cox 0.49 sure start için yaptığım uçağım GÖKÇE...

• Konbuyu başlatan captainsmith
  • Başlangıç tarihi
  • 2,801
C

captainsmith

Guest
Herkese merhabalar;
bundan önce elimdeki cox motorum için öneri alabileceğim bir başlık açmıştım ve en sonunda motorum için bi uçak yapmaya karar verdim. Uçağımı bitirdim, bundan sonraki modellerimdede sağlıklı birşekilde kullanırım diye FUTABA 6J kumanda aldım, uçağımı hazır hale getirip balkona rodaj yapmaya çıktım fakat motor sıkıntılıymış maalesef çalışmadı =( çalışmadığı gibide pervaneye ilk hareketi verdiğimde motorda 10 saniye kadar patlama oluyor fakat dönü yapmadan sadece pervane sağa sola doğru pıtpıtpıt motor sesi çıkarıp yavaşça hareket yapıp duruyor. Elektrikli bir modele çevirebilirim fakat ben nitro motoru sevdiğimden bu uçağa başka bir motor takmayı düşünüyorum. Önerileriniz benim için değerli şuan maalesef ilk uçağım ve hayal kırıklığına uğradım =( şuan aklımda OS MAX 10 LA modeli 0.10 cubic inch lik motor var sizce bundan temin edip taksam nasıl birşey olur? elimdeki bozuk cox motor 0.049 cu in, OS MAX inki 0.1 yani tam iki katı hacimde, boyut olarak baktığımda firewall a çok sağlam birşekilde yerleştirebilirim zaten gövdem bir hayli sağlam oldu. Ama yinede önerilerini bekliyorum. Hatta elinde bana satabilecek uygun küçük hacimde motor olan arkadaş varsa çok sevinirim...

Dogu iste bu yuzden yeni baslayanlara hemen kendi modellerini yapmalarini Ozellikle onermiyoruz...

verebileceğiniz cevap bu muydu? yani bana motor önermek yada şunu şunu yapabilirsin kardeşim eline sağlık demek yerine zaten önermiyorum diyip kestirip atmak mı? bu konuyu buraya açana kadar canım çıktı resim bile yükleyemediğim bir site burası, yanlış kişilerden yardım istedim sanırım ve inanın bu cevaptan sonra kimseden de bir şey beklemiyorum, fazla masum durunca insanlar maalesef böyle davranıyor. Ben size uçak uçmadı demedim? motorum bozuk çıktı dedim, ben o uçağı plansız yaptım inanın resimlerini koyabilseydim şuan bu şekilde kestirip atmazdınız. bu kadar katı ve kaba olmayın lütfen rica ediyorum. Gerek yok kimsenin yardımına alır bir nitro motor takar uçarım olmadı elektrikli takar yine uçarım yani... Biri bana nasıl profilimi sileceğimi anlatırsa sevinirim yarım saattir arıyorum onu bile bulamadım, bence ben gerizekalı değilim bir tasarımcı olarak söylüyorum siteyi acilen değiştirin, ve davranışlarınızı tutumunuzuda lütfen...

Dogu bence sakin ol öncelikle geçmiş olsun umarım hedeflerini gerçekleştirirsin bende bu hobide yeni oldugumdan fikir verecek kapasitede deilim ama forum hakkında yanlıs düşünüyorsun haksızlık etme bence cunku gayet kaliteli ve güzel bir plartform yeni olmama ragmen herkesin insanlara yardım etme çabasında oldugunu görüyorum sana yardım edicek birileride cıkacaktır

Ynt: cox 0.49 sure start için yaptığım uçağım GÖKÇE...

Doğu işine gelmeyince o masum, elit arkadaş gitmiş, yerine bir canavar gelmiş. Sen modelini tanıtmadan ağırlığı ne, kanat açıklığı, gövde uzunluğu, kullanılan malzeme nedir yazmadan bana motor önerin demişsin.
Eğer olması gereken yoldan gitseydin mutlaka biri sana yardımcı olurdu.

