Cheerson CX-10 Micro Quadro Urun İncelemesi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet söz verdiğimiz üzere ben ve Türker kardeşim, gün geçtikçe artan QUADRO çılgınlığına daha fazla karşı koyamadık ve 1'er tane Quadro aldık :laugh: :D Aldığımız ve bu konuda inceleyeceğimiz ürün ise "Cheerson CX-10 Micro Quadro" su.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eee microcu olunca, aldığımız ilk quadro da micro oldu doğal olarak :lollol: Neyse şaka bir yana, malum forum olarak 6 kanal micro heliler harici, özellikle oyuncak sınıfına giren modelleri pek tutmuyor ve tavsiye etmiyoruz. Hatta o kadar ki, bazı oyuncak sınıfı modellerle ilgili konuları direkt siliyoruz.

"Peki şimdi bu modelin neden tanıtımını yapıyorsunuz ? " diyenler olabilir doğal olarak. Her ne kadar videonun ilk kısmında cevap vermeye çalışmış olsak da burada da yazılı olarak yeniden paylaşalım istedik :

1- Model her ne kadar micro olsa da gayetten çok stabil ve başarılı bir uçuşa sahip.
2- Indoor dediğimiz kapalı alanlarda en küçük boyutta olduğu için, diğer micro quadrolara göre kullanımın daha uygun olduğunu düşünüyoruz (Bu bilgi yurtdışı forumlarından teyid edilmiştir)
NOT: Model çok hafif olduğu için ancak SIFIR rüzgarda dış ortamda kullanılabilir.
3- RFT yani uçmaya hazır vaziyette set olarak kargo dahil sadece $19.
4- 3 günlük zorlu ev içi uçuşlarında hem benden hem de Türker'den dayanıklılık olarak tam not aldı. (Mesut üstadımız da bu ürün ile ilgili benzer fikre sahip)
5- Özellikle ilk quadrosunu toplayacak arkadaşlara simulasyon sonrası pratik yapmaları için uygun bir model olduğunu düşünüyoruz. (Fiyat / Performans olarak)
6- Model olarak uçak/heli kullanan bizim gibi modelcilerin de, çok uygun bir fiyata quadro zevkini kısmı de olsa tatmalarını sağlayacağını düşündüğümüz bir model

NOT: Bu ürünü tavsiye etmemiz, bu ürünü alıp da sorun yaşayan arkadaşların her arızada foruma konu açma imkanı sağlamayacaktır. Diğer oyuncak sınıfı modellerde olduğu gibi gereksiz açılan konular direkt olarak SİLİNECEKTIR.

Zira bu ürünün bozulunca tamir edilme imkanı bizce yok. (Aslında her türlü yedeği var ama bize göre uğraşılmaz) Zaten motorları FIRCALI motor olduğu için en iyi ihtimal 100-150 uçuş sonrası motorlar ömürlerini tamamlayacaktır. Bu nedenle bu modeli almayı düşünen arkadaşlar lütfen verdikleri $19 karşılığı olarak ne beklediklerini iyi sorgulayıp, ondan sonra almaya karar versinler

Ürün Adı: Cheerson CX-10 Mini RC Quadcopter
Ürün Linki:
Fiyatı: $19 (Kargo Dahil)

Teknik Özellikler:
Frekans : 2.4G
Kontrol Mesafesi :20-50 mt
Gyro: 6 axis
Malzeme: ABS
Boyut 40 x 40 x 22mm
Renk Seçenekleri: Pembe, Yeşil, Mavi ve Turuncu
Uçuş Süresi : Yaklaşık 4-5 dak
Şarj Süresi: PC üzerinden 25 dak, 1A Telefon şarj cihazı ile 15 dak
Kullanılan Lipo Batarya: 3.7V 100mah

Özellikler:
- 4 Kanal mini takla atabilen Quadro
- Uçuş sırasında 6 eksen Gyro desteği
- 3 farklı kullanım modu
- Düşük Volatj uyarısı
- Led sistemi ile gece uçuşu

Ürün Incemele Videomuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün Tanıtım Videosu

Artık devamı gelir Mehmet Abi. Quad uçurmak daha eğlenceli, hele bir de GPS'li, konum koruma özellikli bir şey olursa tadından yenmiyor :)

