Circle mod nedir? nasıl kullanılır? Apm ve pixhawk ayarları nasıl yapılır?

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba drone hava sahasının bu haftaki videosunda ardupilot kartlarında kullanılan ve çekim yapma konusunda çok işlevsel olan "circle modu" ayarları ve kullanım örnekleriyle açıklamaya çalıştım. Modun kullanımında eksik olduğunu düşündüğüm konular ile temel çalışma mantığınıda videonun içeriğinde bulabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline saglik İzzet. Circle modu su anki haliyle gercekten beni de hayal kirikligina ugratan bir mod olmustu pixhawk’i aldigimda. Ben de senin videoda soyledigin gibi ucus aninda cemberin yari capini degistirebilmek gerektigini dusunuyorum. Ancak gelistiriciler bizim gibi dusunmuyorlar belli ki :)

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Eline saglik İzzet. Circle modu su anki haliyle gercekten beni de hayal kirikligina ugratan bir mod olmustu pixhawk’i aldigimda. Ben de senin videoda soyledigin gibi ucus aninda cemberin yari capini degistirebilmek gerektigini dusunuyorum. Ancak gelistiriciler bizim gibi dusunmuyorlar belli ki :)
Merhabalar öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim :) aslında bakarsanız bu konuda talepler olmuş geliştirici ve gelen cevaplarda yarıçap değişikliği ayarlamak sorun değil ama eş zamanlı olarak hızında değişmek zorunda olmasını sorun olarak bildirmişler yani anladığım kadarıyla geniş bir çaptan küçüldükçe olan hızlanma sorun oluyor. Pitch ve roll ekseni devre dışı kontrolü de bu iki kanala verilmesi düşünülmüş ama öylece kalmış sanırım böyle bir talep var ama geliştiriciler bu konuya pek öncelik vermemiş :)

Nacizane ben bir iki çalışma yapmak istedim bu konuda yani circle modda iken değilde başka bir modda uçarken çapı değiştirebilmek için değişiklik yapmaya çalıştım denedim ama sonuç hüsran oldu. Şu anda ki pixhawklı tek sistemim hexa olduğu için de hexayı riske atmamak için bu işten vazgeçtim diyebilirim :) Artık gelişmeleri bekleyeceğim :)

Valla bu kadar ucuz fiyata bu kadar özellik bence gayet yeterli, daha ne olsun arkadaşlar ;D

İzzet hocam senin de ellerine sağlık, yine şahane bir konu olmuş :thumbup: Bu gidişle sırf denemek için bu karttan bana aldıracaksın :lollol:

Valla bu kadar ucuz fiyata bu kadar özellik bence gayet yeterli, daha ne olsun arkadaşlar ;D

İzzet hocam senin de ellerine sağlık, yine şahane bir konu olmuş :thumbup: Bu gidişle sırf denemek için bu karttan bana aldıracaksın :lollol:
Doğru aslında içine dalınca o eksik bu eksik diyoruz ama fiyatına bakınca yeter demeyi öğrenmekte lazım sanırım :)

Valla sizide bu kartlarla uğraşırken görmek beni çok mutlu eder :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari