Dms2 alici ile DMSX Satalite Kullanilabilir mi ?

murat SANDIK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
slm arkadaşlar ben spektrum dx8 kullanıcısıyım alıcımda ar8000dms2 satalit almak istiyorum dmsx satalit anten alsam dms2alıcıya sorun yaratırmı kullanan bilen varmı teşk ederim

satalit anten

Bu hafta sonu 6 kanal Ar6250 dms2 ile DMSX satellite kullanmak zorunda kaldik. Hic bir sikinti yasamadan kullanabildik. Buna gore siz de kullanabilirsiniz murat Bey :)

Simdi Dsm2 alıcı ile Dsmx Satalite'yi Bind edebiliyoruz yani , doğru mu anladim ?
Bu durumda Dsm2 alicim ile dsmx sataliteyi bind edip Hcp100s mikro modeli kullanabilirim ben :)
Umarım doğru anlamisimdir :)

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Simdi Dsm2 alıcı ile Dsmx Satalite'yi Bind edebiliyoruz yani , doğru mu anladim ?
Bu durumda Dsm2 alicim ile dsmx sataliteyi bind edip Hcp100s mikro modeli kullanabilirim ben :)
Umarım doğru anlamisimdir :)
Dogru anlamissin yanliz kullandigimiz Kumanda DMSX destekli idi. Kumanda dogal olarak bind olurken dsm2 uzerinden bind oldu, bunu da belirtmis olayim.

Biz de zorunluluktan bu hafta test etmek zorunda kaldik. Gayet guzel de calisti. Kumanda dsm2 olursa da sonuc fark etmeyecektir diye dusunuyorum.

Anlasilan o ki dsmx satelleti eski versiyon olan dsm2 destekliyormus ;)

tşk ederim mehmet bey bugun cok inceledim ar8000dms2 n in modulasyonu sadece dsm2 yazıyordu ar8000 dmsx in modülasyonu hem dms2 hemde dmsx yazıyordu satalitlerine ayrı ayrı baktım dms2 modülasyonu sadece dms2 DMSX in modülasyonu dmsx yazıyordu bu durumda tecrube yaşayanlar varmıdır diye sormak istedim tşk ederim

Yanliz Mehmet sen bunu yine de Hcp100s kullanamazsin. Zira Heli dsmx uzerinden haberlesiyor. Yani senin kumandanin Mutlaka dsmx destekliyor ve dsmx uzerinden bind olup, haberlesmesi lazim..

murat sandık' Alıntı:
tşk ederim mehmet bey bugun cok inceledim ar8000dms2 n in modulasyonu sadece dsm2 yazıyordu ar8000 dmsx in modülasyonu hem dms2 hemde dmsx yazıyordu satalitlerine ayrı ayrı baktım dms2 modülasyonu sadece dms2 DMSX in modülasyonu dmsx yazıyordu bu durumda tecrube yaşayanlar varmıdır diye sormak istedim tşk ederim
Biz de dmsx satellite dms2 uzerinden bind olmasina sasirttik. Baska bur degisle beklemiyorduk ama test etmek zorunda kalinca calistigini gorduk. Kadir arkadasimiz bu sekilde 5 pil trex 550 problemsiz sekilde kullanabildi :)

Anladım mehmet abi bana yine hüsran :)

". I have two ar8000 receivers. One came with a dsmx satellite and one came with a dsm2 satellite but both connect in dsmx or dsm2 mode. Ive spoken to horizon hobby uk a couple of time regarding this question and not really been able to get a definitive answer as to why there are two different model satellites."

yani diyorki olur diyor ama dsmx olarak değilde dsm2 olarak çalışır sisteminiz. Horizon hobby bile bu durumu teknik olarak açıklayamadı diyor :) "

"'m pretty sure if you try and mix DSMX with DSM2, the transmitter will transmit in DSM2 mode and therefore the DSMX will work in DSM2 mode. "

"I have a DSMX Sat on my DSM2 AR7100,work's perfect.."

yanı dsmx alıcıları dsm2 alıcılarda kullanabiliyoruz. Ben zaten denemiştim ama ingilizce olarak kanıt bulayım dedim :)

-ama spektrum devoloper ı olan bir amcada cıkmış bunu demiş ;D

"DSM2 with DSM2
DSMX with DSMX
AR8000 remotes are DSMX remotes.
Matt McCarty
Spektrum Product Developer"

demek daha kendi ürettikleri malzemelerin nasıl işlediklerini bilmiyorlar :laugh:

bazıları mikado vbar da tek satalite dsm2 tek satalite dsmx kullanıyolarmıs (nasıl bir fantazi bende anlamadım)

yani oluyor arkadaş herşekilde combine geliyor :)p

Konu ile birebir aynı değil ama ikiside DSM2 ve DSMX ile alakalı. Align Gpro üniteye 2 satalite bağladım 1 tanesi DSM2 satalite diğer DSMX satalite. Gpro ünite programından dsmx bind yaptığım zaman sadece dsmx buluyor fakat dsm2 jr sekmesi ile kumanda bind ettiğimde ikisi birden sorunsuz bir şekilde bind oluyor. Kumandada dsm2 yazıyor. Bu şekil bağlantıda herhangi bir sorun yaşarmıyım.

Gpro ünite programından dsm2 yaptığımda ikisi birden ışıkları sabit yanıyor. Fakat bir alttaki dsmx sekmesinden bind yaptığımda ise dsm2 satalite ışığı sönüyor ve sadece dsmx ile kumanda bind oluyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkisi bind oldu.

Kumanda dsm2 olarak bind oluyor. İki satalite ışığıda sabit. bind olmuş durumda.

Dsm2 sistem dsmx barındırmıyor ama ondan sonra cıkan dsmx sistemi bünyesinde dsm2 barındırıyor. Yukarıdaki yazımda yurtdısında adamlar vbar da senin gibi takıp kullanıyolar bence sıkıntı olmaz için rahat olsun

cengiz okkalı' Alıntı:
Dsm2 sistem dsmx barındırmıyor ama ondan sonra cıkan dsmx sistemi bünyesinde dsm2 barındırıyor. Yukarıdaki yazımda yurtdısında adamlar vbar da senin gibi takıp kullanıyolar bence sıkıntı olmaz için rahat olsun

Teşekkürler Cengiz sağolasın.