Deep V 72 inch. Speed Boat

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

LEVENT UYGUN

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Forumda bir kaç tekne konusu açılınca aklıma geldi, zamanında tam boy yapmıştım, zenoah benzin motoru ile gayet keyifli giden bir teknedir, belki ilgilenen olur planlar ekte.
Planlar CAD dosyası halindedir, bastırırken istediğiniz boyda küçültüp çıkartabilirsiniz, tabi kullanılacak malzeme kalınlıklarına göre geçme yerlerinde küçük revizyonlar yapmak gerekir, fakat çok kolay olacaktır.:saygilar:

Yanlız şunu da belirtmek isterim; 72 inch. ciddi büyük olduğu için taşıma problemi oluyor, bu tekneden 40 - 42 inch. olarak bir kaç tane yaptım ve hepsi NİTRO motorlu idi ve 2 tanesini de kıçtan takma motorlu yapmıştım. K&B motorlar kullanmıştım, elektrikli hiç yapmadım.
Elektrikli çok güzel olur kanısındayım.

Orijinal Link:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

110 cm. boyundaki tekne için resimdeki K&B 7,5 luk motor ile bu tekne bildiğiniz uçuyordu.:evil:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Kaçırmışım bu konuyu, paylaşım için teşekkürler Levent Bey.

Ben de bir ara sırf eğlencesine, oğlumla birlikte vakit geçirmek için bir tekne yapmaya niyetlendim. Elimdeki 1/10 Tamiya F-350 nin arkasına bir römork yapıp onla çekebileceğim, suya indirebileceğim bir model ararken internette bu plana rastladım ve yapım basitliği vs açısından ilgimi çekmişti. yaklaşık 70 cm boy olacak şekilde (römorkun boyutunu abartmamak için :D ) planlıyordum ve benim için en az vakit harcayacağım bir üretim yöntemi olacağı için 3D yazıcıdan basmayı planlamıştım. CAD dosyaları olduğu için çizimi Fusion 360'a atıp orada modellemek de kolaydı, şu aşamaya kadar gelmiştim:

Vakit oldukça el atıyorum, burun şekillendirmesini hallettikten sonra güverteyi kapatıp kapakları ekleyip şaft ve dümen çıkışlarını da modelleyip basılabilmesi için gerekli detaylara girişeceğim.

Belki bu canavar biraz cesaret verir oncesinde
Benim 3D tasarım bitince paylaşırım, istediğin boyutta basabilirsin sen de :)