Cloverleaf anten teli

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba. Başlıktaki tel hem coax tel hem de üstündeki kutuplara bağlanan tel. 1 haftadır yabancı forumlarda geziyorum ama net bir cevap alamadım. İb crazy'nin a tenini yapmaya çalışıyorum. Ama elimde hangi coax kablo olduğunu bilmediğim bir kablo var. Kendisi rg316 kablo kullanılacak demiş. Acaba elindekinin uygun olup olmadığını nasıl anlarım? Bir de 0.8 mmlik gazaltı kaynak teli kullanmanızı tavsiye etmiş. Bunun yerine 0.6-1mm kalınlığında elimde bulunan paslanmaz çelik tellerle yapsam sorun olur mu? Gazaltı kaynak teli 15kg olarak satılıyor ve benim için çok fazla. Anlayan bir arkadaş cevap verebilirse sevinirim.

Cloverleaf anten teli

Çelik telden anten olmaz. Hiç bulamıyorsanız uydu Alıcı anten kablosunun ortasındaki bakır teli kullanarak anten yapabilirsiniz. Biraz yumuşak oluyor ama idare edenler var.
Rg316 50ohm anten kablosudur. 5-10 cm i geçmemek kaydıyla 75ohm kablo da kullanabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cloverleaf anten teli

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Çelik telden anten olmaz. Hiç bulamıyorsanız uydu Alıcı anten kablosunun ortasındaki bakır teli kullanarak anten yapabilirsiniz. Biraz yumuşak oluyor ama idare edenler var.
Rg316 50ohm anten kablosudur. 5-10 cm i geçmemek kaydıyla 75ohm kablo da kullanabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cevap için teşekkürler Semih bey. Mesajımın üzerinden çok zaman geçti unutmuşum bile :) Forumları talan ettim ve sonunda 0.7mm pirinç telden skew planar anten yaptım alıcı için. Verici içinse rc Explorer daki amcanın yaptığı gibi 1mm bakır telden cloverleaf anten yaptım. Boya ve koruma içinse dipart sıvı kauçuk boya kullandım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol