Chrome tarayıcıda videoları görememe

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar, aslında konunun modelcilikle bir ilgisi yok. Ama, Chrome'dan foruma giriş yaptığımda, Youtube videolarının olduğu yerde "The webpage at might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address." diye bir mesaj çıkıyor ve videolara ulaşamıyor. Öte yandan, Crome'dan Google.com'a da ulaşamıyor. Ama, Edge'den giriş yapıyor, forumda da videoları sorunsuz gösteriyor. O nedenle Chrome'dan vazgeçeyim dedim, lakin orada da cevap yazarken alıntı yapmıyor ve gülen yüzleri almıyor.

İşte bu yüzden, forumu iki tarayıcıda açmak zorunda kalıyorum. Cevap yazarken Chrome, video izlemek için Edge kullanıyorum.

Bilgisayar konusunda ayrıntılı bilgi sahibi değilim, ekranın arkasında ne dolaplar çeviriyor bilemiyorum. Fazla zamanınızı almak istemiyorum, ama bu konuda yardımcı olabilecek birisi var ise, minnettar kalırım.

Ömer abi ben de yıllardır aktif olarak Google Chrome kullanıyorum.

Bahsetting video problemini ben yaşamıyorum. Senin Chrome versiyonu nedir acaba ? Şuradana bakabilirsin abi : chrome://settings/help

Benim kullandığım 59.0.3071.115 (Resmi Derleme) (64 bit) Sürümü

Omer abi aklıma gelenler şu yönde ilk önce pc tarihi kontrol edin ve güncel olduğuna emin olun.
İkinci olarak benim is yerinde firewall olduğundan Smiley ler çıkmıyordu güvenlik duvarın veya antivirus programin varsa bir kontrol et derim.
Bunlarda sıkıntı yoksa güvenli internet paketinde olabilir.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ömer abi ben de yıllardır aktif olarak Google Chrome kullanıyorum.

Bahsetting video problemini ben yaşamıyorum. Senin Chrome versiyonu nedir acaba ? Şuradana bakabilirsin abi : chrome://settings/help

Benim kullandığım 59.0.3071.115 (Resmi Derleme) (64 bit) Sürümü

Benim sürüm Version 60.0.3112.90 (Official Build) (64-bit)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Omer abi aklıma gelenler şu yönde ilk önce pc tarihi kontrol edin ve güncel olduğuna emin olun.
İkinci olarak benim is yerinde firewall olduğundan Smiley ler çıkmıyordu güvenlik duvarın veya antivirus programin varsa bir kontrol et derim.
Bunlarda sıkıntı yoksa güvenli internet paketinde olabilir.

Tarihte bir sıkıntı yok. Güvenlik duvarı ve antivirüs önceden de vardı. İnternet paketinde de bir değişiklik yapmadım. Kaldı ki evdeki diğer bilgisayarlarda bu sorunlar yok.

Office paketini kırmak için birşeyler yapmıştık. Ondan sonra Chrome'da abuk sabuk reklamlar çıkmaya başladı, insan içinde açamaz oldum. Bunları kaldırmak için internetten bir yol bulup Chrome'un klasörlerinde bir şeyleri sildim (neredeydi şimdi hatırlamıyorum). Reklam sorunu çözüldü, ama bu sefer de Google'a ve Youtube'a girmemeye başladı.

Neyse, teşekkürler arkadaşlar! Tırmalamaya devam!...

Abi o zaman Chrome kaldırıp yeniden yüklemeyi bir denesene sana zahmet.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sorunun kaynağını buldum galiba. :-\ Ama tam çözümü bulamıyorum. Antivirüs programı McAfee, Google ve müştemilatına kafayı takmış. :angry: Güvenlik duvarını kapatınca şıkır şıkır giriyorum, ama açınca nedense Google, Youtbe vs'ye sokmuyor. O nedenle de videoları forumda ve diğer yerlerde göstermiyor. Ne oldu da böyle saçmalıyor anlamadım. Neyse, kurcalamaya devam... :-\

Omer Erkan' Alıntı:
Sorunun kaynağını buldum galiba. :-\ Ama tam çözümü bulamıyorum. Antivirüs programı McAfee, Google ve müştemilatına kafayı takmış. :angry: Güvenlik duvarını kapatınca şıkır şıkır giriyorum, ama açınca nedense Google, Youtbe vs'ye sokmuyor. O nedenle de videoları forumda ve diğer yerlerde göstermiyor. Ne oldu da böyle saçmalıyor anlamadım. Neyse, kurcalamaya devam... :-\
En azından bu gıcıklığı kimin yaptığını tespit etmiş oldun abi :thumbup: Bir şekilde bu yazılımların "Blok, Filitre" kısmına girip Google ve Youtube linklerini buradan çıkarmak lazım :)

Omer Erkan' Alıntı:

Ömer abi birara bende bir antivirüs programıyla böyle bir sorun yaşamıştım, hangisiydi hatırlamıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam " white list " diye bir bölümden " always trust " diyerek ilgili programı tanıtınca sorun ortadan kalkmıştı.

Şimdi ise antivirüs programı kullanmıyorum ve çok mutluyum. :lollol: Kesin çözüm. :halay: :halay:

Cehalet mutluluktur diyorum ve bilgisayar kullanırken 3 altın kuralımdan hiçbir zaman taviz vermiyorum :
1) Bilgisayarı hiçbir zaman kapatma
2) Antivirüs programı asla kullanma
3) İşletim sisteminde sakın güncelleme yapma

Türker Akgün' Alıntı:
Ömer abi birara bende bir antivirüs programıyla böyle bir sorun yaşamıştım, hangisiydi hatırlamıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam " white list " diye bir bölümden " always trust " diyerek ilgili programı tanıtınca sorun ortadan kalkmıştı.

Şimdi ise antivirüs programı kullanmıyorum ve çok mutluyum. :lollol: Kesin çözüm. :halay: :halay:

Cehalet mutluluktur diyorum ve bilgisayar kullanırken 3 altın kuralımdan hiçbir zaman taviz vermiyorum :
1) Bilgisayarı hiçbir zaman kapatma
2) Antivirüs programı asla kullanma
3) İşletim sisteminde sakın güncelleme yapma
Omer abi sorunu bulduysan gerisi kolay bu sorunu yaşayan ve çözen çok insan vardır biraz araştırma ile çözülür.

Türker bey uzun zamandır bilgisayarlara ilgim çok fazla, antivirüs ve güncellemeyi anlıyorum ama kapatmamak çok ilginç bir ugulama geldi bana. Eski günlerimi hatırladım, Online oyun oynarken full time up kalması için pc ye neler yapardık. 7/24 açık kalırdı hey gidi günler hey.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
...kapatmamak çok ilginç bir ugulama geldi bana.

Mustafa'cım bilgisayarlara açılıp kapanmak hiç iyi gelmiyor. :laugh: Bence bir bilgisayara yapacağın en büyük iyilik kapatmamak olabilir. Benim bilgisayarlar server gibidir, hiç kapanmaz. :lollol:

O yüzden de şu zamana kadar hiç açılmama problemi yaşamadım. :lol: :lol:

Sleep mode'da takılır güzelce uykularını alırlar, adamı her defasında power tuşuna basıp " kill " etmeye ne gerek var, yazıktır. ;D

Her " power on " elektronik ekipmanlarda bir darbe demek değil midir. :( Buradan konuyu modeciliğe bağlarsak bizim FBL üniteler, ESC'ler, servolar %90 oranda ne zaman yanıyor. :rolleyes: Enerjiyi ilk verdiğimizde. :)

Önemli Not : Bu konularda beni bilgili biri falan zannedipte söylediklerimi ciddiye almayın lütfen. Lehim bile yapamayan bir adamım ben. :D

Bilgisayar dünyasında öğrenecek çok şey var. Denemek lazim saygilar.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
En azından bu gıcıklığı kimin yaptığını tespit etmiş oldun abi :thumbup: Bir şekilde bu yazılımların "Blok, Filitre" kısmına girip Google ve Youtube linklerini buradan çıkarmak lazım :)
Var mı bir gelişme, son durum nedir abi ?

Hala McAfee'yi kurcalıyorum. Netguard diye bir şey var. Chrome için onu kapatınca izin veriyor sanırım. Ama bilgisayar milletine güven olmaz ki!... :-\ İçinde lamba cini var hepsinin. Ne zaman çıkacağı belli olmuyor. :angry: