Kurallar Satış konuları Hakkında

Tüm üyelerimiz burada belirtilen kurallara uymak ZORUNDADIR.

İlker Sönmez

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.drilkersonmez.com
İlgi Alanı
Heli
Sevgili arkadaşlarım ,

Son günlerde forumumuzdaki yeni model alma ve eski parçaları ihtiyacı olanlara satma işleri yoğunluk kazandı. Bu sevindirici bir durum çünkü herkesin kendini biraz daha üst düzeye getirme çabasını göstermekte :)

Ancak çoğunluğun forum konularını takip etmekte kullandığı son gönderilen mesajlar bölümünde, hızlı bir akışa neden olması sebebiyle mümkünse :

1- Satış ilanların ilgili parçalar ve modeller başlıkları altında tek ilanda toplanması , her parça yada parça grupları için ayrı ilan açılmamasını

2- Satış ilanı konularında eklenen malzeme ve satılanların çıkarılması, fiyatların güncellenmesi gibi değişikliklerin daha önceki mesajlar güncellenerek yapılmasını , ekleme ve çıkarmalardan herkesin haberi olması için yazılan yanıtların günde bir defayı geçmeyecek şekilde toplu olarak tek mesajda yazılmasını

3- Satış konularına diğer arkadaşlar tarafından ilandaki yanlışlıkların belirtilmesi haricinde yorum yazılmamasını , alım satım işlerinin özel mesajla halledilmesini

4- Satış ilanlarında eklenen yada satılan bir şey yoksa kurallar gereği haftada bir güncelleme yapılmasını

5- Modeller ve yedek parçalar konusunda birden çok ilanı olan arkadaşların her gün ilanlarından sadece bir tanesini güncellemesini rica ederim.

Herkese hayırlı satışlar dilerim.

İlker Sönmez' Alıntı:
4. Satış ilanlarında eklenen yada satılan bir şey yoksa kurallar gereği haftada bir güncelleme yapılmasını

Satış ilanlarında eklenen yada satılan birşey varsa bile son mesajın haftada bir olmasını rica ederim. Satışın ilk mesajı olan ve ürünlerin sergilendiği temel mesaj değiştirilebilir sessiz sedasız, ve başlık da eklenen ürünlere göre güncellenebilir. Hergün yeni ürün eklendi diye veya fiyat değişti diye son mesajda bunlar belirtilecekse, yakın zamanda 130x ilanımı güncellemeyi ve birçok şey eklemeyi düşünüyordum, her gün tek bir ürün eklemeyi, ürün eklemediğim günlerde de fiyatlarda 5'er kuruşluk indirimler yapmayı planlıyorum öyle bir durumda ???

Rasim Öztürk' Alıntı:
Satış ilanlarında eklenen yada satılan birşey varsa bile son mesajın haftada bir olmasını rica ederim. Satışın ilk mesajı olan ve ürünlerin sergilendiği temel mesaj değiştirilebilir sessiz sedasız, ve başlık da eklenen ürünlere göre güncellenebilir. Hergün yeni ürün eklendi diye veya fiyat değişti diye son mesajda bunlar belirtilecekse, yakın zamanda 130x ilanımı güncellemeyi ve birçok şey eklemeyi düşünüyordum, her gün tek bir ürün eklemeyi, ürün eklemediğim günlerde de fiyatlarda 5'er kuruşluk indirimler yapmayı planlıyorum öyle bir durumda ???

satılan urunleri bir arada toplamayı yaptım ama sanırım bu söz banaydı ayrı urunlerı sırf güncelleme olsun diye yapmadım işim geregi yogunluktan dolayı parça parça ekleyebiliyorum ve hepsini cok cazıp fiyatlara vermeye çalısyorum ki alan arkadasın işine yarasın bostan yere 50 liralık olan seye 80-90 lıra odemesinler diye ama daha dikkatli olcam bu konuda

eger forumu meşgül ettiysem bu şekilde hatamı maruz görün

saygılar sevgiler :RCKolik:

[Duyuru]: Satış konuları Hakkında

Yok Cengiz sana özel olduğunu düşünmüyorum. Çok adetli satışın olduğu için konu yoğun geçiyor tabi ki, ancak özellikle üstte kalsın diye yaptığını düşünmüyorum. Benim de birden fazla ürün satmaya çalıştığım ilanım zaman zaman gün içerisinde birkaç kez cevaplanıyor. Asıl olan niyet ve özen :)

Cengiz hocamla özelden görüştük, buraya da yazayım da yanlış anlaşılmalar olmasın. Kendisinin ilanı tek bir başlık ve sürekli bir hareket var, o bakımdan güncellenme olması doğal.

Fazla hareket olmayan ilanlarda da bazen görüyorum, çeşitli sebeplerle güncellemeleri. Ben ona mahsuben yazdım. Hedef gözetmeden :)

Kendi ilanlarımın da bir tanesini seçip, herşeyi ona taşıyacağım ben de yakın zamanda fırsat bulduğumda...

sıkıntı yok abi %p bende herkesin yapması gerektıği gibi özen gösteriyorum çünkü forum kirliliğine maruz kalmasın sonucta hepimizin forumu nekadar özen gösterirsek forumumuzun kalitesini hep yuksek tutmus oluruz tekrar burdan kendi adıma emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim :RCKolik:

Bu yerinde yeni tespitler "İlan Verme Kuralları" da ilave edilmiştir.

Destek ve anlayışınız için teşekkürler arkadaşlar :saygilar:

Fark edilmesi icin guncel diyelim.

Destek ve anlayis icin tesekkurler arkadaslar :RCKolik: