Doğrular Yanlışlar

Web sitesi
www.sikayetinisoyle.com
İlgi Alanı
Multikopter
S500 Frame
Naze32 Full Version Kart
Racerstar 480Kv motor
11x4,7 Slow flayer propeller
Racerstar V2 30a ECS
Flysky Fsi-6 Kumanda
İmax b6ac Şarj ünitesi

Eksiklerim nelerdir ve yanlışlarımı söylerseniz hata yapmadan düzeltebileyim

1- pil 3s mi 4 s mi kullanmalıyım
2- havada uzun süre 20 30 dakika kalabilmek istiyorum
3. 6000 mah pil kullansam ağır mı gelir

Şimdiden teşekkürler :halay: :halay:

Doğrular Yanlışlar

Konu başlığı seçimi YANLIŞ... Doğru başlık ile konuya cevap alma ihtimaliniz artacaktır.

En popüler havada kalma süresi ve pil seçimi için aşağıdaki konu size bir fikir verecektir.

Doğrular Yanlışlar

Öncelikle toplama amacın nedir? Hangi amaç için quad topluyorsun, hava çekimi için, fpv veya sadece eğlence amacı ile mi bunu belirleyip ona göre sistem toplamak ve bu parçalar doğrumu diye sormak daha sağlıklı olur, örneğin seçtiğin motorlar genelde hexacopter için kullanılır büyük pervaneler ve yüksek enerji tüketimi (minimum 4s-5s) ile profesyonel hava çekimi için gereken ekipmanı stabil bir şekilde kaldırmak içindir.

Doğrular Yanlışlar

Sevgili arkadaşlarım ben yüksek irtifada çekim yapmak istiyorum. Yani hız önemli değil yukarıda kalması ve çekim yapmak istiyorum

Doğrular Yanlışlar

Yüksek irtifada çekim için öncelikle uçuş kontrol kart naze32 pek uygun değil, yükseklik sabitleme havada sabit durma gibi özellikleri olan gps destekli bi kart daha stabil olur, naza iyidir ama pahalı dersen apm uygun olur, motor içinse frame in önerilen motorlarına baktığın zaman 2212-2216 ebatlarında motor tercih edilmiş kv olarak ise 860-920kv arası motor seçebilirsin, araştırıp en az güç tüketen motorlara bakabilirsin,piline gelince 5200-6000mah 3s pil kullanabilirsin, pilin ağırlığı ve çekim yapmak istiyorum diyorsun kamera ve gimbalın ağırlığınıda eklersen 20-30 dakika havada kalmak pek mümkün değil 15 dakika havada kalma süresi bu sistem için çok iyi süre.

Doğrular Yanlışlar

Güney' Alıntı:
Yüksek irtifada çekim için öncelikle uçuş kontrol kart naze32 pek uygun değil, yükseklik sabitleme havada sabit durma gibi özellikleri olan gps destekli bi kart daha stabil olur, naza iyidir ama pahalı dersen apm uygun olur, motor içinse frame in önerilen motorlarına baktığın zaman 2212-2216 ebatlarında motor tercih edilmiş kv olarak ise 860-920kv arası motor seçebilirsin, araştırıp en az güç tüketen motorlara bakabilirsin,piline gelince 5200-6000mah 3s pil kullanabilirsin, pilin ağırlığı ve çekim yapmak istiyorum diyorsun kamera ve gimbalın ağırlığınıda eklersen 20-30 dakika havada kalmak pek mümkün değil 15 dakika havada kalma süresi bu sistem için çok iyi süre.

Güney arkadaşımız güzel açıklamış.

22XX serisi motorlar bu frame için uygun olur.

Örnek

GPS destekli, NAZA , PIXHAWK, APM gibi uçuş kontrolcülerini seçmeniz gerekir.

Diğer türlü NAZE kartı ile havada otomatik sabit kalma seçeneği olmayacağı için 60-70 mt yükseklikte yön duygusunu bile kaybedersin.

Pil olarak motor uyumlu ise 4s 5000 lik bir pil ile 20dk aktif uçuşun olur.
3s 5000 ile maksimum 15dk aktif olarak uçuş sağlarsın.

Doğrular Yanlışlar

Serkan SARIGÜL' Alıntı:
Hocam hakikaten anlamadım bana azıcık birisi yardımcı olsa:( 2 motor çeşidi getiriyorum ikisinde olmaz denildi

Yukarıdaki konuyu okudunuz mu?

Anlamadığınız yerleri neler ? Onları sorarsanız siz de yaptığını işi anlayarak yapar ve yaptığınız işten daha çok zevk alırsınız.