cessna 182 pervane dönmüyor

• Konbuyu başlatan Üye silindi 17677
  • Başlangıç tarihi
  • 945
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 17677

Guest
komsumun bana vermıs oldugu cessna 182 model ucagımın bataryasını fulledım taktım kanat ışıkları yandı muzık sesıde geldı kumandadan kontrol dugmelerının hıcbırı tepkı vermıyor pervane dönmuyor ne yapmam lazım ve Ankara da tamırı ile ilgili götürebileceğim bir yer varmı? şimdiden tsk ederim.

Bakın konu ile ilgili pek bir şey bilmiyorsunuz görüldüğü kadarıyla. O motor iyi ki çalışmamış. Birden tam gaz çalışsa ölüme varabilecek yaralanmalara yol açabilirdi. Lütfen pili ayırıp, bilen biri ile her şeyi kontrol edin. Ankara'da olduğunuza göre aklıma THK Model Uçak Uğraş Evi geldi örneğin.

Bakın konu ile ilgili pek bir şey bilmiyorsunuz görüldüğü kadarıyla. O motor iyi ki çalışmamış. Birden tam gaz çalışsa ölüme varabilecek yaralanmalara yol açabilirdi. Lütfen pili ayırıp, bilen biri ile her şeyi kontrol edin. Ankara'da olduğunuza göre aklıma THK Model Uçak Uğraş Evi geldi örneğin.
evet daha önce hiç ucurmadım sadece deneme anlamında sarjı yaptım taktım ama bı tepkı vermedı dedıgınız yerı arastıracam oraya goturup orda kontrol ettıreyım parca temınıde vardır umarım orda tsk ederım cevap için

Öncelikle elinizdeki malzemelerin ayrıntılarıyla yazabilirmisiniz veya fotoğrafta atabilirsiniz acaba elinizdeki model bizim oyuncak diye tabir ettiğimiz 3 kanallı modellerden mi yoksa 4 veya daha çok kanallı normal bir uçak mı?

İkinci olarak eğer normal bir model uçakta simülatör başında en az 4-5 saat geçirmeden uçurmayı bırakın yerden bile doğru düzgün kaldıramazsınız haberiniz olsun öyle gaza basayım elevatörü çekeyim olmuyor. Eğer komşunuzun bu konularda tecrübesi varsa ona danışın hem uçak hemde nasıl uçurulur diye.
Ve noktalama ve yazım kurallarına dikkat edelim.

Öncelikle elinizdeki malzemelerin ayrıntılarıyla yazabilirmisiniz veya fotoğrafta atabilirsiniz acaba elinizdeki model bizim oyuncak diye tabir ettiğimiz 3 kanallı modellerden mi yoksa 4 veya daha çok kanallı normal bir uçak mı?

İkinci olarak eğer normal bir model uçakta simülatör başında en az 4-5 saat geçirmeden uçurmayı bırakın yerden bile doğru düzgün kaldıramazsınız haberiniz olsun öyle gaza basayım elevatörü çekeyim olmuyor. Eğer komşunuzun bu konularda tecrübesi varsa ona danışın hem uçak hemde nasıl uçurulur diye.
Ve noktalama ve yazım kurallarına dikkat edelim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

öncelıkle cevap için tsk ederım.komsumda aldı ama vakıt bulamadı bır kere ucurmus ondada pervaneyı kırmıs yenısını almıs takmıs calısıyordu dıyor baskada bılgısı yok onunda :)

öncelıkle cevap için tsk ederım.komsumda aldı ama vakıt bulamadı bır kere ucurmus ondada pervaneyı kırmıs yenısını almıs takmıs calısıyordu dıyor baskada bılgısı yok onunda :)
Olay aslında düşündüğünüzden daha karışık, öncelikle elinizdeki model kesinlikle bir oyuncak değil ve o pervane dönmeye başladıktan sonra herhangi bir canlıya temas ederse sonuçları çok vahim olabilir. Keşke bir taşa, tahtaya çarpsaydı da kırılıp gitseydi diye düşünmek içinde çok geç olabilir. Lütfen burada yapılan uyarıları dikkate alın. Yeterince bilgi sahibi olmadan çalıştırmaya uğraşmayın. Bizler zaten fazlasıyla RC kazası gördük fazlasına gerek yok. Önce sağlık, önce güvenlik her zaman tecrübeyle sabit bu öncelikler.

