Djı Phantom & G3 Gimbal

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba Bildiğiniz üzere hobiye Havadan görüntüleme ile devam ediyorum, Djı Phantom çok stabil bir model olmasına rağmen Gimbale muakkak ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bende paraya kıydım ve bir Gimbal aldım :laugh: İsterseniz önce ürünü resmi sitesinden bir inceleyin

Ürünün yurtdışı fiyatı 180-190 dolar civarında, Ürün tak çalıştır mantığı ile çalışıyor herhangi bir yazılım yada kalibrasyon gerektirmiyor.

Phantom için gerekli bağlantılar şu şekile;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Süpermiş. :thumbup:

Fotoğraf gözükmüyor yalnız ama video herşeyi anlatıyor. :)

Djı Phantom & G3 Gimbal

Türker Akgün' Alıntı:
Süpermiş. :thumbup:

Fotoğraf gözükmüyor yalnız ama video herşeyi anlatıyor. :)

Foto önemli, bende görünüyor ama, sorun ne acaba?

Abi süper bir yolda ilerliyorsun :thumbup: foto bende gözüküyor anlaşılır bir şekilde.Fpv sistemde naçizane bir tavsiyem olabilir,fpv yaparken eğerki diyorsan aralara derelere girip heyecan yaşamak istiyorum gimbalsız yap derim.Çünkü bildiğin gibi gimbal quadın asıl açılarını görmeni engelliyor sağ sola öne arkaya yattığında kamera sabit kalıyor.Bu yüzden çok dar yerlerde kestiremiyorsun,ama dersenki ben geniş alanda sadece hava çekimi yapıcam o zaman sorun yok..Aklında olsun %p

Djı Phantom & G3 Gimbal

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Abi süper bir yolda ilerliyorsun :thumbup: foto bende gözüküyor anlaşılır bir şekilde.Fpv sistemde naçizane bir tavsiyem olabilir,fpv yaparken eğerki diyorsan aralara derelere girip heyecan yaşamak istiyorum gimbalsız yap derim.Çünkü bildiğin gibi gimbal quadın asıl açılarını görmeni engelliyor sağ sola öne arkaya yattığında kamera sabit kalıyor.Bu yüzden çok dar yerlerde kestiremiyorsun,ama dersenki ben geniş alanda sadece hava çekimi yapıcam o zaman sorun yok..Aklında olsun %p

Teşekkürler kardeşim, tavsiyelerine dikkate alacam ;)

Djı Phantom & G3 Gimbal

AYKUT AŞLI' Alıntı:

Aykut, söylemek istediğin böyle bişey sanırım :) Bu arada bu adam benim idolüm, adam nasıl uçuyor anlamış değilim..

Djı Phantom & G3 Gimbal

Hüseyin ellerine sağlık, gayet güzel bir konu olmuş :thumbup: Sayende gimbal ve montaj detaylarını en önemlisi de kumanda üzerinden çekim açısının nasıl değiştiğini öğrenmiş olduk ;)

Ne yalan söyleyeyim, fiyatı bana uygun da geldi. Sanki ben daha fazla düşünmüştüm, nedense :laugh:

Hemen konumuzu INDEKS ilave edelim :)

Bu arada Aykut'tun çok güzel ve yerinde bir tespiti olmuş. Şahsen başıma gelmeden pek aklıma gelecek bir durum olmasa gerek :D

Bekir ; ben bu adamın nasıl uçtuğu çözdüm. Bence videoda hızlandırma var :lol:

NOT: Bu arada resim ve videolar düzgün gözüküyor şu an, bir problem yok %p

Djı Phantom & G3 Gimbal

Aynen bu video durumu çok güzel açıklamış :thumbup: buna benzer bir video daha vardı hem oradan hemde okulda hocamla birlikte ilk fpv (quadla)denemesinde bu kanıya varmıştık..(ki uçak konusunda oldukça iyi birisi)
Ama bu işin tadı işte tam böyle çıkıyor.. ;D gelinmeyecek bir seviye değil ama fazlasıyla vakit ayırmak ve cesaret edip denemek lazım ama sonuçlarınada katlanmak şartıyla ;D

Hemen kısa bir not ekleyeyim,
Quadla fpv yaparken kendinizi tamamen kameranın merceğinde düşünmeniz işin büyük bir bölümünü çözüyor.(Kontrolleri mercekten veriyormuş gibi)
Ve aynı zamanda sağa sola öne arkaya ve kendi ekseninde hareket ederken sizinde aynı şekilde yada tersi yönlere hareket etmeniz yön duygularını oldukça geliştiriyor..
Tecrübe ettiğimiz bilgiler olarak naçizane fikirlerim :saygilar:

Djı Phantom & G3 Gimbal

adam nasıl uçuyor ben çözemedim ama tek söylediğim şey, bu adam uçuyorsa biz ne yapıyoruz :)

hüseyin güzel olmuş baya eline sağlık, senin videoyu izleyince mercedesin şu reklam aklıma geldi. phantomu aynı ondaki gibi oynatmışın :D

Djı Phantom & G3 Gimbal

Bu hayvanlarda Gyro standart donanım :) Opsiyonel değil :)

Djı Phantom & G3 Gimbal

Volkan Güneş' Alıntı:
hüseyin güzel olmuş baya eline sağlık, senin videoyu izleyince mercedesin şu reklam aklıma geldi. phantomu aynı ondaki gibi oynatmışın :D
Süper reklammış, daha yeni izledim :D :thumbup:

Ynt: Djı Phantom & G3 Gimbal

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Süper reklammış, daha yeni izledim :D :thumbup:

o reklam biseymi asil reklam bu :D ;D sonuna kadar izleyin :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Djı Phantom & G3 Gimbal

Mesut AKIN' Alıntı:
o reklam biseymi asil reklam bu :D ;D sonuna kadar izleyin :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İşte bu harikaydı :)