[Duyuru]: Forumda Resim Paylaşma ImageShack Sıkıntısı ve Çözüm Önerisi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere forumda yazdığımız mesajlara herhangi bir resim ilave etmek istediğimizde 2 yöntem kullanıyoruz :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1- Resmi mesajıma EK olarak bizim forum serverı yüklemek.
(Ki burada resim bazında 150 kB bir sınırımız var. Bu nedenle resimleri eklemeden önce Boyut düşürülmesi gerekiyor. Bu işlemi otomatik yapan basit bir programı daha önce paylaşmıştık)

2- Diğer yöntem ise resmimizi IMAGESHACK kullanım
Burada resim boyutu önemli olmuyor zira resmi dışardaki bir resim server'ına yüklüyoruz. Bu yükleme sırasında boyutlandırma işlemi otomatik yapılıyor. Biz de daha sonra yüklenen resmimizin linkini
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Demek imajeshack de paralı oldu ha..............Abi napıcaz ya , youtube yasak , imajeshack paralı , evdeki nette telefon hattı ile beraber yaklaşık 90 tl gibi bir maliyete patlıyor bana.Demek ki evdeki neti iptal edicez , nasılsa internette forum harici bir keyif kalmadı.Netten elde kalan para ile 6-7 ay sabredip , adam gibi ekipman alıcaz, tevekkeli uğraşıyorum uğraşıyorum resimi kabul etmiyor....... :laugh:

Eyvah, eyvah! Bu kötü olmuş şimdi. :( Resimsiz olmaz bu iş! Mecbur son seçeneği kullanacağız! :-\