Tavrını ve yazdıklarını tasvip etmiyor ve kendi adıma seni kınıyorum.

Burdaki insanlar ailelerinden, degerli zamanlarından çalıp, Türk hobby camiasına katkıda bulunmak, hobby yi yaymak için çaba sarf eden insanlar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yok, bu kafalara yardim edilmez. Adama yardimci olmak icin once bir ogren deniliyor, tribe bak :D al nitro al, elektrikli al, turbin al anasini satiyim... Git bizden uzaga dogru

doğu yeşilyurt' Alıntı:
... Biri bana nasıl profilimi sileceğimi anlatırsa sevinirim yarım saattir arıyorum onu bile bulamadım, bence ben gerizekalı değilim bir tasarımcı olarak söylüyorum siteyi acilen değiştirin, ve davranışlarınızı tutumunuzuda lütfen...
Insanoglu isine gelmeyince ne kadar nankor olabilir aksam aksam bunu bir kez daha gormus olduk.

Aslinda verilecek cok guzel cevaplar var ama bir mesaja bu tur tepki verebilen bir kisi ile ayni seviyeye dusmeyi kendime yakistiramiyor ve bu nedenle susmayi tercih ediyorum...

Fakat sana uyelik silme konusunda seve seve yardimci olayim hemen.....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Insanoglu isine gelmeyince ne kadar nankor olabilir aksam aksam bunu bir kez daha gormus olduk.

Aslinda verilecek cok guzel cevaplar var ama bir mesaja bu tur tepki verebilen bir kisi ile ayni seviyeye dusmeyi kendime yakistiramiyor ve bu nedenle susmayi tercih ediyorum...

Fakat sana uyelik silme konusunda seve seve yardimci olayim hemen.....

Mehmet abi bugun bi tuhaflik var, yeni ve selamsiz sabahsiz gelenler, alakasiz konulara maydonozlar, bi de bu tipler. İstersen hafta sonlari cumadan pazara kapat uyelikleri :D

Emre Kaman' Alıntı:
Mehmet abi bugun bi tuhaflik var, yeni ve selamsiz sabahsiz gelenler, alakasiz konulara maydonozlar, bi de bu tipler. İstersen hafta sonlari cumadan pazara kapat uyelikleri :D
Hic sorma Emre. Insanin sınırlarini zorlayan ve test eden uyeler ile ugrasiyoruz bugün. Ozellikle yeni katilanlara cevap yazmamak icin zor tutuyorum kendimi... Dedigin gibi en iyisi galiba hafta sonralari uyelik donduralim ya da daha da guzeli bundan sonra sadece referansli uye kabul edelim :laugh:

Ya, arkadaşlar COX 0,49 mu kaldı Allahınızı severseniz, biz o işleri 30 sene evvel yapıyorduk, ;D
İşin espirisi bir yana, Hakikaten okumayı sevmeyen bir milletiz diyorlar ya doğru herhalde. :(

:RCKolik:

Bugün gerçekten bir enteresanlık var. :eek:

Mehmet abi başta tüm forum, modelci arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek için hiç yorulmadan tam 2 senedir çabalıyoruz.

Bugün ne beğenilmeyen tarzımız kalmış, ne dizginlenemeyen egolarımız, ne de bencilliğimiz... ???

Bu aile ne gelene git, ne de gidene gel demeyecektir... Gerisi arif olana kalıyor. :RCKolik:

Hayretle okudum.

Bu konuyla daha fazla vakit kaybetmeye değmez ??? bizi bekleyen yararlı konular var dalın enginlere gitsin. :RCKolik:

Takılmayın arkadaşlar , biz zaten birbirimizi biliyoruz , forum kalabalıklaştıkça böyle durumların olasılığı da zaten malumumuz , stres yok , hobimize devam.... :halay: :halay:

Mehmet, Kaptan Smith ilerde uzay gemisi yapacaktı, ama artık imkansız! :( Senden ötürü... :laugh: