Emax esc ler hk.

medu

Yeni Uye
arkadaşlar merhaba,
450 lik quadcopterime ,emax simonk series 30 a esc lerden almayı düşünüyorum. motorlarım sunnysky 980kv . bu esc ler iyi midir. bu motorlara uygunmudur?
bir sorum da bec ile ilgili . kendiliğinden bec var mıdır ilave bec almaya gerek var mıdır? Ve bu esc ler ve motorlara hangi güçte lipo pil uygun olur ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Emax esc ler hk.

Peki bu soruları sormadan önce şu konuya bakma imkanımız oldu mu ??

Emax esc ler hk.

attığınız iki linki de okudum evet mesajı atmadan önce. teknolojinin günden güne müthiş hızla geliştiği dünyada attığınız linklerden biri 1 diğeri 2 sene önce açılmış oldugu için, güncel bir şekilde önerileri ve cevapları merak ettiğim için konuyu açma isteği duydum.

Emax esc ler hk.

Mertcan Duruca' Alıntı:
attığınız iki linki de okudum evet mesajı atmadan önce. teknolojinin günden güne müthiş hızla geliştiği dünyada attığınız linklerden biri 1 diğeri 2 sene önce açılmış oldugu için, güncel bir şekilde önerileri ve cevapları merak ettiğim için konuyu açma isteği duydum.
Tamam şimdi oldu, soru sorma nedeni bu ise sorun yok %p

Emax esc ler hk.

Emax kaliteli ürünler üretiyor. Esc ve motorlarını kullandım, elinizdeki 980kv motorlarla uyumlu çalışacaktır.

Emax esc ler hk.

teşekkür ederim can bey cevabınız için. emax ların 6s olanı ve olmayanı arasındaki fark nedir peki . 6s olan ne gibi avantaj sağlıyor ?

Emax esc ler hk.

6S pillerin gerilimine dayanabiliyor anlamında. Sistemi kaç s pil ile uçuracaksanız onu dikkate alın, fazlasina gerek yok.

Emax esc ler hk.

Şu Linki bir incelermisiniz

Bu esc ler yeni çıktı 2 ila 6 s destekliyor Blheli yazılım
ileride 3 s ten 6 s e geçtiğinizde lazım olacak
+ 14 gram %p

Emax esc ler hk.

merhaba,
internette bulunan eCalc programı ile kendi değerlerimi girdiğimde 20A esc ler de benim 980kV sunnysky motorlar ve ortalama toplam 1400 g ağırlık için yeterli olduğunu gösteriyor. 30A yerine 20A esc alır isem ileride sorun yaşarmıyım? uçuş kartım da naza m lite bu arada. ve fpv ekipmanı da koyacağım ilerleyen günlerde.

Emax esc ler hk.

Mertcan Duruca' Alıntı:
merhaba,
internette bulunan eCalc programı ile kendi değerlerimi girdiğimde 20A esc ler de benim 980kV sunnysky motorlar ve ortalama toplam 1400 g ağırlık için yeterli olduğunu gösteriyor. 30A yerine 20A esc alır isem ileride sorun yaşarmıyım? uçuş kartım da naza m lite bu arada. ve fpv ekipmanı da koyacağım ilerleyen günlerde.

30 amper iyidir, soğuk çalışırlar. ;)

Emax esc ler hk.

S.a Mercan bey emaxın escleri iyi .Escnin üzerinde veya katalogta bec li olup olmadığı yazar.Aldığınız sunnysky 980kv motorlar zaten 2-3s lipo destekli motorlar 4s veya 6s lipo bağlarsanız,motorları yakabilirsiniz.Escniz 30a olabilir.Zaten sunnysky 980kv Max 18a-19a çekiyor.3S lipoda kullanabilirsiniz...

Emax esc ler hk.

Bir soru da ben sorayim.Opto ile becli esc arasındaki fark tam olarak nedir? 4s lipo kullanacağım Simonk esc alıp bec lerı iptal etsem herhangi bir verim kaybı olur mu ?

Emax esc ler hk.

Nurettin Acı' Alıntı:
Bir soru da ben sorayim.Opto ile becli esc arasındaki fark tam olarak nedir? 4s lipo kullanacağım Simonk esc alıp bec lerı iptal etsem herhangi bir verim kaybı olur mu ?

Eğer bec çıkışlarını kullanmayacaksanız niye BEC li alıyorsunuz, verim kaybı falan söz konusu değil, direk opto alın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emax esc ler hk.

Levent Uygun' Alıntı:
Eğer bec çıkışlarını kullanmayacaksanız niye BEC li alıyorsunuz, verim kaybı falan söz konusu değil, direk opto alın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent abi opto30a 13 dolar ,normal 30a 8 dolar
iki model birden topluyorum . Maliyet açısından sordum . Sorumu tekrarlayayım. Opto ile normal esc arasında bec harici bir fark var mı? İkiside Simonk

Emax esc ler hk.

Ürünlerin linklerini verirsen bakalım, fakat normal şartlarda "bec" harici bir fark yoktur. :)