[Davet]: 21 Haziran Pazar, İzmir Aerobasi Buluşması

Nightsinger

Çalışkan Uye
Herkese selam,

Az önce Tamer ile konuşuyorduk. Yarın bir buluşma planladık. Detayları paylaşıyorum.

Organizatör Tamer. Benim hala yarın için net gün içi planım belli değil. Buluşmaya kesinlikle katılırım, ancak tüm buluşma boyu kalıp kalamayacağım şüpheli.

- Buluşma esas olarak RC Helikopter ve akrobatik uçuş buluşmasıdır, ancak aerobasi yeteneğine sahip uçak ve multikopter ile de gelinebilir.

- Heli dışı modellerde maksimum sıra başına uçuş süresi 10 dk ile sınırlandırılmıştır.

- Saha baş-modelcisi Tamer'dir. Kendisi katılımcıların uçuş sırasını düzenlemek ile sorumludur.

- Buluşmaya katılmayı ve uçmayı istiyorsanız, lütfen şu başlığı okuyun.

Mangal olur mu?

Şimdilik belli değil. Katılım sayısı ve kişilerin isteği doğrultusunda şekillenecektir. İsteyen çok olursa yapılır. Katılımcılardan "niyetli" çok olursa yapılmaz.

Nasıl katılabilirim & ulaşabilirim?

- Bu başlığa mesaj atın.

- Ulaşım problemi olan ancak katılmak isteyen arkadaşlarımız, ilçelerini, kaç kişi geleceklerini ve yanlarında ne kadar model ekipmanı olacağını belirtirlerse transfer ayarlamaya çalışırım.

- Özel aracı ile gelecek arkadaşlarımız için navigasyon - koordinat bilgilerini aşağıda paylaşıyorum.

Uçuş yaptığımız alanın koordinatları:
38.484438, 26.976647

Navigasyon ile gelmek için:
38.494974, 26.987305

Bu koordinatlara gelin. Sasalı Doğal Yaşam parkı tabelalarını buraya kadar takip edebilirsiniz. Sağınızda Petrol Ofisi - Çakır Akaryakıt'ı gördüğünüzde hemen ilerisinden sola dönün. Düz devam edin. 200 m ilerde yol çatal yapacak, sola devam edin. 400-500 m ilerde ağaçların gölgesinden bir açıklığa çıkacaksınız, sağa dönün. Sağınızda minik bir piknik oturma alanı ve otoparkı görünecek, ya orada oluruz, ya da 200 m ilerde solda.

Ergün bukadar sorumluluk bana ağır gelir, sende tüm gün gel de bölüşelim biraz sorumlulukları, sen daha tecrübelisin. :)

bende düğün dolayısı ile izmire kesin dönüş yapmış bulunmaktayım :) yarın gelebilirim ancak araç yok

Yusuf nereden geleceksin?

otogarın oradayım ben :D

eminim çok keyifli olur

Beyler, tatilde olduğum dan 3DMASTERS pistimize gidemedim ama haftaya diyelim inşallah,, resim v.b. bir şey yokmu?

Tevfik abi bu haftada bizi yalniz birakmadi sagolsun :)

Aramiza pistimizin kasifi ve ilk sahiplerinden Ergun katildi. :)

Tufan ben Ergun ve esi, forumumuza uyemi bilmiyorum Izmir den Murat arkadasimiz Tevfik abi ve genc ekibi guzel bir bulusma yaptik.

Ben x3 un maideni yaptim. Ama cok ucamadim servo hornlarinin vidalarini takmayi unutmusum :laugh:

X5 in pilleri tutan cirt bant havada koptu ve pil cikti malesef. Ama bir tek bir palin ucu kirildi baska hasar yok :)

Tevfik abinin heliyi artik yandan gormeye basladik yakinda alan turuna basliyoruz :)

Tufan dan da onumuzdeki hafta alan turu bekliyoruz :)

Ergun un ucusu anlatamiyacagim izlemek te fayda var. Nezamandir boyle bir ucusu canli izlemiyordum. Ergun :saygilar:

Keyifli bir buluşma oldu, keşke Kadir, Deniz ve Berkay'da olsaydı.

Ergün hocamın canlı performansını ağzımız açık izledik :) sticklerine sağlık.

Tamer yine bir şansızlık yaşadı ama sevindirici tarafı kırım olmadı, palin bir tanesinin ucunda biraz zedelenme var ve Ca ile haledilir.

Tufan ve çok şeker oğlu Çınar'da aramızdaydı, babasını biran bile rahat bırakmıyor olsada sevimliliği ile işi götürüyor. ;D

Ben son anda buluşmaya oğlumu ve iki yeğenimi götürdüm, onların Rc hobi ile ilgisi olmasada bize arkadaşlık ettiler.

Bu tür buluşmalarda uçmaktan daha çok muhabbetini seviyorum. Katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. :saygilar:

Tamer'e çok geçmiş olsun ,dilerim bir daha kırım yaşamaz :embarras:
Eee Tevfik abi hiç foto video yok mu ?Senin şu efsanevi hoveri görmek istiyorum artık ... :thumbup:...Demek oğlanla yeğenleri de götürdün , virüsü kapma emaresi var mı bari...Bazıları doğuştan bağışıklık kazanmış oluyor ve hiç umurlarına bile takmıyorlar da.. :laugh:..Ben çevremdeki herkese saçmaya çalışıyorum ama nafile , daha birine kaptırabildim virüsü... :D

Buluşma buluşmadır , keyif aldıysanız , iyisi ile kırımı ile zevkli bir gün geçirmişsiniz demektir.Tebrik ederim.... :bravo: :RCKolik:

Hakan kardeşim benim oğlanın bu hobiye merakı sıfır, onun ilgi alanı müzik, elektro gitar çalıyor ve üniversitede grupları var orada çalıyor.

Yeğenlerinde pek farkı yok, belki bulaştırırım diye benim eski dokuz bir bir leri ona verdim ama bir iki denemeden sonra almamış eline. Bu yola tek başıma devam edeceğim

anlaşılan :D

Resim ve video konusuna gelirsek ben hiç çekemedim :( ama Ergün hocamın eşi Deniz hanım sağolsun hem buluşmamıza teşrif ederek bizi

onurlandırdı hemde video ve fotoları çekerek buluşmamızı ölümsüzleştirdi, kendilerine buradan teşekkür ediyorum sanırım müsait olduklarında

yükleyeceklerdir.

Guzel vakit gecirmissiniz anlasilan :) Erken uyanamadigimdan dolayi kacirdim :D Artik onumuzdeki bulusmlara :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamer oncelikle sana gecmis olsun ama cok sukur hasarsiz bir kirim olmus :thumbup:

Anlatilanlara gore oldukca guzelve eglenceli bir Bulusma olmus :thumbup: Ramazan nedeniyle ucuslara ara vermis birisi olarak Gorselleri 4 gozle bekliyorum :halay:

Uzun süredir özlediğimiz tadlara yeniden kavuştuk. Tabii ki de Tevfik abinin sucukları kastediyorum :laugh:

Şaka bir yana, İzmir buluşmalarını özlemişim. Hakikaten özlediğim İzmir tadı.. Ben yokken neler olmuş neler :)

Tevfik abi 450 kadrosunu üçlemiş, forvette Forzayı oynatıyor.

Tamer "modelci" tabirini sonuna kadar hakediyor. Vileda sopasından tail boom olur mu? Oluyor, hem de orijinalinden daha sağlam oluyormuş :)

Yurdışında Justin Jee var da bizde niye yok? diyenler. Tufan abi model masasında yetiştirdiği oğlu Çınar'ı sonunda oyuna soktu :) Adam bacağı kadar kumandaya rağmen bir araba kullanıyor, aman aman :bravo:

Bizde durumlar aynı. 2 güzel uçuş yaptım bugün, ancak Tamer'in modelini otların arasına iniş yaparken görünce benim ünitede bir miktar yusuf gain'i arttı, o nedenle uçuşlar biraz uzak ve yüksek oldu ;D Piro tictoc neredeyse oturdu sayılır, biraz daha pratik yapıp hareketi 5-10m irtifaya çekebilmeyi istiyorum.

Eşim yine güzel fotoğraf ve videolar çekmiş, videoları yakın zamanda paylaşacağım, başlığı & bizi izlemeye devam edin.

Allen anahtarı üzerinde half piroflip anlatımı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok güzel bir buluşma olmuş. :bravo:

Tamer öncelikle sana geçmiş olsun, neyseki önemli birşey olmamış.

Ergün'ün alyan anahtarla half-piroflip tarifi oturumuna keşke bende katılabilseydim. :laugh: Bu arada imza da çok güzel görünüyor. ;)

Görsellerin devamını merakla bekliyoruz. :RCKolik: