Devil 380

Özgür Öztürk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Aslında 1.5 ay oldu heli bende ve dayanamayıp heçen hafta topladım . Pilleri bekle , servoları bekle derken hadi toparlayayım artık dedim . Servolarda geçen hafta geldi . Henüz montajını yapmadım .
Neden Devil 380 de Goblin 380 değil diye soran olursa diye sebebini de yazayım . Uzun süre Agile 5.5 ile Xl 520 arasında kalıp ikisindende vazgeçmiştim . Sonra bir gün bakınırken devil 380nin yeni kanopili kasalarına denk geldim . İşte tam o anda bu satın aldığım kanopiyi gördüm . Yani aslında bütün hikaye kanopi . Yoksa yeni çıkan Agile A5 satın alırdım kesinlikle .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc yi değiştirdim . 80A hobby wing aldım . Swash servoları da kst 215mg satın aldım . Kuyruk servosunda memnun olduğum için yine Alzrc ds501mg kullandım . Maalesef kasayı topladıktan sonra diğer parçaların montajını yapamadım iş yoğunluğundan . Bide tabi pillerim henüz gelmedi . Maiden için 2 adet 3s 2200mah kullanacağım . 2 gündür de griple amansız bir mücadele veriyorum . Galip gelirsem önümüzdeki hafta kesin maiden var .

Son düzenleme:
Hayırlı olsun güzel makine, canopy rengi de şahaneymiş, ama ben olsam imkanım varsa kesinlikle a5 alırdım, hem orijinal bir heli, hem de, daha büyük olduğu için uçuşu çok daha stabil olurdu.
Biraz 380 le vakit geçirelim , büyük modele elimiz biraz alışsın sonrası A5e nişan keseriz ?

Özgür hayırlı olsun :D, harika bir model , güle güle uçur.
Adım adım güzel bir montaj ve maiden aşamasını merakla bekliyeceğiz:thumbup:
Servolardan özellikle feedback bekliyorum , kst servolar güzel gibi , eğer memnun kalırsan ben de benim model için bi 500 kâğıt yakıvereceğim ?

Özgür hayırlı uğurlu olsun kırımsız, keyifli uçuşlar dilerim.%p:saygilar:
Bu arada kst ds215 ve 315 servolar Eskişehir ekibi tarafından uzun süre test edilmiştir.Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.%p

Hayırlı olsun Özgür abi, güle güle uçur :) Güzel bir goblin klonu ;)

Orjinallik konusuna gelince, belki daha önce de söylemişimdir bilmiyorum ama bana nedense en orjinal makineler hep Goblin, Mikado, Gaui, Align gibi gelir. Diğerlerinde klonlaşma olmasa da hep bir esinlenmeler var gibi gelir. (HK, CopterX, Tarot ve ALZRC de doğrudan klonlaşma var, bu bariz.)

Kds framede logo eski xxtreme serisi gibi, motor aktarımında ise goblin gibilikler var. Yeni modelde servo yerleşimi de ona döndü sanırım. Kuyrukta torque tube'cüler sanırım ama kayışlı modelleri de vardır belki yada dönüşüm kitleri falan, incelemedim.

Teşekkürler arkadaşlar . Dediğim gibi aslında goblin 380 alayım artık bi üst modele uçuralım dediğim sırada nedense goblin kanopilerin rengi beni hiç çekmedi . Aslında Devil 380 in mavi beyaz kanopisini gördüğümde ahada bu dedim . O arada da bu kanopiyi gördüm . Biraz Trabzonspor sevdalısı olmayla da alakalı sanırım .
Servolardan özellikle feedback bekliyorum , kst servolar güzel gibi , eğer memnun kalırsan ben de benim model için bi 500 kâğıt yakıvereceğim
Bu arada kst ds215 ve 315 servolar Eskişehir ekibi tarafından uzun süre test edilmiştir.Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
@Hakan Ülgenalp kardeşim , bir heli meraklısı olarak uçuştaki farkı çokta anlayabilecek bir tecrübem yok ama @Ahmet ATICI Bey'inde söylediği ve okuyup araştırdığım üzere oldukça performanslı servolar olarak geçiyorlar .
@Rasim Öztürk KDS agile 5.5 torque tube a5 ise belt drive versiyonu ve elbetteki bu firmaların tamamı şu veya bu şekilde kopyacı . Eğer gerçek anlamda bir 3d pilot olmayı hedefleseydim kesinlikle mikado , align , goblin veya dengi kalitede helikopterlere yönelirdim . Helede Logo'nun fabrikasına 2 kez gidip orda 3-4 tur atmış birisi olarak kolay kolay klonu veya klon türevine yönelmezdim .

Büyük modellere geçişte Devil 380 beni tatmin eder ama bir sonraki adım için daha vakit var .:thumbup:

Hayırlı olsun Özgür abi, güle güle uçur :) Güzel bir goblin klonu ;)

Orjinallik konusuna gelince, belki daha önce de söylemişimdir bilmiyorum ama bana nedense en orjinal makineler hep Goblin, Mikado, Gaui, Align gibi gelir. Diğerlerinde klonlaşma olmasa da hep bir esinlenmeler var gibi gelir. (HK, CopterX, Tarot ve ALZRC de doğrudan klonlaşma var, bu bariz.)

Kds framede logo eski xxtreme serisi gibi, motor aktarımında ise goblin gibilikler var. Yeni modelde servo yerleşimi de ona döndü sanırım. Kuyrukta torque tube'cüler sanırım ama kayışlı modelleri de vardır belki yada dönüşüm kitleri falan, incelemedim.

Gel olarak baktığımız zaman göze benziyor gibi gelse de, hemen hemen her noktadan bir birine hiç bezemediği bir birine hiç bir parçasının uymayacağı bariz belli,her noktadan farklı,ama bir metreden detaylara takılmadan baktığımızda evet benziyor

hayırlı olsun kst servolar kesinlikle güzel seçim fiyatıda makul bende goblin 380de kullanıyorum tepki süresi gayet tatmın edici zırıltı yok

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK