[Duyuru]: Pilot-Tr Model Air Festivali 2015 - SON Durum ve BÜYÜK SUPRIZ

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Sevgili RCKolik Ailesi;

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen PilotTR Model Air Festivali’nin ikincisi bu yıl 5 ve 6 Eylül tarihlerinde yine Yozgat Model Uçak Pistinde düzenleneceğini hepimiz biliyoruz.

[Duyuru]: Pilot-Tr Model Air Festival 2015 -- 05-06/09/15

Fakat biz yine de RCKolik ailesi olarak, bu yılki yapılacak festivalin nasıl olacağını, geçen yılkinden nelerin farklı olacağını, festival programını ve diğer pek çok ayrıntıyı, bir de ev sahiplerinden dinleyelim istedik.

Türker kardeşimle beraber firma sahibi Hasan Coşkun ve Satın Alma Müdürü Kemal Demirçubuk ile yaptığımız tele konferans görüşmelerinde; bu yılki festivalin geçen yılkinden çok daha farklı olacağını ve çok daha özenli bir iş ortaya çıkarmak için ekip olarak ciddi bir özveri ve fedakarlıkla çalıştıklarını öğrendik.

Festival için yapılan çalışmalarla alakalı Hasan Coşkun bizlerle şu bilgileri paylaştı;

Bu yılki Festival Organizasyonunu planlamaya, ilk önce, geçen yılki eksikliklerimizi gidermekle başladık. Bu anlamda, festival alanına her biri 450 metrekare alanı kapatan (17 m x 27 m) iki adet çift kubbeli 21 m yüksekliğinde dev çadırlar yaptırdık. Bu çadırlar içlerinde, yiyecek-içecek servisinin yapılacağı bir büfe, 300 adet minder, 75 adet sehpa ve havalandırma sistemine sahip olacaklar. Toplam uzunluğu 600 metreye çıkartılan pistimize, yeni bir hangar, yeni bir WC ve Hatıra Panosunun yapılmasının yanısıra, bilhassa gece uçuşlarında kullanılmak üzere hazırlanan ışık sistemleri, ücretsiz kablosuz internet sağlayıcılar, çadırlarda konaklayacak misafirlerimiz için elektrik tesisatı gibi pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurarak yeni, yepyeni bir etkinlik alanı yarattık.

İl dışından gelecek olan misafirlerimiz için Yozgat Merkezden pistimize ring yapacak servisler, ve yine çadırlarda konaklayacak misafirlerimiz için kampet, yastık ve polar battaniye sayılarımızı arttırdık.

Festivalimize katılmayı düşünen misafirlerimiz, belki gözümüzden kaçmış olabilecek ayrıntılar için fikir ve önerilerini, telefon veya mail yoluyla ulaşarak, bizlerle paylaşırlarsa seviniriz.”

Hem kendim hem de ekibim adına oldukça emek sarfederek yapılacak olan bu güzel festivalde, hem siz Rckolik ailesini hem de tüm model severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız
” diyerek sözlerini bitiren Hasan Coşkun; festivale katılacak pilotları ve yapılacak etkinlikleri anlatması için sözü Kemal Demirçubuk’ a bıraktı.

Festivale katılacak pilotların halen ikisinin açıklanmadığını belirtip, bu pilotların kimler olduğunu sorduğumuzda kendisi bizlere bu pilotlardan birinin; 3D ‘nin yeni kralı olarak bilinen ve en yakın rakibinden bile çok daha üstün bir stile sahip olan Fransız pilot Dunkan BOSSIAN olduğunun müjdesini bizlere verdi ve çok yakında ünlü pilotun 2015 IRCHA etkinliğinde, PilotTR için yaptığı videoyu, etkinlik sayfalarında paylaşacaklarını da bizlere aktardı ve sözlerine şu şekilde devam etti.

“2014 Haziran ayında gerçekleşen festivalimiz, bazı eksikliklerimize rağmen pek çok kişinin mutlu olduğu bir etkinlikti ve bu yıl; 8 kard 8 pilot diyerek yola çıktığımız yeni festivalimiz için ben ve PilotTR ekibi, canla başla çalışmaya ve tüm model severlere unutamayacakları bir etkinlik yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.

Ben dahil Türkiye’de pek çok kişinin sadece Youtube’da seyredebilecekleri pek çok pilotu, bu yıl etkinlik alanımıza getirmenin gururunu yaşıyoruz ve umarım bu gururumuz, bizleri bu güzel günde yalnız bırakmayacak model severlerin katılımıyla daha da katlanır.

Tıpkı herkes gibi ben de zaman zaman, dünyanın pek çok yerinde yapılan festivaller gibi etkinliklerin neden ülkemizde yapılamadığını sormuşumdur ve bunun sebebinin aslında yapılamayacak olması değil, gereken değer ve ilgiyi göremeyecek kanısında olunması olmuştur.

Festival için; Yozgat çok uzak nasıl gideriz, Istanbulda olsaydı veya Ankarada, nasıl yaparız diyenler için, IRCHA (Amerika) 3D Cup (Fransa) RotorLive (Almanya) EXFC (Cek cum) ve benzeri etkinliklere gitmek daha mı kolay? Yukarıda yazılı olanlarla kendimizi kıyaslamak elbette haddimiz değil ama Çek Cumhuriyeti’nin başarıyla yıllardır yapabildiğini bir gün biz niye yapamayalım?

Tabi ki bu, GX9 GASSER Tanıtımı - 8 pilot katılımıDJ Night- QUAD yarışı – RC Heli Funfly Yarışı ve verilecek pek çok hediyeye rağmen; Facebook Etkinlik Sayfası katılımcı sayısının, sadece 450 olduğu bir yerde, bunu başarmak imkansız gibi görünüyor. Bizim ise tek istediğimiz 365 günün, yol dahil 3 gününü, model severlerin bizlere ayırması ve bizleri yalnız bırakmamaları, muhakkak herkesin işi gücü, tatili veya bir telaşı var ama takdir edersiniz ki hiç bir pilot, binlerce mil uçup, bir avuç insana gösteri yapmak için gelmek istemez ve böyle bir durum hem pilotları hem de bizleri, bir sonraki yıl için demotive eder.

Umarım bu yıl katılım çok daha yüksek olur ve bu demotivasyonu hiç yaşamayız çünkü bu yıl pilot sayımızın da verdiği avantajdan faydalanarak, hem gündüz hem gece, neredeyse non-stop bir gösteri trafiği ile katılımcıların karşısına çıkacağız. Bu trafiğe 6 Tonluk Hummer etkinlik jipi ve ürünleriyle bizlere destek verecek olan RedBull firmasına da burdan teşekkür ediyoruz.

Bizlere vakit ayırdığınız için başta siz RCKOLIK Yöneticileri olmak üzere tüm değerli RCKolik üyelerine teşekkür ederim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sevgili RCKolik Ailesi;

...

Festivale katılacak pilotların halen ikisinin açıklanmadığını belirtip, bu pilotların kimler olduğunu sorduğumuzda kendisi bizlere bu pilotlardan birinin; 3D ‘nin yeni kralı olarak bilinen ve en yakın rakibinden bile çok daha üstün bir stile sahip olan Fransız pilot Dunkan BOSSIAN olduğunun müjdesini bizlere verdi ve çok yakında ünlü pilotun 2015 IRCHA etkinliğinde, PilotTR için yaptığı videoyu, etkinlik sayfalarında paylaşacaklarını da bizlere aktardı ve sözlerine şu şekilde devam etti.

...

BOMBA!!! :yuppi: :yuppi: :yuppi:

İşte olay budur arkadaşlar , tespitler ne kadar yerinde ve doğru....Her forumda yıllarca ağladık , neden ülkemizde olmuyor , neden yapamıyoruz diye...Önce kendimiz birşeyler yapmaya çalışırsak olur arkadaşlar.Yozgat , çok uzak değil , gerçekten benim gibi ters konumda olanlar için bile değil , hem olsa ne yazar.İnsan isterse oluyor , geçen yıl dönüşte gece 12'ye kadar Ankara otogarında resmen dilencilerle savaşmıştım :laugh: , ama değmişti , sabah eve festivalden dönen en son kişi olmama rağmen , çok güzeldi.
Şu hazırlıklara , ve sponsorlara bakılırsa , tek hakkımı Yozgat'a iyi ki saklamışım diyorum.Bence bu hobiye gönül verip , daha model almamış bile de olsa , her modelci ruhlu arkadaşın mutlaka katılması gereken bir etkinlik olarak görüyorum.
Haydi arkadaşlar , bu fırsat yılda bir geliyor , karıştırın şu ajandaları , iş programınızı falan , ne yapın edin , 5-6 eylül de bu güzel organizasyona hep birlikte el verip katılım gösterelim. Hadi İzmir , Ankara , İstanbul ,eski modelciler , yeni modelciler , modelci adayları , bu faaliyet bizler için düzenleniyor , haydi hakkını verelim...... :halay:

Bu arada Hasan Bey'e de bu kadar özverili davranışı ve modelciler için düzenlemeye çalıştığı bu etkinlik için de teşekkür etmeyi bir borç bilirim.Kendisine ve PİLOT TR personeline şimdiden kolaylıklar diliyorum..... :saygilar:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Dunkan Bossion mu :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Eveeeetttttttttt Doğukan aynen öyle kardeşim :halay: :yuppi: :yuppi:

Hasan Bey ve Kemal Bey'den özel olarak senin için rica ettik ve sağolsun onlar da kırmadılar :thumbup:

Senden TEK Ricaları, "Karadeniz Ekibini TAM Kadro Festivala Katılacak şekilde organize etmen. Bu kadar küçük ve basit bir şey yani ;)

Aylardir ona cabaliyorum zaten Mehmet abi şuan mutluluktan uçtum :p

Dunkanmı vay be :thumbup: helikopter hobisiyle ilgilenenler bu organizasyonu kaçirirsa üzülür

Tabii ki bomba fakat GAUI faktöründen dolayı çok da sürpriz olmadı diyebilirim :) (Bossion)

Dün akşam cumartesi gecesi için Grand Ser otelde rezervasyonumuzu yaptırdık. Telefonda ne maksatla geldiğimizi söylüyorum, bayanın haberi yok olaydan... Yozgatın önde gelen otellerinden sanırım ve geçen sene de kullanıldı. Şurda üç haftadan az kaldı, bence biraz daha reklam şart... Neyse Hasan beyin adını söyledim, arayıp yaklaşık bir sayı alırlar ona göre oda planlamalarını yaparlar.

İnşallah bi sorun çıkmaz da ben de gelirim. İbrahimle beraber gelebikiriz güneydoğuyu temsilen :)

Tam anlamiyla festival olacak desenize ;)
Gelsin Dunkan, Türkiye'nin Bossion larini gorsun
Ergüünnnnn :saygilar:
Aaaaarrrdaaaaa :saygilar:
Meeeehhhhhhmeeeettt :saygilar:
Türkerrrrrrrr :saygilar:
Deniiiiizzzzzzz :saygilar:
Emreeeeeeeee :saygilar:
........... :RCKolik:

Cahit Kaş' Alıntı:
İnşallah bi sorun çıkmaz da ben de gelirim. İbrahimle beraber gelebikiriz güneydoğuyu temsilen :)

Gidelim abi gidelim %p

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
... Haydi arkadaşlar , bu fırsat yılda bir geliyor , karıştırın şu ajandaları , iş programınızı falan , ne yapın edin , 5-6 eylül de bu güzel organizasyona hep birlikte el verip katılım gösterelim. Hadi İzmir , Ankara , İstanbul ,eski modelciler , yeni modelciler , modelci adayları , bu faaliyet bizler için düzenleniyor , haydi hakkını verelim...... :halay:
.....
Kısa ve öz olmuş, ellerine sağlık Hakan'ım :bravo: :thumbup:

"Dunkan BOSSIAN" süprizini bu sabah ilk defa RCKOLIK olarak biz paylaştık. Az önce Facebook üzerinden RESMI lansmanı da yapıldı.

Hasan ve Kemal Bey'e RCKOLIK olarak bize bu öncelik ve ayrıcalığı tanıdıkları için tekrar teşekkür ederiz :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

valla otel de kalacak arkadaşlar çok şeyi kaçırıcak söliim. hatta ortamı bırakıp gitmek istemicekler. geçen yıl harikaydı gece.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
valla otel de kalacak arkadaşlar çok şeyi kaçırıcak söliim. hatta ortamı bırakıp gitmek istemicekler. geçen yıl harikaydı gece.
Ben çok hemen herkesle tanisacagima seviniyorum ama gösterilerde hiç fena olmayacak

Erhan usta kafamı karıştırdın bende Otel düşünüyordum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi