Dji Naza H yardim

Murat alkan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese iyi günler elimde trex 600 helikopter var üzerinde dji naza H auto pilot var ama jr11 2.4ghz kumanda auto pilot sistemini kuruyorum ama atti modundan manuel moda gecince pervane çok hızlı bi şekilde dönüyor bunun ayarini yapamadim bi türlü kumandam spektrum jr11x2.4ghz yardımcı olursaniz sevinirim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hiç DJI kullanmadığım icin tekrar olarak yorum yapamıyorum ne yazık ki.

Ama mesajınızı okuyup anlarken zorlandım, bunu özellikle belirtmek isterim.

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır. :saygilar:

Merhabalar , dji naza oldukça sıkıntılı bu yüzden ayar konusunda bende dahil çok sorun yaşayan olmuştur,
sattım kurtuldum ,diyebilirim. :D:D

Benim ayar sorunum kumandadan galiba ama ilk defa bu kumandadan kullandığım için ayar yapamadım
Manuel normal modda pallaere hareket vermemesi için nasıl bi ayar yapmam gerekiyor jr 11 kumandadan
Birde esc soketini naza üzerinemi takmam gerekiyor bunları öğrenmek istiyorum yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim

Murat Bey modeliniz çubuklu (FB) bir model. Çok şanslısınız ki forumun kurulduğu yıllarda çubuklu modeller yoğun şekilde kullanıldığı için forumumuzda kurulumun her aşamasını anlatan çok detaylı konular var. Normal şartlarda günümüzde model helikopterler artık çubuksuz (FBL) ve brain, 3GX, Spirit... gibi uçuş kontrol üniteleriyle uçuyorlar.

Bence siz NAZA'dan vazgeçerek standart bir kuyruk gyro'su kullanmalı ve forumda anlatılan şekilde modelinizi ayağa kaldırmalısınız.
Helikopter branşında NAZA konusunda bir destek alabileceğinizi zannetmiyorum.

Son olarak helikopter uçurmayı bildiğinizi ve böyle bir helikopterle (scale) uçuş öğrenmeye çalışmayacağınızı düşünmek istiyorum. :rolleyes: Eğer yanlış düşünüyorsam öncelikle modelin üzerindeki body'i çıkarıp sonradan kullanmak üzere bir kenara koymanızı tavsiye ederim. :saygilar:

Son düzenleme:
Murat Bey modeliniz çubuklu (FB) bir model. Çok şanslısınız ki forumun kurulduğu yıllarda çubuklu modeller yoğun şekilde kullanıldığı için forumumuzda kurulumun her aşamasını anlatan çok detaylı konular var. Normal şartlarda günümüzde model helikopterler artık çubuksuz (FBL) ve brain, 3GX, Spirit... gibi uçuş kontrol üniteleriyle uçuyorlar.

Bence siz NAZA'dan vazgeçerek standart bir kuyruk gyro'su kullanmalı ve forumda anlatılan şekilde modelinizi ayağa kaldırmalısınız.
Helikopter branşında NAZA konusunda bir destek alabileceğinizi zannetmiyorum.

Son olarak helikopter uçurmayı bildiğinizi ve böyle bir helikopterle (scale) uçuş öğrenmeye çalışmayacağınızı düşünmek istiyorum. :rolleyes: Eğer yanlış düşünüyorsam öncelikle modelin üzerindeki body'i çıkarıp sonradan kullanmak üzere bir kenara koymanızı tavsiye ederim. :saygilar:
Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Murat merhaba öncelikle şunu söylemek istiyorum naza kullanacaksan modelin rotorunu fbl cubuksuz yapman lazım sonrada kumandanı iyi tanınan ve naza için bilgi topla çok istememe rağmen naza kullanmak bana nasip olmadı cps mod olduğu için scale için biçilmiş kaftan birde mevcut rotorla kullanacaksan Co pilot2 stabilize bir sistem al oldukça eski bir gyro olmasına rağmen modelin kırım yaşamaz scalene iyi bak.