Düşük Seviye İletişim Protokolleri SORU ?

KEPAZE

Yeni Uye
Merhaba; @Zafer SAHIN; abimizin şu konuda ( ) yazmış olduğu bilgileri okuyup forma kayıt oldum ona ve bilen arkadaşlara bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim benim sorularım şu şekilde

1-) UDP FHSS gibi benzeri kendi protokolumu yapmayı düşünüyorum kafamda 1 2 algoritması var ama bunu nasıl pratike dönüştereceğimi bilmiyorum elimde 1 tane joistik var
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

(Resim temsili ) bunun yardımı ile helikopteri yönetmek istiyorum ama en alt basamaktan başlayıp gelmek istiyorum manyetik indüksiyon ,elektromanyetik dalgalar bununların temellerinden başlayıp şimdi olayı biraz anlatabildim sanırım şimdi size sormak isteğim şey bunlara ilgilenen alanın adı varsa türkçe kaynak bunlara uğraşanlara ne deniliyor biliyorsanız kaynak bilmiyorsanızda sadece isim verseniz yeterli ben google ne yazarsam bulurum bunları :D

2-) Ben bilgisayardan wifiden sinyal yollamak için bit versiyonunda hangi dili öğrenmem gerekiyor (C mi assembly C# mi )

bir kaç soru daha var ama başlangıc için bunlar yeterli sanırım herkeze teşekkürler. Tanışma konusunda yazdım ama tekrar edeyim yaşım 19 üniversiteye hazırlanan biriyim ingilizcem yok (kaynak açısından) .

bir ekleme daha yapayım ardino gibi hazır şeyler kullanmak istemiyorum olabildiğince temel e inip ordan başlamak istiyorum mikro denetleyicilerden vs vs
Bilgisayara biraz merakım var TCP/IP protokkleri işleyiş mantığını biliyorum

Ahmet kardeşim. Acele etme. İngilizcen yoksa bu söylediklerini yapman bir ömür sürer. Önce İngilizce ile başla.
Arduino gibi hazır sistem istemiyorsan ayrıca elektronik bilgisi lazım. Öyle ya, bir mikrokontrolör ile devre tasarlayacaksın. Kristali var kondansatörü var beslemesi var. Var oğlu var. Adım adım öğrenmelisin. Kod işin başka bir boyutu. Önce bir LED'i yakıp söndürerek başladık bu işlere. Sabırla ilerledik. Sabır ve sebat İngilizceden sonraki temel gereklilikler.
Senden gerekli çaba gelirse biz de buradan destek oluruz ama unutma. Bu işi iki Google linki okuyup kotaramazsın.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner çok teşekkürler bende böyle düşünüyorum aslında İngilizce bilmiyorken hızın 1x İngilizce öğrenci bu 3x kadar çıkabiliyor. Ama insan merak etmeden duramıyor :) İngilizceyi seneye üniversiteye gidersem görecem hazırlıkta benimkisi günlük hayattan bunaldığım da boşa vakit geçirmemek için bakacağım tarzda.

Joystick deki butonlardan analog dijital sinyali alıp ppm e çevireceksin. Sinyali ppm e çevirdikten sonra dediğin kablosuz haberleşme protokolleri işin içine giriyor.

Harun Küçükler' Alıntı:
Joystick deki butonlardan analog dijital sinyali alıp ppm e çevireceksin. Sinyali ppm e çevirdikten sonra dediğin kablosuz haberleşme protokolleri işin içine giriyor.

peki bunları yapabilmem için ne yapmam gerkiyor bilgisayar için kernele kadar mi inemem gerek yoksa bir driver tarzı bişe ile alabilme imkanım varmı aldığımı var sayalım bunu wifi anteni üzerinden nasıl yolluyacağım ?

Okumakla işe başlayabilirsin...

O konunu okuduğum için kayıt oldum zaten abi devamı gelmemiş ama :(

Ahmet enes' Alıntı:
O konunu okuduğum için kayıt oldum zaten abi devamı gelmemiş ama :(

Planlananın da ilerisine kadar gitmiş ve kullanıma girmiş bir projede daha nasıl bir "devam" istersin acaba???