Emax simonk yazilim esc ve motor titreme sorunu

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba.
Elimde bir adet 12A esc var

Bagladigim tum motorlarda titreme donmeme sorunu yasiyorum. Esc kalibrasyonunu yaptiktan sonra ilk gazda sorunsuz calisiyor fakat gaz kesip pervane durduktan sonra tekrar donuse baslamiyor. 10~15 kez gaz verip biraktiktan sonra belki tekrar donuyor fakat pervane durduktan sonra yine ayni sorun. Bu problemi yasayan yada cozumu ile ilgili bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi lutfen :)

Sorunun videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar bence de timing kaynaklı olabilir bir diğer ihtimalde motor ile esc arasındaki 3 kablodan birinde hasar tam kopuk olsa çalışmaz ama temassızlık videodaki görüntüye çok benzer bir sonuç veriyor kabloları kontrol etmenizi de önerebilirim

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kablo baglantilarini lehimleyerek yapiyorum. Ama kablolarin esc uzerindeki lehimlerini bir kontrol edeyim. Timing ayarlari nasil yapiliyor diye arastiriyorum :) onuda kontrol etmem gerekecek gibi :)
Tesekkur ederim cevaplar icin

bu konu eski bir konu ama epeydir sağlıktan dolayı forumdan uzaktım yeni gördüm esc arızası mosfet,lerin biri arızalı bundan dolayı elektronik bilginiz var ise kendinizde mosfeti değiştirin kolay gelsin belki yeni başlayanlarıda başına gelebilir bilgilerinize

bu konu eski bir konu ama epeydir sağlıktan dolayı forumdan uzaktım yeni gördüm esc arızası mosfet,lerin biri arızalı bundan dolayı elektronik bilginiz var ise kendinizde mosfeti değiştirin kolay gelsin belki yeni başlayanlarıda başına gelebilir bilgilerinize
Geçmiş olsun @Tekin kanal bey. Inşallah sağlık sorununuz çözülmüştür ;)

Mehmet kardeşim kalp sorunu 4 tane stent var bu yüzden uzak kaldım şimdilik iyiyim tşkrler

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari