Drone araştırma ve kontrol kartı

Emre Tayyar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar, neredeyse 3 4 haftadır araştırma içerisindeyim ama ciddi kaynak sıkıntısı çekiyorum özellikle de kontrol kartı için.

1.)
2.)

Şöyle 2 adet uzunca güzel siteler buldum ama oturup bu siteleri okumak doğru olur mu bilemiyorum, öneriniz nedir?

Bu güzel forumda da baya bi gezdim ama maalesef o konularda biraz eskide kalmış gibi.
Kontrol karti için pixhawk4 ü seçmiştim ama Mehmet hocamın da deneyimleriyle o kararımdan vazgeçtim.
Kısaca önerebileceğiniz, araştırmak için kaynak bile olsa kafi ve ya sizin önerebileceğiniz uçuş kontrol kartı varmıdır quadcopter için.
Dronumda daha çok otonom uçuşa odaklanmak istiyorum 1 servo motor olucak ve bütçe yeterse ultrasonik ve ya lidar gibi sensörler.
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim:)

Kontrol Kartınız
Henüz yok
Model Sınıfı
Henüz yok
Motor, Pervane ve ESC
Henüz yok
Kumanda Alıcı ve Verici
Henüz yok
Extra Ekipman
Henüz yok
Şöyle 2 adet uzunca güzel siteler buldum ama oturup bu siteleri okumak doğru olur mu bilemiyorum, öneriniz nedir?
Okumanın yanlış olduğu bir zamanın var olduğunu düşünmüyorum. Belirttiğiniz sitelerde sorduğunuz her sorunun karşılığı bulunmakta. Site içerisindeki Guide konu başlığı altında gezerseniz bütün sorularınıza rahatlıkla cevap bulabileceğinize inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emre Tayyar
Bence pixhawk 2.4.8 her türlü işinizi görecektir klon olduğuna aldanmayın kaliteli klon oldu mu hiçbir sorun yaşamassınız

Bence pixhawk 2.4.8 her türlü işinizi görecektir klon olduğuna aldanmayın kaliteli klon oldu mu hiçbir sorun yaşamassınız
Herkes böyle diyor ama kalitesize denk gelirsem boşuna masraf bu durumda kaliteli mi kalitesiz mi ayrım yapabilmem gerekiyor sanırım, raidolink pixhawk uygun mudur bu durumda acaba

Herkes böyle diyor ama kalitesize denk gelirsem boşuna masraf bu durumda kaliteli mi kalitesiz mi ayrım yapabilmem gerekiyor sanırım, raidolink pixhawk uygun mudur bu durumda acaba

Bu linkteki ürün kalitelidir ben kullandım gayet iyi açıklamasında neden kaliteli ve kalite kalitesiz arasındaki farklar yazıyor

Bu linkteki ürün kalitelidir ben kullandım gayet iyi açıklamasında neden kaliteli ve kalite kalitesiz arasındaki farklar yazıyor
peki ya radiolink pixhawk almam daha iyi olmaz mı hem çok bi fiyat farkı yok

Kendi kendime sormadan duramadım:
Şu veya bu marka kontrol kartı mı diye "araştıracağına" bu kontrol kartı denen meretin ne yaptığını, ne yapamayacağını, nasıl çalıştığını, hangi bileşenlerden oluştuğunu araştırsan, ihtiyacını belirlesen? Daha önce yapılmış olanları incelesen?
Laf olsun diye soruyorum. Ben olsam öyle yapardım (yaptım dal)...

• Beğen
Tepkiler: Özgür Öztürk
Kendi kendime sormadan duramadım:
Şu veya bu marka kontrol kartı mı diye "araştıracağına" bu kontrol kartı denen meretin ne yaptığını, ne yapamayacağını, nasıl çalıştığını, hangi bileşenlerden oluştuğunu araştırsan, ihtiyacını belirlesen? Daha önce yapılmış olanları incelesen?
Laf olsun diye soruyorum. Ben olsam öyle yapardım (yaptım dal)...
Evet haklısınız, lakin zaten ilk 1 2 haftam o alanları araştırmayla geçti ama bazı eksiklerimi düşününce fark ettim şuan,sağolun.