pc den yazı yazıyor gibi yazmak sorun çözebilir sanırım
Uzun yazıları zaten PC’de yazıyorum :) uzun olmasa bile bir iki cümle bile olsa bu sorunlar oluyor ve sinir bozuyor. Fotolar da cepte olduğu için fotoğraf eklemeli mesajları cepten yazmak gerekiyor bazen böyle sıkıntılar da bezdiriyor. Bazen eklediğim fotolar “enter”a basınca çift hake geliyor.

Fotolari cepten yukleyip taslak olarak kaydedip pcde mesajin yazilarini eklemek en rahat ettigim cozum oluyor cogu zaman..

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Ben bir süredir cepten yazı yazdıktan sonra gönder butonunu bulamıyorum!

Android kullanıyorum oysa ki...
G Board klavye kullanınca sağ altta "cevap yaz" butonu kayboluyor!