Bunu asıl çalıştıracağım nasıl uçuracağım konusuna gelince aslında forumda her türlü bilgi mevcut, yapılması gerekenler yapılmaması gerekenlerde dahil :). okumak gerekecek tabi işin başında olduğunuzu düşününce az buz bir şey olmayacak, yeni başlayanlar konusundan okumaya başlayabilirsiniz. Tabi ki şöyle bir seçenekte var etrafınızdaki modelci arkadaşlarla iletişime geçebilir, süreci hızlandırabilirsiniz. THK model uçak dükkanıyla iletişime geçmekte Ankara için güzel bir çözüm olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 17677
Olan şu sevgili Berkay bey. Forum kuralları gereği mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına uymamız gerekiyor :saygilar:
evet forum kuralları geregı kural soylerken sızın de yaptıgınız yazım kuralları gıbı ormegın berkay bey derken ünlem ısaretı kullanılır ve gerekıyor dıyıp söz bıtımınde de nokta konması gıbı dıyorsunuz galıba anladım Mehmet bey yalnız anlamadıgım şu ki ben buraya gırıs yapmısım sıfır bılgıye sahıp oldugum zaten yazımdan da herkesın anlayacagı gıbı bır soru sormusum gelenlerın bana sordugum soru hakkında bılgı vererek bu hobıyi sevdırmek yerıne yardımcı olarak bu hobıye devam edecegım yerıne ınanın bu tavırlarla hobıden sogutursunuz evet turkce ımla kuralları gayet guzel olmalı ve yerınde olmalı ama gelen turkce dersınden yazılıya gırmıscesıne sordugum konu ıle ılgılı yardımda bulunacagına o gelmıs kızgın suratla klavyede su yokmu bu yokmu dıgerı gelmıs yazıya dıkkat edek arkadaslar turce yazılı dersıne gırmedım ben sızden yardım ıstedım ama anladım kı yardım yerıne herkes bı ogretmen edasında demekkı soru sorarak yanlıs yapmısım ve buraya gırerekte yanlıs karar vermısım kalın saglıcakla not: soruma tenezzul ederek cevap veren arkadasa da ayrıca tesekkur ederım kalın saglıcakla
Olay aslında düşündüğünüzden daha karışık, öncelikle elinizdeki model kesinlikle bir oyuncak değil ve o pervane dönmeye başladıktan sonra herhangi bir canlıya temas ederse sonuçları çok vahim olabilir. Keşke bir taşa, tahtaya çarpsaydı da kırılıp gitseydi diye düşünmek içinde çok geç olabilir. Lütfen burada yapılan uyarıları dikkate alın. Yeterince bilgi sahibi olmadan çalıştırmaya uğraşmayın. Bizler zaten fazlasıyla RC kazası gördük fazlasına gerek yok. Önce sağlık, önce güvenlik her zaman tecrübeyle sabit bu öncelikler.

Bunu asıl çalıştıracağım nasıl uçuracağım konusuna gelince aslında forumda her türlü bilgi mevcut, yapılması gerekenler yapılmaması gerekenlerde dahil :). okumak gerekecek tabi işin başında olduğunuzu düşününce az buz bir şey olmayacak, yeni başlayanlar konusundan okumaya başlayabilirsiniz. Tabi ki şöyle bir seçenekte var etrafınızdaki modelci arkadaşlarla iletişime geçebilir, süreci hızlandırabilirsiniz. THK model uçak dükkanıyla iletişime geçmekte Ankara için güzel bir çözüm olabilir.
hocam öncelıkle cevap verdıgınız ıcın saygılarımı sunuyorum benım ıstedıgım de bu sekılde bır yaklasım olmasıydı ama ne yazıkkı sızden öncekı arkadaslarda bunu goremedım ben zaten bılıyorum demedım yardım istedım nasıl calısır calısır ne yapmam lazım nereye basvurabılırım gıbı yardım ıstedım ama herkes bır ogretmen nıdasında cevap vermıs ama sorumun cevabı yok.dedıgınız gıbı bızım ulkemızın en buyuk sorunu okumak okumadan hemen hersey olsun ıstıyoruz acelecıyız zaten okusaydık hepımız profosor olurduk yazdıklarınızı dıkkate alacagım tekrar tsk ederım tek ıstıdıgım yardım dı ama yazılanlara bakınca baslamadan sogudum burdakı muhabbetten model ucak dukkanıylada ıletışime gececem tekrar tsk ederım yardımınız için saglıcakla kalın

Olan şu sevgili Berkay bey. Forum kuralları gereği mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına uymamız gerekiyor :saygilar:
evet forum kuralları geregı kural soylerken sızın de yaptıgınız yanlış yazım kuralları gıbı ormegın berkay bey derken ünlem ısaretı kullanılır ve gerekıyor dıyıp söz bıtımınde de nokta konması gıbı dıyorsunuz galıba anladım Mehmet bey yalnız anlamadıgım şu ki ben buraya gırıs yapmısım sıfır bılgıye sahıp oldugum zaten yazımdan da herkesın anlayacagı gıbı bır soru sormusum gelenlerın bana sordugum soru hakkında bılgı vererek bu hobıyi sevdırmek yerıne yardımcı olarak bu hobıye devam edecegım yerıne ınanın bu tavırlarla hobıden sogutursunuz evet turkce ımla kuralları gayet guzel olmalı ve yerınde olmalı ama gelen turkce dersınden yazılıya gırmıscesıne sordugum konu ıle ılgılı yardımda bulunacagına o gelmıs kızgın suratla klavyede su yokmu bu yokmu dıgerı gelmıs yazıya dıkkat edek arkadaslar turce yazılı dersıne gırmedım ben sızden yardım ıstedım ama anladım kı yardım yerıne herkes bı ogretmen edasında demekkı soru sorarak yanlıs yapmısım ve buraya gırerekte yanlıs karar vermısım kalın saglıcakla not: soruma tenezzul ederek cevap veren arkadasa da ayrıca tesekkur ederım kalın saglıcakla

ben sızden yardım ıstedım ama anladım kı yardım yerıne herkes bı ogretmen edasında demekkı soru sorarak yanlıs yapmısım ve buraya gırerekte yanlıs karar vermısım kalın saglıcakla not: soruma tenezzul ederek cevap veren arkadasa da ayrıca tesekkur ederım kalın saglıcakla
Evet kardeşim aynen dediğin gibi oldu. Sen de kal sağlıcakla.:saygilar:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...