Ynt: Cheerson CX-10 Micro Quadro Urun İncelemesi

2. maddenin altindaki nota katiomiyorum :D hafif ruzgarli havada solaklarda ucurdum :D vidyosuda var unutmazsam uarin eklerim :)

bu arada model gercekten cok stabil :)

ben sadece takla attirmak icin sag stikin uzerine buton gibi basma olayini sevmedim :( biraz zorlaniyor insan

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Daha ne olsun Mehmedim , 19 dolara her türlü eğlence.....50-60 liraya satılan oyuncak 3 kanal helilere göre bence mükemmel bir alternatif.Üstelik abilerinin yaptığı her hareketi de birebir yapıyor :D .Çok şirin ve çok başarılı buldum bende , korkum odur ki birkaç yıl sonra evcil sivrisineklerimiz de olacak gibi görünüyor.Mekanik olarak gerçeğini aratmayacak sivrisinekler..... :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
2. maddenin altindaki nota katiomiyorum :D hafif ruzgarli havada solaklarda ucurdum :D vidyosuda var unutmazsam uarin eklerim :) ..
Üstad bunu özellikle yazdım. Şimdi insanların beklentileri bazen çok yüksek olabiliyor :lol: Mesela rüzgar şiddeti oldukça yüksek ama arkadaşa göre bu hafif rüzgar sınıfına girebiliyor :lol: Netice de yaklaşık 15 gr bir şey ;D

Sen unuttun ama ben senin Solaklar videonu buraya ilave edeyim. Videoya görebildiğim kadarı ile rüzgar nerede ise sıfıra yakınmış ama :laugh: sen hafif rüzgarlıydı diyorsan da öyledir, itiraz etmeyeceğim :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Daha ne olsun Mehmedim , 19 dolara her türlü eğlence.....50-60 liraya satılan oyuncak 3 kanal helilere göre bence mükemmel bir alternatif.Üstelik abilerinin yaptığı her hareketi de birebir yapıyor :D .Çok şirin ve çok başarılı buldum bende , korkum odur ki birkaç yıl sonra evcil sivrisineklerimiz de olacak gibi görünüyor.Mekanik olarak gerçeğini aratmayacak sivrisinekler..... :laugh:
Aynen Hakan'ım ödediğin küçük bir miktar ile aldığın zevk gerçekten çok büyük :thumbup:

Mehmet abi ruzgar vardi ya :) az dedigim gibi ama bir ara siddeti artinca model ileri gitti geride gelmedi :) dustugu yerde 3pdk 4 kisi modelia radik :D

gerçekten çok tatlı çok hoş bir model. zevk veren bir quadro. paylaşım için teşekkürler Mehmet abi.

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi ruzgar vardi ya :) az dedigim gibi ama bir ara siddeti artinca model ileri gitti geride gelmedi :) dustugu yerde 3pdk 4 kisi modelia radik :D

Bir beeper takalım dicem ama o zamanda yerinden kalmayabilir. :p

Ufaklığın o gün dışarıda canını çıkarmışsınız üstad :laugh: :lollol:

Yahu wltoys kendini aştı bunu da klonlamış buyrun link :

Galiba v911ve diğer wl kumandaları ile bind oluyormus eğer öyleyse hem klonlamakla kalmayıp geliştirmiş Aferin WLtoys :thumbup: :halay:

MuhammedB' Alıntı:
Yahu wltoys kendini aştı bunu da klonlamış buyrun link :

Galiba v911ve diğer wl kumandaları ile bind oluyormus eğer öyleyse hem klonlamakla kalmayıp geliştirmiş Aferin WLtoys :thumbup: :halay:
Bu WLToYS yakında koyun da kopyalarsa şaşırmamak lazım :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu WLToYS yakında koyun da kopyalarsa şaşırmamak lazım :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Katılıyorum abi diğerleri yapıyor .WlToYs kopyaliyor ama hakkini vermek lazim pervane koruyucuları filan yapmışlar.Rica etsem bind isine bakabilir misiniz??
Bir acizane sorum daha olacak bu headless mod nedir sitede arattimda bulamadım :RCKolik: :RCKolik:
simdi gördüm klonunu klonlamis :eek: :eek: :eek: link:

banggoodda 16,9a düşmüş %p