El Yapımı Twinsu Freestyle modeli

Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yurt dışından uçak getirtmek artık mazide kalan bir anı oldu bizler için. Artık yurt dışına köpük parası vermeye son. :) Ücretsiz temin ettiğim ilaç kutularının köpüğü ile ürettiğim freestyle çift motor uçak Twinsu. Miniquad motor ve elektroniklerine sahip kişiler için uygundur. Uçağı şimdiye dek bir kere uçurdum. Geliştirmeye devam edeceğim. Runcam2 kamera ile denedim ve çok memnun kaldım. Videodaki uçuşu manuel oladak % 100 rate ile yaptığım için stabilite pek iyi olmayabilir. Rate azaltıp, daha smooth uçuş karakteri sağlayıp Naked gopro6 bağlayacağım. Elimde lipo bulunmadığı için ion pil yapıp denedim. Lipo ile efsane uçacağına eminim. Yakın zamanda bir hücresi bozuk 6s yeni lipo pilini 5s olarak bağlayıp deneyeceğim.

Özellikler :
900 mm kanat genişliği
2x Emax 2306 1700 kv
2 x hakrc 35a 5s esc
4s 4000 mah 4000 mah molicell 21700 lion pil
R9SLim+ alıcı 5.8 fpv
1000 gr AUW
Runcam2
Otopilot yok

Çok güzel uçan bir model olmuş Hakan bey, elinize sağlık. Görüntüde sallantı falan yok, özel bir düzenek mi var, yoksa kameranın niteliği mi?
Teşekkür ederim Ömer abi. Kamera runcam2 video düzenlemesinde herhangi bir stabilite işlemi yapmadım. Rüzgarsız havada uçmuştum gayet stabil şu an. Bir iki deneme sonra yazılımsal stabilite sağlayan gopro gibi bir kamera takarak daha da iyi hale getireceğim inşallah.

Ellerinize sağlık.
Uçağı sizin talon planından yapayım diye düşünmüştüm ama otopilot vs fiyatları ikinci elde bile uçmuş durumda. Hakkımızda hayırlısı :p

• Beğen
Tepkiler: Hakan Aras

5s ile çok daha hızlı uçtuğunu farkettim yalnız bir hücresini kısa deve ettiğim 6s pili 5s olarak kullandım. (o hücre zaten kendi içinde kısa devre olmuştu 0volttu) Kalkıştan sonra süper giden uçak sonlara doğru kamyona döndü. Fakettimki bir hücre daha gidik. Sonbaharda dökülen yapraklar gibi şu an pilim oldu 4s. :)

5s ile çok daha hızlı uçtuğunu farkettim yalnız bir hücresini kısa deve ettiğim 6s pili 5s olarak kullandım. (o hücre zaten kendi içinde kısa devre olmuştu 0volttu) Kalkıştan sonra süper giden uçak sonlara doğru kamyona döndü. Fakettimki bir hücre daha gidik. Sonbaharda dökülen yapraklar gibi şu an pilim oldu 4s. :)
Müzik seçimine bayılıyorum! Gerçi biraz hızlandırılmış gibiydi ama olsun. 80'lere gittim videoyu seyrederken :saygilar:

Ben videonun hemen basında gözüken ve içinden buhar çıkan binayı merak ettim. ☺️

Müzik seçimine bayılıyorum! Gerçi biraz hızlandırılmış gibiydi ama olsun. 80'lere gittim videoyu seyrederken :saygilar:
Çok teşekkür ederim evet bende çocukluğuma döndüm bu müzikle. Öylesine denk geldi yakışır dedim ekledim :)